WK 2018: Volg hier de wegrit voor junioren mannen
Kunnen we het niet beter het Evenepoels kampioenschap op de weg noemen? De 18-jarige Belg is een klasse apart bij de junioren. De vraag lijkt niet eens of hij gaat winnen, maar met hoeveel voorsprong. Maar opgelet: het is en blijft een WK. Maar wie kunnen hem eventueel bedreigen? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de koers!
Topfavoriet Remco Evenepoel krijgt in Innsbruck 132,4 kilometer de tijd om zich te onderscheiden van de concurrentie. De 1900 hoogtemeters die in het parcours zijn opgenomen, zijn een handig hulpmiddel voor de Belg. Met drie kleine klimmetjes in het begin van de wedstrijd en drie grote klimmen op het einde is dit WK loodzwaar.
Wanneer wordt het lont in het kruitvat gestoken? Ten noordoosten van Innsbruck, nabij Kufstein, zal dat waarschijnlijk nog niet gebeuren – al is dat bij het junioren-wielrennen nooit zeker. Vanaf de startplaats volgen er namelijk eerst zestig relatief vlakke kilometers; dit is een stilte voor de storm. Op de klim naar Gnadenwald zal het vervolgens gegarandeerd losbarsten.

Deze klim is met een stijgingspercentage van 10,5 procent gemiddeld en een lengte van 2,6 kilometer erg onderscheidend. De kans is groot dat Evenepoel zich hier al laat zien. Rijdt hij solo de duik richting het lokale circuit in? Daar ligt met de klim naar Igls – die twee keer overwonnen moet worden – het zwaartepunt van het parcours.
Deze klim is dan misschien niet zo steil (5,7 procent gemiddeld) als de Gnadenwald, maar is met een lengte van 7,9 kilometer erg lang. Hier zal de koers in een definitieve plooi gelegd worden, waarna een afzink naar Innsbruck de nieuwe wereldkampioen zich zal tonen.
De start is om 14.51 uur, terwijl de finish wordt verwacht tussen 18.25 en 18.51 uur. Sporza en Eurosport zijn er vanaf de start live bij.
Links
Voorbeschouwing wegwedstrijd junioren (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst (Organisatie)
Parcours
Liveticker
Live Timing (Tissot)
https://cycling.today/2018-innsbruck-world-championships-live-stream/
Gaat zeker 2:00 moeten dichtknallen.
Helemaal maximaal
En blijft speculatie...
Dat plakbidonnetje ok, maar dat zal het verschil tussen terugkomen of niet echt niet maken.
Aan het portier hangen zonder gezien te worden zal in elk geval niet lukken.