Op het wereldkampioenschap baanwielrennen heeft de Nederlandse mannenploeg van de teamsprint zilver gepakt in de teamsprint. In Londen werden Nils van ’t Hoenderdaal, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli in de finale door het Nieuw-Zeelandse team naar de tweede plaats verwezen. De bronzen medaille was een prooi voor het Duitse drietal, die Frankrijk versloegen in een direct gevecht.
Elis Ligtlee en Laurine van Riessen kwamen in de kwalificaties niet verder dan de zesde tijd en werden uitgeschakeld voor de strijd om de medailles. De teamsprint is begin augustus een onderdeel op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, bij de mannen en de vrouwen.
WK Baanwielrennen Londen 2016
Uitslag teamsprint – mannen
Nieuw-Zeeland (Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins) in 43.257s
Nederland (Nils van ’t Hoenderdaal, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli) in 43.469s
Duitsland (Rene Enders, Max Niederlag, Joachim Eilers) in 43.536s
4. Frankrijk (Gregory Bauge, Kevin Sireau, Michael d’Almeida) in 43.577s
Beelden van de teamsprint (vanaf 1:20)
13 Reacties
Mooi gedaan mannen!
Oef, daar verloor Buchli wel heel veel. Was die nieuw zeelander zo snel of was Buchli langzamer dan Haak?
Maar wel een knappe medaille! Blij dat zowel de teamsprint als de ploegenachtervolging naar de spelen gaan. Hoe meer baanwielrennen daar, hoe beter.
Knap gedaan, misschien toch bos op de derde stek? Büchli verloor vrij veel op zijn tegenstander, zo leek het.
Buchli 13.42 tegen Haak 13.27 vanmorgen in de kwalificaties. Maar 13.1 van Nieuw Zeeland is wel heel goed!
@Hakkie
Haak reed vanmiddag 13.276, Buchli reed 13.423.
Maar ook als Buchli de tijd van Haak van vanmiddag had gereden waren ze nog geen eerste geworden.
Van een goede voorsprong zo veel kwijtspelen is wel te veel. Gelukkig in de finale want anders val je net als de Britten helemaal buiten de prijzen. Dat is wel nadenken geblazen voor de bondscoach lijkt mij want was dit wel de beste opstelling.
@grootverzet: zowel bij het NR als op het EK in de finale reed Haak. Ik denk eigenlijk dat de opstelling van vanmiddag de beste opstelling was. Alles gezet op de zekerheid dat ze de medailleplekken zouden halen, lijkt het op.
Misschien op de OS gewoon 2x dezelfde opstelling, net als Nieuw Zeeland?
Waarom 4 renners bij huldiging?
@Lutsenko: Omdat alle 4 renners hebben mee gedaan voor NL, dus ze hebben alle 4 recht op een medaille
Bos zou wel in aanmerking komen voor de 3de stek, mocht hij meedoen. Ik ben benieuwd naar zijn prestaties de komende dagen.
Knappe prestatie. Waar is die Roy van den Berg gebleven? Hij wilde zich ook in het team rijden. Niet goed genoeg?
@max
Kreeg de kans in hongkong bij wb maar startte toen vrij slecht volgens mij
Kleine correctie van een taalliefhebber: het Duitse drietal DAT Frankrijk VERSLOEG…