Tour 2017: Volg hier de elfde etappe
woensdag 12 juli 2017 om 12:50 Volg in Google

Tour 2017: Volg hier de elfde etappe

De Tour de France gaat vandaag verder met een vlakke rit naar de voet van Pyreneeën. De Ronde van Frankrijk is vandaag voor de 69ste keer in de historie te gast in Pau, dat vandaag dient als finishplek. Al zes keer won daar een Nederlander. Kan Dylan Groenewegen zich scharen in het rijtje met Theo Middelkamp, Henk Lubberding, Gerrie Knetemann, Erik Breukink, Adrie van der Poel en Léon van Bon?

Vanuit startplaats Eymet zet het peloton koers in zuidelijke richting voor een rit van 203,5 kilometer. Op 61 kilometer van het einde is er een tussensprint waarbij punten voor het groen veroverd kunnen worden. Ook de enige punten voor het bergklassement zijn te verdienen in het tweede gedeelte van de rit. Na 145,5 kilometer wacht de top van de Côte d’Aire-sur-l’Adour. Deze col van vierde categorie is 1,2 kilometer lang aan 4,2% gemiddeld. In de centrum van Pau moeten de renners eerst vier rotondes overleven, voordat ze de laatste rechte lijn van zeshonderd meter bereiken.

Het startschot klinkt vandaag om 13.05. Op dat moment is Eurosport 2 al begonnen met de live-uitzending. Sporza en de NOS volgen net na de klok van 14.00. De finish ligt vanmiddag tussen 17.36 en 18.03 Bespreek hier het verloop van de etappe.

Links
Voorbeschouwing etappe 11 (WielerFlits)

Website organisatie
Deelnemerslijst WielerFlits
Parcours informatie

Livestream (NOS)

Liveticker (Organisatie)
Liveticker (Sporza)
Liveticker (Cyclingnews)


Meld je aan en speel onze Voorspelgame!


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
152 Reacties
12-07-2017 14:34
@polleke. ASO rekent zich rijk omdat tv-rechten tot 2023 aan dorpspomp Hilversum zijn verkocht. Maar zonder tourhelden gaat de populariteit van de sport eraan in NL; volgend jaar dalende kijkcijfers bij aanvang, verminderde ster-inkomsten en in 2024 kijken we allemaal Eurosport in de Benelux.
12-07-2017 14:37
Wanneer begint de Giro weer?
12-07-2017 14:37
@tvm en dat maakt precies dat ik de tour zo suf vind in vergelijking met de giro en vuelta :P die laatste twee zit altijd meer spektakel en chaos in.
12-07-2017 14:40
Kan gewoon niet begrijpen dat zo'n Sergeant niet inziet dat Greipel ook een grote kans heeft om mee te sprinten als ze wel iemand meesturen. Stel de twee domme ploegleiders van Katusha en Lotto-Soudal sturen wel een keer iemand mee:

Scenario 1 (Onwaarschijnlijk): De vluchters worden niet terug gepakt omdat er nu een keer een groep van 6 man vooruit is en Cofidis en TLJ niet echt mee willen werken. Lotto-Soudal en Katusha hebben iemand in de groep van 6 man zitten en die gaat onderling uitmaken wie er wint. Kans statistisch gezien 16,67% dat je wint.

Scenario 2: TLJ, Cofidis en Quick-step rijden het gat wel dicht, dus het komt toch tot een sprint. Katusha en Lotto-Soudal hebben een keer niet hoeven werken, dus alleen degene die in de groep zit heeft zich echt ingespannen. TLJ, Cofidis en Quick-step hebben echter ieder 2-3 man moeten inzetten om het dicht te rijden dus zijn vermoeider. Greipel en Kristoff hebben per definitie een man meer in reserve en nog steeds kans om mee te sprinten.

Beide scenario's zijn toch gewoon positiever dan weer zelf 2-3 man opofferen om de vlucht te controleren terwijl Cofidis en TLJ nauwelijks meehelpen? Ik snap er gewoon echt oprecht de ballen niet van.
12-07-2017 14:42
Ik ben wel benieuwd wie de sprint om de 2e plaats wint. Faites vos jeux!
12-07-2017 14:43
Toch wel een goed verhaal van Lotto-Soudal.. Je mag nooit je kopman het geveol geven dat je geen vertrouwen meer in hem hebt.

Dat in combinatie met wat ik hier eerder heb gelezen, Greipel wint altijd een etappe (sinds 2007). Helaas voor de kijker vervelender gegeven.
12-07-2017 14:45
Het jammere is dat er blijkbaar nooit - of zelden - nog afspraken worden gemaakt tussen ploegleiders onderling. Na die 4 van Kittel zou daar een allen tegen 1 gevoel moeten heersen, en uitgespeeld worden. Zie je echter niks van. Liever als makke lammetjes wederom naar de slachtbank.
12-07-2017 14:46
Niet zo zeuren jongens. Van het weekend 2 mooie etappes gehad. De komende dagen waarschijnlijk weer mooie etappes. Ga gewoon even wat anders doen en kijk de laatste 10km.
12-07-2017 14:50
@martini zie verhaal Noud89. Iemand meesturen zegt niet dat je geen vertrouwen hebt in je kopman. Het zorgt er enkel voor dat je helemaal niet hoeft te werken tot de finale.
12-07-2017 14:50
Ik ga zelf wel een stuk fietsen. Welterusten/succes met in de tuin werken/veel plezier met frustreren voor de buis.
12-07-2017 14:51
@tvm

