Volg hier de Antwerp Port Epic 2021
Wat een deelnemersveld heeft de Antwerp Port Epic (1.1) dit jaar kunnen strikken. Met Mathieu van der Poel en Tiesj Benoot komen twee voormalige Strade Bianche-winnaars zich eens op het Antwerpse off-road-parcours uitleven met maar liefst 36 kilometer onverharde wegen en 29 kilometer kasseien. Volg het hier op WielerFlits!
Starten doen de renners net als vorig jaar middenin de haven van Antwerpen, vlakbij het Schengenplein. De renners zullen ook de hele dag in deze regio blijven vertoeven. Via Beveren, Kieldrecht en Stabroek treffen de renners al na 55 kilometer de eerste belangrijke hindernis. De kasseien van de Torenseweg (1080 meter) met aansluitend de onverharde Opstalpolder (1810 meter) zullen doorheen heel de rit centraal staan en komen maar liefst zes keer voorbij.
De tweede belangrijke en vaak terugkerende passage is de Zone De Leeuw-Kabeljauw te Berendrecht en Zandvliet, bestaande uit 2405 meter onverhard en bovendien 1280, 1525 en 1325 meter kasseien. In deze zone komen we in totaal drie keer terug, waarvan de laatste keer tussen veertig en dertig kilometer van het einde. Het is dan ook de verwachting dat hier en op de zone van de Torenseweg en Opstalpolder het deelnemersveld volledig uit elkaar gereden wordt.

Mocht al dat onverhard- en kasseiwerk toch niet volstaan, dan rest er in de laatste tien kilometer ook nog een onverharde zone in de Ekerse Putten. 1100 meter onverhard en 465 meter kasseien is alles wat de renners dan nog rest, alvorens ze wederom door de haven van Antwerpen richting finishplaats aan het Schengenplein kunnen rijden. De start is om 14.30 uur, de finish tussen 18.35 en 18.58 uur. Zowel Sporza op één als Eurosport 1 zijn er vanaf 17.15 uur live bij.
Links
Voorbeschouwing: Antwerp Port Epic 2021
Website organisatie
Deelnemerslijst
Liveticker (Twitter)
Liveticker (Organisatie)
Voorsprong een half uurtje geleden ongeveer 3 minuten
Matthieu achter in het peloton omringd door ploegmaats
* Van der Poel in de kopgroep. Moet toch een beetje goed zijn.
* Casper van Uden in de kopgroep, jonge Nederlander van nog maar 20 jaar.
Op 40 seconden: Benoot, de Backer en van rooy
Op meer dan twee minuten: peloton