Belgische bondscoach verwacht over twee weken nieuws over WK-deelname Wout van Aert
Foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 26 december 2025 om 15:25

Belgische bondscoach verwacht over twee weken nieuws over WK-deelname Wout van Aert

Bondscoach Angelo De Clercq heeft voor de start van de Wereldbeker-cross in Gavere een kleine heads up gegeven over de mogelijke WK-plannen van Wout van Aert.

De Clercq hoopt dat Van Aert er alsnog voor kiest om het WK in Hulst te rijden en verwacht daar binnen enkele weken duidelijkheid over te kunnen geven. “Het is niet volledig uitgesloten. Niet alleen sportief is hij voor ons belangrijk, maar ook de jeugd trekt zich aan hem op. Ik vul zijn naam bij elke selectie die ik maak met potlood in. Rond of na het BK (op 11 januari, red.) zal het duidelijk worden wat het wordt”, vertelt hij bij HLN.

Geen compromissen op trainingsstages
Van Aerts trainer Mathieu Heijboer legde aan het begin van de winter al uit waar een WK-deelname in 2026 vanaf hangt. “Het uitgangspunt is sowieso dat we die data van onze trainingsstages met de wegploeg respecteren. We gaan daar geen toegevingen op doen of compromissen in sluiten”, is hij duidelijk.

“Alleen gaan we nu met de ploeg nu iets later dan de voorbije jaren. Wat dat betreft, komt het allemaal goed samen. 12 januari, daags na het BK, reizen we naar Spanje af, om daar tot de 24ste januari te blijven. Ik zeg niet helemaal nee tegen het WK. Wat ons betreft, staat de deur op een kiertje. Die beslissing nemen we later, maar voor nu ligt het WK niet binnen onze plannen”, eindigt hij.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
18 Reacties
26-12-2025 19:30
Och, niet weer dat geheimzinnige gedoe! Woutje weet weer nog niet of hij het WK veldrijden in het schema van Visma Lab past. MVDP ligt er echt niet wakker van of Woutje wel of niet start. Woutje is al lang geen joker meer voor de Belgen. Hooguit staat hij voor joker!
    26-12-2025 19:50
    Iemand steevast ‘Woutje’ noemen als complete nobody in het leven, het heeft toch iets tragikomisch.
    26-12-2025 20:53
    sowieso moeilijk om te begrijpen wat er nu juist leuk is aan zo extreem voorspelbaar zijn
    26-12-2025 22:59
    Het is nu nog wachten op bankzitter met een negatief Visma bericht
26-12-2025 17:32
Goh, wat zal Wout gaan doen? Zal weer een daverende verrassing zijn mocht hij het WK gaan rijden.
    27-12-2025 18:08
    Is geen verassing hij wacht af hoe de strijd tussen hem en MVDP verloopt en alleen daarvan hangt het wel of niet meedoen op het WK af .
    27-12-2025 20:32
    Indien je gelijk zou hebben dat Wout tot lastminute wilt wachten
    of hij Mathieu kan verslaan en daardoor wél het WK zou rijden?

    Dat zou tevens betekenen dat zijn ploeg alsook Wout zelf, snoeihard
    staan liegen hebben dat "een verstoorde opbouw voor zijn voorjaars-
    koersen", de reden was om nét niet deel te nemen aan het WK.
26-12-2025 17:45
Ik zie liever Van Aert in de Strade dan op het WK veldrijden
    26-12-2025 20:40
    Ik liever ook. Maar daar komt die andere superman aan de start. Dus meer dan een ereplaats op zeer gepaste afstand, zie ik hem niet bereiken.
    27-12-2025 11:45
    Ik dacht dat Pogacar komend jaar de strade ging overslaan?
27-12-2025 10:05
Mathieu maakt duidelijke keuzes, en dat bespaart mentale energie.
27-12-2025 11:59
Wat een geneuzel weer uit kamp Wout....elk jaar hetzelfde gedoe.....lijkt wel een theater stuk...moeimakers.
26-12-2025 16:48
Heeft tegen VDP toch geen schijn van kans. Meerijden voor plaats 2 is goed voor Belgian Cycling maar voor de rest heeft VanAert daar niet veel aan. Kan zich beter in Spanje voorbereiden op de voorjaarsklassiekers.
27-12-2025 13:24
Zal wel weer hetzelfde spelleje vertoppertje spelen worden als vorig jaar
26-12-2025 19:16
Ik denk dat Wout het BK laat beslissen: geen trui is geen WK. Die trui op dat parcours gaat heel, heel lastig worden.
    26-12-2025 19:26
    Ik vermoed dat het WK nooit een optie geweest is of zal
    zijn en het enkel maar de schijn ophouden is.

    Ik vermoed dat hij wél vol genoeg van zichzelf is om het
    BK te kunnen winnen en hiermee een troostprijs wilt binnen halen.
27-12-2025 07:33
Ik denk dat dit sprankeltje hoop gewoon komt omdat Jantje Boven hoopt dat hij meegaat, ik heb wva eigenlijk nooit zelf horen zeggen dat het WK een optie is.
26-12-2025 18:39
Die trainer moet eens zeggen "graag of nooit meer".

Reacties zijn gesloten.