Ziekenboeg Lotto-Intermarché stroomt verder vol
Lionel Taminiaux is voorlopig niet inzetbaar - foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 2 februari 2026 om 15:40

Ziekenboeg Lotto-Intermarché stroomt verder vol

Lotto-Intermarché zit momenteel een beetje in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische fusieploeg zag de voorbije weken al enkele belangrijke speerpunten uitvallen en nu ligt ook Lionel Taminiaux in de lappenmand.

De 29-jarige Belg brak afgelopen zondag zijn sleutelbeen bij een valpartij in de Cadel Evans Great Ocean Road Race. “Hij mag terugvliegen, maar zal na aankomst in België een operatie ondergaan. We wensen Lionel veel beterschap”, steekt Lotto-Intermarché op X de rappe Taminiaux een hart onder de riem.

Nieuwe streep door de rekening
Het is voor de ploeg een nieuwe tegenvaller, zo vroeg op het seizoen. De formatie zag eerder klassementskopman Lennert Van Eetvelt na een harde valpartij opgeven in de Santos Tour Down Under. Een MRI-scan van zijn schouder bracht geen ernstige schade aan zijn gewricht aan het licht. Wel heeft de klimmer ‘serieuze schaafwonden’ en is hij voor onbepaalde tijd uit de roulatie.

Verder kan het team momenteel niet rekenen op schaduwkopman Jenno Berckmoes (bleek niet helemaal fit, waardoor hij zijn seizoensstart moest uitstellen), Jonas Rutsch (ernstige schaafwonden na een val in de Tour Down Under) en Lars Craps (moet andermaal onder het mes vanwege een nieuwe knieblessure).

“Na de ene knie, nu de andere”: Lars Craps zit jaar later weer met dezelfde blessure

Daar staat tegenover dat Arnaud De Lie over goed twee weken zijn seizoensdebuut zal maken. De uitgesproken kopman van de ploeg kampte in aanloop naar het nieuwe seizoen met een enkelblessure, maar heeft de trainingen inmiddels weer hervat. Zijn wedstrijdprogramma zou dan ook niet in het gedrang komen.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster