Alex Baudin ziet frustratie in peloton: “Overmacht van Pogacar maakt de koers een beetje stuk”
foto: fotopersburo Cor Vos
dinsdag 21 oktober 2025 om 14:17

Alex Baudin ziet frustratie in peloton: “Overmacht van Pogacar maakt de koers een beetje stuk”

Alex Baudin heeft zich tegenover het Franse Dicodusport uitgesproken over de overmacht van Tadej Pogacar en zijn ploeg UAE Emiratex XRG. Volgens de Fransman van EF Education-EasyPost beginnen renners in het peloton het beu te worden om constant weggereden te worden. “Het heeft de wielersport de afgelopen jaren echt veranderd”, is de 24-jarige coureur van mening.

Baudin kon aan het begin van de dominantie van Pogacar nog lachen om en genieten van het hoge niveau van de Sloveen, maar inmiddels is dat veranderd. “Dit jaar was mijn programma helaas erg vergelijkbaar met dat van Pogacar. En ook al ben je niet pessimistisch, je weet heel goed wat er in de finale zal gebeuren.

Baudin in de aanval tijdens de Tour – foto: Cor Vos

“Hij heeft twee versnellingen voorsprong op iedereen”, gaat Baudin verder. “In het peloton beginnen veel renners het beu te worden om weggereden te worden. Misschien is het voor de televisiekijker mooi om aanvallen vanaf 100 kilometer voor de finish te zien, maar het doodt ook de spanning. Pogacar maakt de koers een beetje stuk. Als hij er is rijdt iedereen voor de tweede plaats.”

Volgens Baudin heeft iedere ploeg het over de viervoudig Tourwinnaar in de teambussen. “Hij beïnvloedt inmiddels de briefings”, geeft de Fransman aan. “Tijdens de Tour de France was de eerste vraag elke ochtend of hij de etappe wilde winnen. Iedereen past zich daarop aan. Het heeft de wielersport de afgelopen jaren echt veranderd.”

Sterkste ploeg
Baudin ziet één manier om de Sloveen te verslaan, maar de algemene kwaliteit van UAE Emirates XRG maakt ook het uitvoeren van die tactiek nagenoeg onmogelijk. “De enige oplossing is anticiperen, want wanneer hij aanvalt, is het onmogelijk hem te volgen. Ik heb het meerdere keren geprobeerd tijdens de Dauphiné of op de Grand Prix van Montréal, maar de ploeg van hem ging telkens eerder van start dan ik dacht.”

“Hij heeft de beste ploeg om zich heen, en al zijn ploeggenoten zouden de koers ook kunnen winnen. Dus natuurlijk, dan zijn alle kansen voorbij.” Om toch positief af te sluiten kijkt Baudin hoopvol vooruit. “Maar ik geloof dat het kan veranderen. Er zal onvermijdelijk een dag komen dat hij iets minder goed is.”

RIDE Magazine
8 Reacties
15:15
Baudin heeft natuurlijk voor de volle 100% gelijk. Ik kan me zo voorstellen dat 80% van het peloton met lood in de schoenen op de fiets stapt als ze in dezelfde wedstrijd rijden als Pogacar. En dan is dat niet alleen omdat ze zelf niet kunnen winnen, maar vooral ook omdat ze met hun ploeg geen enkele kans maken.
    16:10
    Het is voor niemand leuk. Behalve voor UAE…
    Een weekendje Tour of Holland was interessanter dan de Tour. Da’s niet best.
15:55
Ik vind er als kijker ook weinig meer aan: vooraf weten wie de koers wint, maakt de wielersport doodsaai.
    17:03
    Inderdaad, zonder Pogacar zou de koers veel interessanter zijn. Van der Poel zou op 6 jaar tijd 5 keer de Ronde van Vlaanderen hebben gewonnen, naast ook 3 keer Parijs-Roubaix, Vingegaard zou de laatste 5 edities van de Tour hebben gewonnen en Evenepoel zou alle internationale titels op zak hebben. De koers zou zoveel minder voorspelbaar zijn zonder Pogacar.
15:44
Ik kan me die moedeloosheid voorstellen, maar gelukkig houdt dominantie (zeker van een individu) altijd een keer op.

En we moeten niet vergeten dat als Pogacar niet meedoet of als we hem weg zouden denken er nog steeds maar een heel klein groepje is dat alle grote vissen pakt.
15:01
@redactie Foto in het artikel is Harry Sweeny en niet Baudin
16:47
En het is helaas dít dat heel hard herinneringen oproept aan de Gewiss-tijd en de Armstrong tijd… hoe sympathiek Pogacar ook is, het maakt me wantrouwig. In Twin Peaks zei de giant: “it is happening again…”
17:03
Die zwarte lijst is weer een naam langer ;)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.