Aleksandr Vlasov slaat dubbelslag op monsterklim in Valencia
Aleksandr Vlasov heeft de derde etappe van de Ronde van Valencia achter zijn naam gezet. De Rus reed op de onverharde wegen van de Alto Antenas del Maigmó weg uit de favorietengroep, waarna hij solo de overwinning binnenhaalde. Vlasov nam tevens de gele leiderstrui over van Remco Evenepoel, die op achterstand over de streep kwam.
Het peloton stond een zware etappe te wachten in de derde etappe van de Ronde van Valencia: met meer dan 3600 meter hoogteverschil, twee beklimmingen van de tweede categorie en twee van de derde, en een aankomst bergop op de gedeeltelijk onverharde Alto Antenas del Maigmó moesten de renners aan de bak. Heel wat renners verschenen niet meer aan de start, onder wie Wilco Kelderman en Ryan Gibbons. Ook de renners van BikeExchange stapten niet meer op de fiets. De ploeg had te maken met twee coronagevallen en besloot zich terug te trekken.

Evenepoel moest op de Alto Antenas del Maigmó het geel afstaan – foto: Cor Vos
Even na een uur werd het startsein gegeven voor de derde etappe en het was meteen koers. De lange aanloop naar de eerste beklimming werd door verschillende renners aangegrepen om te proberen weg te komen, maar de snelheid lag hoog en het duurde een hele poos vooraleer een kopgroep daadwerkelijk losraakte. Uiteindelijk kwam een vlucht met elf man tot stand, met Lars van den Berg, Attila Valter, Jan Polanc, Jan Tratnik, Nicolas Prodhomme, Valentin Paret-Peintre, Sven Erik Bystrøm, Dimitri Claeys, Fernando Barceló, Daniel Navarro en Kenny Molly.
Van deze elf vluchters waren Van den Berg en Bystrøm het best geklasseerd, op 1:52 minuut van leider Remco Evenepoel. Op de Fageca, na 81 kilometer, lag de kopgroep twee minuten voor op het peloton. De voorsprong van de ontsnapping bleef lang stabiel, tot het peloton op weg naar de Tibi begon te versnellen. Daar demarreerde Tratnik en de renner van Bahrain Victorious kreeg in eerste instantie Valter, Bystrøm en Barceló mee. Trantik was echter de sterkste van voren en reed alleen door op weg naar de laatste klim.
Aftellen tot de onverharde wegen
UAE Emirates en Movistar zorgden op de Alto Antenas del Maigmó ervoor dat het peloton flink werd uitgedund en raapten de overgebleven vluchters een voor een op. Op 2,8 kilometer van de finish, net op de onverharde wegen, werd Tratnik ingerekend. Jakob Fuglsang voerde de groep favorieten aanvankelijk aan, met het Movistar-duo Alejandro Valverde en Enric Mas, Aleksandr Vlasov, Remco Evenepoel en Giulio Ciccone in het wiel. Met nog anderhalve kilometer te gaan viel Vlasov aan en de Rus pakte een gaatje.

Vlasov wist zich op de onverharde wegen van alle concurrenten te ontdoen – foto: Cor Vos
Vlasov draaide als eerste de onverharde wegen af, met achter zich Mas, Evenepoel en Carlos Rodriguez. Vlasov viel niet meer stil op de steile klim en verzekerde zich van de zege. Veertien seconden later eindigde Rodriguez als tweede, Mas werd derde. Evenepoel kwam op 41 tellen achterstand over de streep en moest het geel afstaan.
Toch wel één topper, Remco Evenepoel.
Ronde van Polen, Ronde van San Juan, Ronde van Belgie.
Met de grote rondes heeft dat echter niets te maken.
"Bij Evenepoel is het al nieuws als hij tweede wordt in plaats van 1ste."
Hoezo? Werd Remco vandaag tweede?
Stap gezet?
Protagonist erbij? Laten we 't hopen.
Met z'n talenkennis beetje atypische Rus. Hij heeft m'n zegen.
Kwa uiterlijk wel ultraRus.
Waarom?
walgelijk
Zeker van Vader heel behoorlijk voor zijn 3e wedstrijddag op de weg ooit.
Ayuso duidelijk nog niet in vorm trouwens.
Die prutsers op Eurosport moet je sowieso nooit vertrouwen als het op namen aankomt.
Gelukkig gaat de "tegenstand" dan wel even los, opgelucht als ze zijn.
Vader samen met Sam best netjes nog over de meet, had van Tolhoek meer verwacht op dit steile kreng.
Vlasov… deftige overwinning, heel knap
Maar het ronde werk zit niet in het dna van de ploeg. Vraag me af of ze die switch kunnen en willen maken.
Evenepoel is heel goed op de bergen tot 10%. Gelukkig voor hem zijn er in de Tour niet van deze achterlijke bergen. En gelukkig voor hem dat hij soms met beide beentjes op de grond gezet wordt.
Remco wou zich misschien wat teveel bewijzen op de gravel (?), en komt daardoor zichzelf wat tegen op het steile vervolg denk ik (al leek hij het daarvoor met momenten ook al moeilijk te hebben, maar toen kwam hij wel vrij indrukwekkend terug). Of misschien is hij gewoon niet zo voor het steilere, ook geen schande natuurlijk. Maar als het zo is gaat hij daarin nog moeten groeien wilt hij ooit een grote ronde winnen. Gelukkig heeft hij nog tijd.
Anderzijds is Vlasov geen Pogi of Roglic dus mag je er nog wel een 45s bijrekenen wellicht. Vraag me af of de Vuelta dan een goede volgende grote ronde is, die steile ondingen liggen hem niet echt en zijn daar legio aanwezig.
Mooie koers wel zo vroeg op het seizoen. Kan me niet heugen ooit live naar de Ronde van Valencia te hebben gekeken. Komt er nog wat leuks in de volgende etappes?
Oh - en dit soort gravel kan wat mij betreft echt niet in een wegkoers.