Battistella: “Er is een reden waarom Eekhoff niet de winnaar is”
De nieuwe wereldkampioen Samuele Battistella leeft mee met de gediskwalificeerde Nils Eekhoff, maar is tegelijkertijd erg blij met zijn regenboogtrui. “Er is een reden waarom hij niet de winnaar is”, zei de Italiaan, die komend seizoen met Team NTT de stap naar de WorldTour maakt.
Terwijl Eekhoff gisteren als eerste over de aankomst kwam na een bloedstollend spannende sprint met een kleine elitegroep, botvierde Battistella zijn frustraties op het stuur van zijn fiets. Nadat de renners waren gefinisht, duurde het lang voordat de huldiging plaatsvond: de jury onderzocht immers nog de uitslag van de wedstrijd. Uiteindelijk werd besloten dat Eekhoff gediskwalificeerd werd en zo werd niet de Nederlander in de regenboogtrui gestoken, maar de Italiaan.
“De eerste dertig seconden besefte ik niet helemaal wat er gebeurde”, reageerde Battistella. “Er werd me gezegd dat ik de nieuwe wereldkampioen werd en dat ik eerste was, maar nu begrijp ik het. Nu ik deze trui en medaille zie…ben ik echt sprakeloos. Het is geweldig, ik ben heel erg blij.” Hoewel hij Eekhoff niet goed kent, leeft hij mee met de Nederlander. “Omdat hij zo blij was, maar dit hoort bij het wielrennen.”
“Ik weet niet precies wat er gebeurd is bij de jury, maar ik ben de wereldkampioen. Ik voel me de winnaar. Hij is gediskwalificeerd en er is een reden waarom hij niet de winnaar is. Het was een erg zware beslissing. Dit gebeurt niet elke dag en daarom duurde het wellicht zo lang. Eerst kon ik het niet geloven, maar na een paar minuten waren de emoties overweldigend. Ik kan het niet geloven, ik ben de nieuwe wereldkampioen.”
What I should say.. I was second on the finish line, but I was the strongest yesterday.. I was alone against 25 riders, I did the biggest mistake of my life on the sprint and I finished second 🥈..
— Samu_Batti (@SamueleBattist3) September 28, 2019
I'm sorry @nilseekhoff because you passed the finish line for first and was not my fault if the UCI took that decision.. You are strong maybe one day you can wear the rainbow jersey on the wt category 😉 🌈
— Samu_Batti (@SamueleBattist3) September 28, 2019
Als dit soort situaties normaal gaan worden in het wielrennen, dan ga ik denk ik maar eens een nieuwe favoriete sport zoeken....
Er is maar 1 Wereldkampioen bij de beloften en dat is Nils Eekhoff. Diefstal tot in de hoogste graad, diefstal die voor mij gelijkstaat aan maffiapraktijken.
UCI mag zich diep, maar dan ook diep schamen!
Kop op Nils!
UCI is net zo corrupt als FIFA...…..de wielersport kapot maken is hun streven
Was hij simpelweg de sterkste
Zo lang in de achtervolging i.p.v. in de buik van een peloton meefietsen, is wel een stukje zwaarder
Maar hij had een waarschuwing moeten krijgen eerst voordat ze hem schrappen uit de uitslag
"Ja, dit is die schitterende finale. Je ziet hier dat ik als tweede over de finish kom en wereldkampioen word. Beelden die me altijd bij zullen blijven. Al die jaren later krijg ik er nog steeds elke keer weer kippenvel van."
Dat doet hij dus niet, sterker nog, hij zegt dat hij de beste is. Bah
Wat ik zo vreemd vind... de beelden die ik gezien heb, zit eekhof idd te stayeren. Oke dit is dan blijkbaar buiten proporties, soit, maar dit zie je in elke koers 100x voorbijkomen. Ik zie de buitensporigheid niet, maar wie ben ik.
Beste Uci, communiceer dan vooraf het WK, dat je hier streng op gaat toetreden. Dat de videoref hier mensen voor uit koers gaat halen. Nu ga je iemand uit koers halen. Voor iets wat 100 km, eerder gebeurd is. Totaal niet bepalend voor de wedstrijd. Je hebt dus meer dan 1 uur de tijd om die jongen uit koers te halen...
Het voelt onrechtvaardig, omdat zover ik weet, maar 3 man uit koers zijn gehaald. Met alle respect, maar je maakt mij niet wijs dat er meerdere renners dan uitgegooid moeten worden. Dan praat ik over tientallen.
Het voelt alsof iemand bij de uci wakker schrikt en zijn stempel wil drukken en dat over de rug van Nils doet om een precedent te scheppen..
Ik ben diep en diep teleurgesteld, je kijkt om 180 km koers, ziet een prachtfinale. Met een in mijn ogen meer dan verdiende winnaar.. om vervolgens door een pietlut.. het hele wk te verpesten sorry ik ben er klaar mee.. deel dan die beelden wat dan zo erg zou zijn. Ik wacht nog steeds
Maar iemand die valsspeelt niet bestraffen omdat de wedstrijd al is afgelopen is ook gek.
Ondanks dat roglic dan de beste renner in de vuelta was.
Wielrennen is als turnen en boksen en knolrijden, een jurysport. Jammer vind ik dat.
Een regel waarbij iemand alleen mag gekwalificeerd worden TIJDENS de koers voor gebeurtenissen die meer dan een uur voor de finish gebeuren zal ook niet zaligmakend zijn.
Onze italiaanse vriend vergeet wel te meldn dat hij dankzij Nils wereldkampioen is geworden want hij stemde zijn sprint op hem af.... dus dubbel dank aan Nils en niet zo een flauwe opmerking maken van het zal wel terecht zijn.
Als het terecht is, en dat kan, dan hadden ze het gelijk moeten doen want nu heeft hij invloed op de koers gehad, dus moeten ze eigenlijk de hele uitlslag schrappen.... en dan maar opnieuw rijden (helaas zonder NIls, want immers dsq)
Maar waarom Battistella misselijkmakend, misplaatst, oncollegiaal en wansmakelijk is, gewoon omdat hij enigszins neutraal probeert te antwoorden op een vraag die hem wordt gesteld, is me niet geheel duidelijk.
Da's dieptriest natuurlijk
Wat in Conegliano kon, kan ook ik Coevorden.