Zoe Bäckstedt troeft Van Dijk en Kool af in proloog Baloise Ladies Tour
De proloog in de Baloise Ladies Tour is gewonnen door Zoe Bäckstedt. De Britse renster van CANYON//SRAM zondacrypto was over een parcours van 3,1 kilometer rond Yerseke nipt sneller dan Nederlanders Ellen van Dijk en Charlotte Kool. Bäckstedt start donderdag in de leiderstrui aan de eerste etappe naar Knokke-Heist.
Hoewel de grootste uitdaging bij veel prologen de technische aard van het parcours is, speelde rond het Zeeuwse Yerseke vooral de weersomstandigheden een grote rol. Volgens verschillende rensters maakte de harde wind het lastig om de bochten goed aan te snijden.
Bäckstedt bleek het minste last van de wind te hebben. De Britse hardrijdster noteerde de snelste tijd over het parcours van 3,1 kilometer op Nederlandse bodem: 4 minuten en 6 seconden. Daarmee was de pas 20-jarige renster te snel voor thuisrijdsters Van Dijk en Charlotte Kool. Zij gaven elk minder dan 2 tellen toe op de winnares.
Kansen voor Van Dijk en Kool
Voor Van Dijk was de proloog in de Baloise Ladies Tour haar tweede wedstrijd na een valpartij in de Ronde van Lekkerkerk, ze reed ook al het NK tijdrijden. De hardrijdster van Lidl-Trek toont met een tweede plaats – over een explosief parcours dat niet op haar lijf geschreven is – dat het met de vorm wel goed zit. Aankomende zaterdag mag de Nederlandse op herkansing, dan wacht ’s avonds een individuele tijdrit over tien kilometer.
Donderdag gaat de Baloise Ladies Tour verder met de eerste etappe. Dat parcours lijkt dan weer geschikt te zijn voor die andere Nederlandse renster op het podium, Charlotte Kool. De sprintster van Picnic-PostNL lijkt door de afwezigheid van Lorena Wiebes de uitgesproken favoriet voor de vlakke etappes. Kan zij in Knokke-Heist al de leiderstrui van Bäckstedt overnemen?
Reacties zijn gesloten.