Giro 2016: Volg hier de veertiende etappe
zaterdag 21 mei 2016 om 10:49 Volg in Google

Giro 2016: Volg hier de veertiende etappe

Hoewel er vandaag geen aankomst bergop is, wordt de veertiende etappe door velen beschouwd als de koninginnenrit in deze Giro d’Italia. Op het 210 kilometer lange parcours tussen Alpago en Corvara liggen zes Dolomietencols op de renners te wachten: twee van de eerste, drie van de tweede en één van de derde categorie. Al tien kilometer na de start begint de weg geleidelijk omhoog te lopen.

Andrey Amador rijdt in het roze, dat hij gisteren overnam van Bob Jungels. Kan Alejandro Valverde ervoor zorgen dat de trui bij Movistar binnen de ploeg blijft, of houdt de Costa Ricaan zelf stand? Of doet misschien Vincenzo Nibali of Steven Kruijswijk een greep naar de macht?

De etappe gaat om vijf over elf van start. Voor de geschatte aankomsttijd hanteert de organisatie een ruime marge. Die is ergens tussen 16.53 en 17.42 uur. Vanaf 14.00 uur is de koers live te volgen op Sporza en de NOS. De uitzending op Eurosport begint om vier uur, na de kwalificatie van de MotoGP.

Links
Voorbeschouwing WielerFlits

Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie etappe 14

Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
513 Reacties
1 4 5 6 7 8 21
21-05-2016 14:27
De zwetsneuzen van Sporza lullen een hoop. Helaas nikst over wat er in beeld gebeurt.
Plaza op kop, dan 2 man, dan groepje Cunego met Roglic daarachter?
21-05-2016 14:27
Eens Lynda, mooiste plekje waar ik heb gefietst, mooier nog dan de Stelvio.
21-05-2016 14:27
Sorry hoor, maar het aspect 'triest' ligt toch echt bij de neuroten die per se de favorieten om ritwinst moeten strijden want de rest kan met beide scenarii vooruit. Kan me trouwens voorstellen dat het een b*tch is voor je poultjes, gelukkig speel ik dat soort spelletjes niet.

In deze giro is het volkomen troebel wie nou het sterkste is en is er geen topequipe zoals Astana vorig jaar die wel voor die ritwinsten ging met hun toppers en er ook 4 (!!) behaalde.
21-05-2016 14:28
Mijn gok op de verliezende klassementsman is in dat geval Zakarin. Oogde gisteren al niet al te goed, en geloof eigenlijk eerder dat hij een type Spilak is. Ideaal voor een ronde van één week, maar komt te kort voor drie weken koers.
21-05-2016 14:29
Renaat lult altijd honderduit, behalve over de koers. Begint ook altijd aan totaal oninteressante anekdotes als het peloton begint te koersen.

Atapuma doet wat hij het beste doet!
21-05-2016 14:29
Roglic er nog bij. Ulissi er af. Aldus NOS. Sporza beweert anders (zonder Roglic).
21-05-2016 14:29
Plaza
- 3 renners (Lopez, Atapuma en De La Cruz)
- Groepje met Roglic, Cunego
- Peloton
21-05-2016 14:30
Een strijd op twee fronten maakt de koers mijns inziens juist aantrekkelijker. En zeg ook niet dat dat niet spannend kan zijn. De mooiste strijd die ik ooit op een klim heb gezien ging tussen Amador, De Marchi en Barta. Drie gemiddeld tot goede renners voor wie een ritzege in een grote ronde het ultieme hoogtepunt van hun carrière is (spreken we over 2012). Voor een Valverde, Nibali en in mindere mate Chaves en Majka is het gewoon weer een streepje bij turven, eventjes mooi maar dan gaat het op in de massa van andere zeges. De hele tijd dezelfde namen vooraan zien gaat op den duur ook vervelen, daar hebben we immers ook de Vuelta voor.

