Alvarado verloor aansluiting met Van Empel door valpartij: “Anders hadden we tot diep in de finale kunnen strijden”
foto: Cor Vos (archief)
zondag 29 oktober 2023 om 14:57

Alvarado verloor aansluiting met Van Empel door valpartij: “Anders hadden we tot diep in de finale kunnen strijden”

Video Ceylin del Carmen Alvarado was the best of the rest in de Wereldbeker Maasmechelen. Ze eindigde op de tweede plaats, ver achter Fem van Empel. “Ik voelde me behoorlijk goed, maar ik viel in de tweede ronde”, vertelde de renster van Alpecin-Deceuninck in het flashinterview na afloop.

“Van Empel sloeg een gat en toen was het einde verhaal voor vandaag”, aldus Alvarado, die stelde dat haar val het beslissende moment in de cross was. “Ik viel behoorlijk hard. Mijn knie ligt open, mijn schoen was gebroken en ik had anderhalve ronde lang behoorlijk wat pijn. Ik moest het heel rustig aandoen. Daarna kon ik weer koersen, maar was het al verloren.”

Pijn
Had Alvarado na haar val nog even de hoop dat ze terug kon keren? “Nee, ik was best wel hard gevallen na de balken, over dat grindstuk. Ik had meteen best wel pijn. Ik had krachtsverlies in de knie waarop ik gevallen was. Ook zat ik meteen al op bijna dertig seconden, dus ik wist meteen dat het eigenlijk al voorbij was, jammer genoeg.”

Alvarado denkt dat de wedstrijd heel anders had kunnen lopen zonder de valpartij. “Ik denk dat we tot diep in de finale hadden kunnen strijden, ik voelde me heel goed en best wel sterk vandaag. Ik had niet de indruk dat ze me vandaag zomaar zou lossen, maar het pakte helaas anders uit.”

Met vertrouwen naar het EK
Vandaag lukte het dus niet voor Alvarado, maar volgende week krijgt ze op het EK een nieuwe kans om het op te nemen tegen Van Empel. Ze kijkt er met vertrouwen naar uit. “Als ik goed herstel van mijn valpartij, hoop ik volgende week ook weer zo’n strijd te kunnen leveren. En dan in plaats van één ronde de hele wedstrijd.”

RIDE Magazine
3 Reacties
29-10-2023 15:06
Het zal vast wel beter gegaan zijn zonder die valpartij. Maar of er iets te doen was aan Fem vraag ik me af. Want het zag er zo makkelijk uit. Ze maakte weinig fouten, vaak een teken van overschot.
29-10-2023 16:02
Wishful thinking bij Ceylin lijkt me, Fem heeft gewoon meer vermogen en daardoor moet de rest altijd over hun theewater gaan om te volgen waardoor er fouten ontstaan. Is geen schande maar bij de vrouwencross gaat de evolutie steeds sneller, Alvarado haar beste niveau is onder het niveau van de nieuwe heerseres.
30-10-2023 03:06
Mooi dat Ceylin positief blijft denken! Als ze al voor de start zou denken dat winnen niet mogelijk is, zou ze net zo goed thuis kunnen blijven. Dat geldt uiteraard ook voor alle andere concurrentes.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine