Volg hier de koninginnenrit in de Ronde van Zwitserland
In de Ronde van Zwitserland staat vandaag de koninginnenrit op het programma. Niet alleen is de vijfde etappe maar liefst 237 kilometer lang, het is vooral de aankomst op zware Rettenbachferner die de renners angst in zal boezemen. De klim naar het beroemde skioord is ruim twaalf kilometer lang en kent een gemiddeld stijgingspercentage van 10,7 procent.
Met Tom Dumoulin nog steeds in de leiderstrui vertrekken de renners om 11.20 uur uit Unterterzen. De aankomst wordt verwacht tussen 6 en half 7. Eurosport is er weer live bij en begint rond half 5 met de uitzending. Bespreek hier het verloop van de etappe.

Links:
Voorbeschouwing Ronde van Zwitserland (WielerFlits)
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie
Website organisatie
Liveticker (organisatie)
Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)
Was ff zoeken maar volgens mij heeft Fuglsang in 2012 in de Ronde van Oostenrijk een etappe bergop gewonnen.
Wat natuurlijk nog niet te vergelijken is met de aankomst en de concurrentie vandaag.
Giant reed zonder noodzaak om de kopgroep terug te pakken, ik denk eerder met het tegenovergestelde plan (tenminste in het geval dat er boni's zijn). Astana rijd om de kopgroep terug te pakken mag ik aannemen. Dus ja, dat is inderdaad nogal een verschil.
Thanks for info, temp momenteel maar 4 graden, wind noord, zal wellicht onder nul komen.
Goede kans van wel. Op de klim verliest de kopgroep zeker 5 minuten en waarschijnlijk meer.
Joh, die kopgroep moet 8 minuten hebben als ze eraan beginnen, die halen het echt niet.
Omdat de koersen veel later finishen dan we normaal gewend zijn van andere koersen.
Op dit moment lijkt het erop dat ze over ongeveer 1,5 uur bij de voet zijn van de slotklim.
Rijden dus op het snelste schema. Finish rond 18 uur.
@ Trainee omdat ze afhankelijk zijn van degene die de beelden verzorgt (srf denk ik)
Ik hoop op gesink, maar denk dat pinot of majka deze rit wint.
Dumoulin gaat te veel verliezen (hoop het niet).
Ben gewoon heel erg benieuwd.
Goed mogelijk rond 18h, kan ook 10min later zijn, verwacht dat ze aan 17/18 per uur omhoog rijden, 40 tot 45 min dus.
Dat is erg snel. Denk aan de Alpe d'Huez voor vergelijkbare tijden, waarschijnlijk nog iets trager. Zou best wel eens tegen het uur kunnen lopen.