Antwan Tolhoek tekent voor twee jaar bij LottoNL-Jumbo
foto: Marcel Koch
donderdag 11 augustus 2016 om 12:37

Antwan Tolhoek tekent voor twee jaar bij LottoNL-Jumbo

Antwan Tolhoek rijdt de komende twee seizoen voor LottoNL-Jumbo. Dat heeft de Nederlandse WorldTour-ploeg vandaag bekendgemaakt. De 22-jarige renner komt over van Roompot-Oranje Peloton. “Ik ben super blij dat ik de volgende stap in mijn carrière bij LottoNL-Jumbo zet”, aldus Tolhoek in een persverklaring.

“De ploeg staat als een huis en het plan dat er voor mij ligt, staat mij aan”, vervolgt hij. “Ik kom vanuit een omgeving waarin ontwikkeling centraal staat en de visie en begeleiding waarmee LottoNL-Jumbo mij wil opleiden, geeft vertrouwen. Robert Gesink en Steven Kruijswijk hebben ook vanuit de jeugd de weg naar de top gevonden bij dit team. Het is mijn droom om grote rondes op WorldTour-niveau te rijden en die wil ik bij LottoNL-Jumbo najagen. Ik wil verder groeien als renner.”

Technisch directeur Nico Verhoeven ziet potentie in Tolhoek. “Antwan is een jonge renner in ontwikkeling”, stelt hij. “Hij komt uit de schaats- en skeelerwereld en fietst pas een aantal jaren. Dat zorgt ervoor dat hij perfect past in onze filosofie om jong talent op te leiden naar het hoogste niveau. In Oostenrijk en Zwitserland heeft hij dit seizoen bovendien al laten zien hoeveel hij in zijn mars heeft.”

In de Ronde van Zwitserland behaalde Tolhoek de bergtrui. De renner uit Yerseke zat toen vijf dagen achter elkaar in de vroege vlucht.

RIDE Magazine
52 Reacties
12-08-2016 09:31
tendam - 12 augustus 2016 om 08:21
Beter voorbeeld zou Kruijswijk geweest zijn, die was niet bepaald een groot talent, zo zie je maar.
12-08-2016 11:13
@tendam
Nee, Dumoulin was nooit het supertalent. Niemand die had voorzien dat hij dit zou bereiken, terwijl de verwachtingen voor Gesink, Mollema, Boom en Kelderman op jonge leeftijd veel hoger waren dan voor Dumoulin op dezelfde leeftijd.

Hij won wel zijn tijdritten bij de beloftes, maar werd evenzogoed vaak geklopt. Vooral de wk's waren vaak teleurstellend.

Maar Kruijswijk is inderdaad een beter voorbeeld.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine