Tour 2016: Volg hier de elfde etappe
Het peloton begint vandaag aan de elfde etappe van de Tour de France. Het lijkt een dag voor sprinters te gaan worden, maar de wind zou roet in het eten kunnen gooien.
Het gaat namelijk hard waaien als we de weersvoorspellingen mogen geloven. Als de wind de goede kant op staat, zou dat voor waaiers kunnen zorgen. De klassementsploegen moeten dus attent koersen op weg naar Montpellier. Dat gaat waarschijnlijk een nerveuze koers opleveren.
De wedstrijd gaat om 13:35 van start en eindigt naar verwachting tussen 17:22 en 17:42. Eurosport, de NOS en Sporza beginnen vanaf 14:10 met de uitzending. Bespreek hier het koersverloop.

Links
Voorbeschouwing etappe 11 (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie etappe 11
Livestream NOS (vanaf 14.10 uur)
Liveticker (organisatie)
Liveticker (Sporza)
Live Tracker (Kijk welke renner waar rijdt)
Meld je aan en speel onze Voorspelgame!
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Half ltj?
Als iedereen alert is om geen slag te missen, gaan ze allemaal voorin zitten tot er geen plek meer is aan de kant van de weg --> waaiers. Zou mooi zijn! Het is vooral te hopen dat de open stukken lang genoeg blijken om echt een gat te slaan.
Heb ook nog totaal niemand anders zien vallen of een val zien ontwijken....
Benieuwd wie het vandaag op de kant durft te trekken, als ze weer zuinig aan rijden en niks durfen bij een ploeg wordt het weer een rustige etappe. Althans een zenuwachtige met veel valpartijen
Bijvoorbeeld Etix, TLJ en Tinkoff inderdaad. Sky heeft er ten opzicht van Quintana in principe ook een aardig team voor denk ik, maar zij hebben natuurlijk aangegeven te hopen op een rustige dag.
Edit BMC misschien:
GREG VAN AVERMAET: "BMC WANTS TO TAKE ADVANTAGE OF THE WIND"
Former yellow jersey Greg Van Avermaet (BMC) who finished fourth yesterday told letour.com this morning: “It's going to be a hectic day with crosswinds. The team who can take advantage of it? BMC! We have a bunch of strong guys who know how to race in these conditions. Yes I believe there will be a split and a few big guys could be surprised. It's not only us. Lotto or Etixx Quick Step also love to race in these conditions.”