Giro 2016: Volg hier de zesde etappe
donderdag 12 mei 2016 om 12:35 Volg in Google

Giro 2016: Volg hier de zesde etappe

De eerste afspraak voor de klassementsmannen vandaag, want van Ponte naar Rocarraso staat de eerste bergetappe op het programma. Het is slechts een ‘light’-variant met twee beklimmingen van de tweede categorie, maar verstoppertje spelen gaat vandaag niet langer.

Met zijn 157 kilometer is deze bergetappe vrij kort, waardoor de mindere goden vandaag een strijd met de tijdslimiet zullen uitvechten. Voor de renners met klassementsambities is het vandaag een eerste meetpunt om te kijken hoe het er met hun vorm voorstaat en welke concurrenten zij alvast kunnen doorstrepen. Met Tom Dumoulin in de roze leiderstrui en Steven Kruijswijk op plek vijf in het algemeen klassement, mag Nederland hopen op een goed resultaat vandaag. Bij de start in Ponte was het bovendien typisch Hollands weer, daar het met bakken uit de hemel kwam.

De koers is vanaf de start om 12.50 te volgen op Eurosport 1, terwijl Sporza er om 13.30 aan begint. De organisatie heeft uitgerekend dat de finish ligt tussen 16.57 en 17.29. Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de eerste bergetappe in deze Giro d’Italia.

T06_Roccaraso_alt-PRE

Links:
Voorbeschouwing WielerFlits

Officiële website
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie etappe 6

Liveticker (website organisatie)
Liveticker
(Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Nu.nl)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
397 Reacties
1 9 10 11 12 13 16
12-05-2016 16:31
Dan maar vol supporteren voor Zhupa!
12-05-2016 16:31
[quote]Iets anders. Waarom zetten de bij die defile van de truien de namen van de betreffende renners in beeld? Waarom niet de namen van de betreffende dames? Ik ben al 7 dagen op zoek naar de naam van die blondine.[/quote]

Ik heb dat defile één keer gezien en was op slag verliefd. Misschien kan Renaat in zijn beste Italiaans een telefoon nummer voor ons scoren?
12-05-2016 16:31
@LL
Ik ben niet degene die dingen dom noemt, he? Ik vind geen enkele aanval dom. Er is altijd een kans om te winnen als je aanvalt. Een hand in je wiel steken en over de kop slaan, dat is dom. Er wordt naar mijn mening gewoon een beetje te losjes met de term "dom" omgegaan.
12-05-2016 16:31
De uitspraak "het geluk is met de domme" zou simpelweg niet bestaan als een succesvolle domme actie opeens als een slim wordt gezien.

@Klootje
Wellens mag dit absoluut doen, graag zelfs! Dat maakt de actie echter niet minder 'dom'. Op papier was de kans op een succesvolle afronding natuurlijk net zo groot als dat wanneer hij er aan was blijven hangen.
12-05-2016 16:32
Oh en op Sporza doen ze echt alsof Wellens totáál geen concurrentie heeft in de kopgroep. Man wat zou het lachen zijn als Didier hem dan opeens lost haha
12-05-2016 16:33
@Bikepure
Dat zeg ik niet. Ik reageer enkel op de stelling dat een beslissing niet dom kan zijn als de uitkomst goed is.
12-05-2016 16:34
@LL

Die blonde kon me al bekoren toen ik haar in Apeldoorn voor het eerst op het podium zag. Die zou ik wel eens flink willen tinderen :)
12-05-2016 16:34
99 vd 100 ? Onzin. Als Wellens hier wint doet hij dat op een wijze zoals hij eerder in PN etaleerde, noem het nog maar mazzel. En dan sommigen die smalend 'hihi, maar hebben Kruijswijk die meedoet met de groten' stellen, c'mon, als Kruijswijk hier gerden had was het eveneens heldenmoed.
12-05-2016 16:35
[quote][quote]Iets anders. Waarom zetten de bij die defile van de truien de namen van de betreffende renners in beeld? Waarom niet de namen van de betreffende dames? Ik ben al 7 dagen op zoek naar de naam van die blondine.[/quote]