Risico bij een kopgroep is dat het onderlinge verschil vaak iets te groot is, waardoor het al vroeg beslist is. Mooi van zo'n Nieve dat hij gisteren iedereen uit het wiel kletste, maar voor de spanning zie ik liever de eerder genoemde Amadorrit, de Battaglinrit van 2014 of de Intxaustirit van vorig jaar.
21-05-2016 14:31
Waar zit Firsanov? Heb geen beelden momenteel omdat die ellendige nos volleybal uitzendt
21-05-2016 14:32
Kruiswijk zit alleen in het peloton in het wiel van Orica en Tinkoff.
21-05-2016 14:32
Battaglin is trouwens echt een belangrijke renner voor Kruijswijk. De man die hij vorig jaar miste.
21-05-2016 14:32
Plaza rijdt voorop met Lopez en Atapuma en nog één, daarachter groep van 10 met Siutsov en Roglic
21-05-2016 14:32
@Mont
Roglic zit er inderdaad bij. Zag net een Lotto Jumbo. Dus Sporza heeft het mis en NOS heeft het voor de verandering eens goed.
21-05-2016 14:32
Voor de liefhebbers: in de kopgroep zijn ze ondertussen alweer een half uur aan het koersen na een sprint tussen Cunego en Denifl om de bergpunten. Lopez sloot in de afdaling aan en besloot door te trekken. Vervolgens trok zijn ploeggenoot Roche met Atapuma op de volgende klim in de achtervolging en was er even een hergroepering met de sterkste klimmers uit de kopgroep (o.a. Monfort, Plaza en Cunego). De ploegleider van Orica telefoneerde vervolgens even met Plaza, merkte op dat zijn kilometerteller waarschijnlijk kapot was en er reeds minder dan honderd kilometer te gaan was, waarna Plaza er uiteraard vandoor ging. Atapuma en Lopez nu in de achtervolging.
21-05-2016 14:32
Briljant gesprek op sporza over zwaarlijvige wielertoeristen die ze hier vandaag omhoog hebben zien fietsen.
21-05-2016 14:33
@biwinning, meer dan logisch dat ze nu volleybal uitzenden. Wielrennen is op dit moment een stuk minder belangrijk. (Serieuze reactie)
21-05-2016 14:33
Je zal als dikkere wielertoerist nu maar naar Sporza aan het luisteren zijn :). Ze hebben wel gelijk, ik heb op de Ventoux al te veel mensen met 20 tot 30 kilo te veel op het wegdek zien liggen, met een ambulance ernaast. Wie niet in vorm is, moet er niet aan beginnen, aan zulke cols.
21-05-2016 14:34
4 LTJ nog in het peloton
21-05-2016 14:34
3 man van TLJ in het peloton gezien.
21-05-2016 14:35
Niet bij Kruijswijk zit Battaglin nog, in het einde van het kleien peloton nog Tankink denk ik?
En daarvoor dus nog Roglic en Castelijns.
21-05-2016 14:38
Een van de koninginnen ritten in de Giro d'Italia doet mij nog altijd meer dan de kwalificatie van het Nederlandse vrouwen volleybal team voor de Olympische spelen. Ik kijk als Nederlander liever naar een Nederlander die strijdt voor een podiumplaats in een van de grootste wielerkoersen van het jaar, dan naar een groep oer hollandse vrouwen die deze zomer geen enkele rol van betekenis gaan spelen in Rio. Maar dat kan aan mij liggen natuurlijk...
21-05-2016 14:39
Wat verwacht je dan van deze koers wanneer er zoveel bergen op het programma staan?
Flloyd Landis aanvallen vanaf de eerste berg? We weten allemaal wat daar mee aan de hand was.
Ik vind het een prima ontwikkeling in de koers dat zulke grote groepen wegrijden met hopelijk een strijd op 2 fronten vanaf de Giau.
Je kunt ook verwachten dat Movistar zijn complete ploeg opoffert om 2 kopmannen over te houden voor de laatste 2 beklimmingen en de rest van de ploegen te isoleren tot 1 kopman. En dan een strijd tussen de kopmannen om winst en tijd, maar ze besluiten om dat niet te doen.
Niets mis mee. Renners bepalen de koers en volgers hebben te volgen wat er gebeurt. Liefhebbers hebben hun voorkeuren voor koersgedrag.
Nemen zoals het komt vind ik het fijnste volgen. Vaak lekker verrassend
21-05-2016 14:40
Groepje Cunego op 1'20" ongeveer?
21-05-2016 14:41
Bijna afgelopen dat volleybal hoop ik?
21-05-2016 14:41
Normaal ben ik er niet zo van, maar blijf maar komen met die shots van de omgeving :)
1 4 5 6 7 8 21

Om te reageren moet je ingelogd zijn.