[quote]Als het je niet interesseert, ga je toch lekker videobanden van de Giro terugkijken?[/quote]
Wat is dat voor een opmerking. Wie zegt dat ik niet wat anders doe , ik heb de start gezien , heb de boel zien sluiten , en kom af en toe hier is kijken of er iets is verandert. Dat mag ik volgens jouw opmerking niet komen vermelden ?
12-07-2017 14:51
[quote]Lotto-Soudal en Katusha hebben iemand in de groep van 6 man zitten en die gaat onderling uitmaken wie er wint.[/quote]
Onmogelijk dat er zo'n kopgroep zou ontstaan. De ploeg van Kittel zou dat namelijk nooit toestaan. Een gegeven dat over het hoofd wordt gezien binnen de meeste theorieën over 'hoe het wel zou moeten gaan als die ploegleiders wat meer verstand hadden'.
12-07-2017 14:52
@Noud
Je vergeet misschien wel het meeste logische scenario. Niemand meesturen en ook niet achtervolgen. Een beetje zoals LTJ. Of, pas gaan achtervolgen als QS al een paar man kapot heeft laten rijden.

@Martini
Dan hadden ze beter er geen persbericht uit kunnen gooien over opvolgers van Greipel.

@Rest
De vraag is wel voor wie het belang het grootst is om het weer op een massasprint aan te laten komen. Als er op een dag als vandaag vluchters vooruit blijven maakt het voor QS bijna niets uit. Die hebben toch al een geslaagde tour. Maar voor LTS maakt het wel veel uit. Zij hebben nog maar een paar kansen over en de kans in een sprint is al niet zo hoog.
12-07-2017 14:52
Jurgen VDB moest soms toch thuisblijven, als hij niet een topnotering zou laten zien in een voorbereidingskoersje? Lekker dan, altijd vertrouwen geven aan je kopman.
12-07-2017 14:59
@Christidoc

Ik weet niet of dat een logischere keuze is. Ik zou wel iemand meesturen, ook als TLJ of Cofidis zijnde. Vraag me ook oprecht af of Quick-Step na vier ritoverwinningen de hele ploeg zou opofferen om er nog één te pakken.

Vermote, Bauer en Brambilla zullen ze wellicht nog wel opofferen. Maar Sabatini moet zich sparen voor de laatste kilomter, Stybar ook nu Trentin naar huis is. En Gilbert en Martin zullen ze toch niet opofferen om te werken.

Vul de huidige kopgroep aan met De Gendt, Haller, Senechal en Roosen bijvoorbeeld en je hebt echt wel kans dat de kopgroep vooruit blijft. En iedere ploeg is maar één knecht kwijt voor de finale waar een Quickstep er zeker 3/4 heeft moeten opofferen als ze het echt dicht willen hebben.
12-07-2017 14:59
Terechte vraagtekens bij tactiek lotto soudal, maar wat mij betreft dezelfde vraagtekens bij nog minimaal 8 andere ploegen.
12-07-2017 15:02
De vluchtgroep dient alleen om op tijd aan de finale te kunnen beginnen. Het begrip 'slaven van de weg' is actueler dan ooit.
12-07-2017 15:03
[quote]Vul de huidige kopgroep aan met De Gendt, Haller, Senechal en Roosen bijvoorbeeld en je hebt echt wel kans dat de kopgroep vooruit blijft.[/quote]
Luchtfietsen! Gilbert zit de hele dag lachend in het laatste wiel van die kopgroep.
12-07-2017 15:08
@vlek Ja, en hij haalt ook 100% elke demarrage in de laatste 10 km terug, natuurlijk. Eitje.
12-07-2017 15:11
Gaat de kopgroep nu stil staan en het peloton dus ook?
12-07-2017 15:11
Welke demarrages? Die kopgroep gaat echt niet met veel overtuiging doorrijden met een Gilbert in het laatste wiel en gaat de laatste 10km daardoor niet halen met een voorsprong die genoeg is om in een tactisch steekspel terecht te komen.
12-07-2017 15:13
Het blijft links of rechtsom lood om oud ijzer in zulke vlakke etappes. Nu Sagan eruit is, helpt ook de puntentelling voor de groene trui niet mee. Misschien weer een optie om meerdere tussensprints in te voeren, waarbij de 2e tussensprint in het laatste deel van de etappe dubbele punten oplevert. Meer strijd om de puntentrui komt misschien ook het koersverloop ten goede.
12-07-2017 15:16
Prijsjes pakken (sprint & bergje) en dan de benen stil houden. Nieuwe mannen - ploegmaats - zitten klaar om een nieuwe frisse vlucht op de been te brengen. Ach iets te progressief idee zeker...
12-07-2017 15:28
Hoor net van Karsten Kroon dat een renner uit een Protourploeg gemiddeld zo'n 150 duizend euro per jaar verdiend. Dat is dan alleen het salaris, exclusief prijzengeld. Als je dan het prijzengeld in de Tour bekijkt, dan kan ik me voorstellen dat dat geen stimulans is om in een kopgroep te gaan zitten. Conclusie: het jaarsalaris van de renners is te hoog, of het prijzengeld is te laag. Een renner met een jaarsalaris van 150.000 wordt niet opgewonden van 1000 euro premie. Zou hij 50.000 per jaar verdienen en dan in een premiesprint 5.000 kunnen verdienen, dan...
12-07-2017 15:28
Den Phil snoept zonder ademhalen anderhalve minuut van de voorsprong af. Op Twitter wordt verzocht de spoorbomen in Aire sur l'Adour te sluiten wanneer de vluchtgroep is gepasseerd. Herbert heeft Maarten gevraagd waarom hij geen ploegleider wil zijn en Michel Wuyts beoordeelt de kwaliteit van het blaasorkest langs het parcours. Erger moet het niet worden.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.