Ik heb dat defile één keer gezien en was op slag verliefd. Misschien kan Renaat in zijn beste Italiaans een telefoon nummer voor ons scoren?[/quote]

Mevrouw in het blauw (L)
12-05-2016 16:35
kan nog dicht gereden dit hoor..
12-05-2016 16:35
Didier helemaal niet uitvlakken, die is taaiaaiaai.
12-05-2016 16:35
Idd Hakkie, go Eugert!!
12-05-2016 16:35
@Reynaerde
Dat zeg ik niet. Ik zeg wel dat je in het wielrennen een aanval nooit dom kan noemen, omdat je van tevoren nooit kan voorspellen hoe het afloopt
12-05-2016 16:36
@ LL
Wat foto's van de Giro Promo babes
12-05-2016 16:37
@zomaareens dat gebeurt niet zomaar ineens hoor
12-05-2016 16:37
Frank Vandenbroucke heeft er eens 1 versierd in zn topjaren @LL en Nasibal.
12-05-2016 16:37
Wat mij opvalt is dat zowel Orica als Lampre gewoon nauwelijks iets van de voorsprong af krijgt. Ze rijden goed door vooraan.
12-05-2016 16:37
Ik dacht vanmorgen dat Wellens weinig kans hier had, maar met deze zet en de renners met wie hij nu rijdt maakt hij weldegelijk kans. En dom of niet, de winnaar heeft altijd gelijk.
12-05-2016 16:37
[quote]dat je in het wielrennen een aanval nooit dom kan noemen[/quote]

Dat kan je toch niet menen?
12-05-2016 16:37
Oneens RV wat betreft kruijswijk :D Had ik ook niet verstandig gevonden in den beginne. Het is makkelijk kletsen voor het ene kamp nu omdat het peleton ze heeft laten lopen. meestal gebeurt dat niet of wordt je op 1-3 min gehouden. Oorspronkelijk was het gewoon geen handige actie met een lage kans van slagen. Heeft mooi uitgepakt. Maar vertel mij maar eens dat die verre uitvallen van Wellens voor de muur de afgelopen jaren slim waren? of zijn dit soort acties altijd slim als ze lukken en dom als ze niet lukken?
12-05-2016 16:37
Typisch Movistar dit. Vind dat vaak een echte bagger ploeg in grote rondes, nooit echt verantwoordelijkheid willen nemen en altijd te lafjes.
12-05-2016 16:38
Ik vind het ook niet per sé dom dat Wellens aan valt in deze etappe. De plek waar hij ging, dat was in principe dom. Aan het begin van een vallei, waarna je normaal gesproken een team Movistars achter je op kop krijgt. De vallei profiteren van het peloton en dan op een kilometer of 35 van de streep als het gaat klimmen gaan, dat had ik slim gevonden.

Dat onbegrijpelijk genoeg niemand in het peloton de rit wil winnen, had Wellens toch ook niet kunnen weten?
12-05-2016 16:39
@Romans

Een nuance,

Wellens is een rittenkaper en heeft hier in het klassement niets te zoeken, in dit koersverloop waarin geen van de klassementsmannen iets durft tot nu toe (afgezien van dumoulin en kruijswijk vandeweek) vind ik het niet zo gek dat Wellens het probeert, het is zelfs een typisch Wellensje.

Als Kruijswijk hier als eerste en enige van de klassementsmannen zo'n actie zou maken zou ik dat absoluut als heldenmoed bestempelen
12-05-2016 16:39
Sprint het peleton nu wel naar het laatste bergje toe of is het nogsteeds kalm aan?
12-05-2016 16:40
@lyndalid
Jawel hoor. Mensen hebben verschillende meningen. Zou je toch moeten weten.
1 9 10 11 12 13 16

Om te reageren moet je ingelogd zijn.