Giro 2017: Volg hier de eerste etappe
Het is de dag van de Grande Partenza van de honderdste Giro d’Italia. Met een sterk deelnemersveld belooft de Corsa Rosa een schitterend spektakel te worden. Op het Italiaanse eiland Sardinië maakt het peloton zich op voor een eerste rit in lijn. Is de eerste roze trui voor een sprinter?
De Ronde van Italië is voor de derde keer te gast op Sardinië. Ter ere van de honderdste editie wil de organisatie zoveel mogelijk Italiaanse streken bezoeken.

De eerste etappe bestaat uit een rit over iets meer dan 200 kilometer. Het peloton begint in noordelijke richting om vervolgens naar het zuiden te trekken in de richting van finishplaats Olbia. De San Pantaleo (3,3 km á 5,6% gemiddeld, max 12%) is op iets minder dan 21 kilometer van het einde de laatste hindernis.
De slotfase gaat over lange rechte wegen, dus in theorie is de kans groot dat in deze fase alles weer samenkomt. Na een bochtige finale door de smalle straten van Olbia, zal het eerste duel om het roze beslist worden op de Via Redipuglia, een door palmbomen geflankeerde boulevard aan het water. De aankomst wordt verwacht tussen 16:40 en 17:06.
De wedstrijd is vanaf 13:17u live te zien op Eurosport met commentaar van Jeroen Vanbelleghem en Michael Boogerd. Bespreek op hier het verloop van de etappe.
Links
Giro 2017: Voorbeschouwing etappe 1 (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst
Informatie etappe 1
Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Site Giro)
Livestream L’Equipe (Frans, vanaf 13.05 uur)
Tragisch hoe tegenwoordig ironie die niet vergezeld wordt van een "ironie-teken", en bij uitbreiding eigenlijk bijna elke vorm van humor die niet "geduid" wordt, niet meer als dusdanig erkend wordt...
Smileys zijn eigenlijk een vorm van instant gratification, communicatieve doping als het ware, een snelle fix voor wie zichzelf niet wil trainen in de edele kunst van de subtiele, gelaagde communicatie, de dubbele bodem, de onverwachte hint.
De tragiek van het moderne wielrennen en de moderne communicatie gaan vandaag dan ook hand in hand.
En dat schrijf ik hier dus allemaal met een uitgestreken gezicht ;-)
@ Baswallet > ook al rij je in die eerste 3 etappes over een afgesloten snelweg 200 km recht vooruit, gevallen gaat er worden in dat stadium. Deze giro verwacht ik dat niet anders met zo veel mogelijke eindwinnaars, na vandaag kunnen we er hoogstwaarschijnlijk al weer gaan schrappen .
Dat is helemaal geen slechte gok denk ik zo. Als er genoeg sprinters afstappen heb je daar zomaar eens kans op. Is voor mij na wellicht Gaviria (Die schijnbaar toch wil uitrijden), Modolo en Nizzolo eigenlijk de grootste kanshebber.
Wie het zonder aanwijzing niet snapt heeft pech.
[b]5: Mirco Maestri (Bardiani), elke dag in de aanval.[/b] [/quote]
Het begin is er :)
In dit tempo gaan ze 17:30 niet eens halen...
"Er zijn wat bochten in de finale en dat ligt me wel. Het zal hectisch worden, want iedereen weet wat er op het spel staat. Maar ik zou me er graag tussen smijten."
JASPER STUYVEN (TREK-SEGAFREDO)
Zou hij voor eigen kansen mogen gaan?