Bas Tietema heeft eerste zes namen voor zijn profploeg op papier
Bas Tietema is samen met zijn YouTube-kameraden Josse Wester en Devin van der Wiel achter de schermen druk bezig met het opzetten van een nieuwe Nederlandse profploeg. Er zijn inmiddels zes renners gecontracteerd en naar verluidt haakt ook bettingpartij Unibet aan als sponsor, laten meerdere bronnen aan WielerFlits weten. Hugo Haak is genoemd als ploegleider.

Tour de Tietema vergaarde in korte tijd bekendheid met de originele manier waarop ze verslag doen van de wielersport. We spreken de mannen voor een artikel in RIDE. Lees het hele verhaal op Ridemagazine.nl
Komend seizoen maakt Team Tietema naar alle verwachting zijn debuut als Continental-team. Die licentie is nog niet aangevraagd, maar ook daar zijn de mannen druk mee bezig. Het is de bedoeling dat het team een voornamelijk Noord-Europees, enkelzijdig programma gaat rijden.
Er staan met name veel Belgische UCI .1- en .Pro-koersen op het wensenlijstje. Er is door Tietema onder andere al meermaals gesproken met organisator Flanders Classics, dat in het verleden al gecharmeerd was van het YouTube-project.
Zestal vastgelegd
De 27-jarige Zwollenaar gaat zelf ook voor zijn nieuwe team rijden, nadat hij bij zijn huidige profploeg Bingoal-Pauwels Sauzen-WB besloot te vertrekken. Naast hem zijn ook Hartthijs de Vries (Metec-Solarwatt), Martijn Budding (Riwal), Joren Bloem, de Nederlandse Tsjech Tomáš Kopecký (beiden ABLOC) en de Brit Harry Tanfield (Ribble Weldtite) vastgelegd.
Tietema is nog druk met de rest van de invulling van zijn ploeg, maar dat hebben ze bewust uit de media geprobeerd te houden. In 2023 is het de bedoeling om nog uit te komen op Continental-niveau, om dan in 2024 de opstap naar een ProTeam te maken. Met die belofte én financiële middelen zijn de eerste renners ook vastgelegd.
Is het vanaf 2023 ook niet lastiger om in NL en BE met een goksponsor op het shirt te rijden? Of heb ik dat mis?
Youri, kan je dit verder duiden: https://www.wielerflits.nl/nieuws/tegen-eind-2024-gaat-sportsponsoring-door-gokbedrijven-wellicht-op-de-schop/
Inderdaad wel interessant, in Nederland wordt het vanaf 2024 verboden en vanaf 2023 al verboden op billboards, TV en radio. Geen idee hoe het zit met kleding. Voetbalclubs mogen er nog mee doorspelen omdat ze veelal de contracten hebben opgemaakt voor de wetgeving bekend werd, maar ook voor hun is het in 2024 klaar.
https://www.trouw.nl/binnenland/gokbedrijven-vinden-een-omweg-reclame-verboden-dan-maar-voetbalshirts-sponsoren~bc4dfe17/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F#:~:text=Vanaf%201%20januari%202023%20mogen,wetswijziging%20op%2029%20juni%20beklonken.
Edit:
Ik zie dat ze pas vanaf 2025 geen sportclubs meer mogen sponsoren. Jammer, maar beter laat dan nooit I guess.
https://www.casinonieuws.nl/politiek/reclameverbod-gokbedrijven/
Dat onze overheid er belabbert mee om gaat, betekent niet dat jij, wij, of Bas dat ook moet doen. Of spring jij ook in de sloot als Rutte de sloot in springt?
Onze Overheid gaat er belabberd mee om in die zin dat ze eerst als ongeveer laatste land na tig jaar gedoe de online gokmarkt openstellen, om vervolgens te gaan gillen als de aanbieders reclame willen maken (lijkt me logisch op een nieuwe markt). Ik geloof niet dat je me in deze goed begrepen hebt.
De vertrutting slaat steeds verder toe in Nederland. Sommige gemeentes verbieden al vleesreclames
Zonder moraal is zonder normen en waarden. Je lijkt zelf niet niet te weten wat je allemaal zegt. Het is lastig kersen eten met figuren als jij. Einde 'discussie'
"En wederom een selectieve reactie zoals we van je gewend zijn. Dat is niet tof, net als dat je mij verwijt geen normen en waarden te bezitten (zonder moraal) maar gaat ‘huilen’ als iemand anders je een moraalridder noemt."
Je reageert nu eenmaal selectief, dat is een gegeven. Als dat al op de man spelen voor je is ben je wel erg teergevoelig. Ach ja, millenials.
Fijne dag hoor
edit: je hebt je reacties verwijderd. Begrijpelijk maar wel not done in een discussie
huuuu, nu speel je op de man Merlinappa! Dat is niet tof
Over Franse ploegen als St. Michel-Auber 93 schrijven jullie ook niet dat het profploegen zijn, terwijl die wel zo betalen. VolkerWessels is toch ook niet ineens een profploeg omdat ze een aantal renners meer betalen dan het minimum?
Vind het gewoon bijzonder dat omdat het om Tietema gaat, jullie nu inconsequent zijn in de gebruikte term.
Van CT naar PT betekent gewoon van een budget van een paar ton naar een budget van een paar miljoen.
Het is doodse stilte tot nu toe rondom zijn persoontje en youtube kanaal.
edit: Wat Youri zegt dus, tegelijkertijd zou het Waalse werk hem toch moeten liggen.
Wat betekent een enkelzijdig programma?
Het grote verschil is dat Tietenman voor het continental niveau nu al prima renners heeft binnen gehaald en dat Beat dat totaal niet heeft.
Tietema heeft wat renners die op CT-niveau voor de prijzen meedoen. Beat heeft renners die amper een koers uitrijden.