Volg hier de eerste etappe van de Tour de l’Ain 2021
donderdag 29 juli 2021 om 12:00

Volg hier de eerste etappe van de Tour de l’Ain 2021

In het Parc des Oiseaux in Villars-les-Dombes begint vandaag de Tour de l’Ain. Het peloton gaat in de driedaagse ronde op zoek naar een opvolger voor Primož Roglič, die vorig jaar in een sterk deelnemersveld de beste was. De Sloveen en zijn ploeg Jumbo-Visma zijn nu niet van de partij.

Vanuit het dierenpark Parc des Oiseaux gaat de route over 139,1 kilometer naar Bourg-en-Bresse. Onderweg liggen nauwelijks noemenswaardige hindernissen en de Côte de Vandeins (1,3 km aan 3%) met nog 21,9 kilometer te gaan is de enige geclassificeerde klim. Daarmee is deze etappe op het lijf geschreven voor de sprinters. Deceuninck-Quick-Step heeft verschillende opties voor een sprint, maar ook de Franse troeven Bryan Coquard, Nacer Bouhanni en Clément Venturini hebben deze rit zonder twijfel onderstreept.

Om 12.15 uur wordt het startsein gegeven voor de eerste etappe van de Tour de l’Ain. De finish wordt verwacht tussen 15.30 en 15.48 uur. De openingsrit is vanaf 14.00 uur rechtstreeks te zien op de Eurosport Player en via GCN. Bespreek hier op WielerFlits het koersverloop!

Links
Website organisatie
Deelnemers
Parcours

Liveticker (Twitter organisatie)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
4 Reacties
29-07-2021 12:24
Voorheen een vijfdaagse, nu een driedaagse. Eenmalig?
    29-07-2021 12:45
    Het is de laatste jaren steeds een driedaagse.
    29-07-2021 14:03
    oh echt, wist ik niet, herinner me het als een vijfdaagse…
29-07-2021 15:26
De Grand Colombier is er niet bij dit jaar. Koninginnenrit finisht in Lelex Monts Jura.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.