Wout van Aert zegt bereid te zijn Tour te verlaten voor geboorte tweede kind
Wout van Aert hoopt komende maand opnieuw te schitteren in de Tour de France, maar het is niet zeker of de Belg dit jaar wel zal aankomen in Parijs. De renner van Jumbo-Visma is bereid om de Ronde van Frankrijk vroegtijdig te verlaten, mocht zijn vrouw Sarah De Bie tijdens de Tour bevallen van hun tweede kindje.
Dat vertelde Van Aert voor de start van de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland aan de verzamelde Belgische pers. “Ik houd er rekening mee dat ik in de Tour elk moment naar huis kan gaan. Ik wil de geboorte van ons kindje absoluut niet missen”, laat hij weten aan onder meer Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws.
Van Aert en zijn echtgenote Sarah De Bie verwachten deze zomer een tweede kindje. De geboorte is uitgerekend enkele dagen na de Tour en ruim voor het WK wielrennen in Glasgow, maar er is een kans dat de geboorte al tijdens de Tour zal plaatsvinden. De 110e editie van de Tour de France gaat op 1 juli van start in de Spaanse stad Bilbao en duurt tot en met 23 juli. Van Aert en zijn vrouw hebben samen al een zoontje Georges, die nu twee jaar oud is.
Van Aert kondigde eerder al aan dat hij dit jaar vooral voor ritzeges gaat in de komende Tour. De groene trui staat dit jaar niet op zijn wensenlijstje. “Groen winnen was mooi en belangrijk voor mij, maar het mooiste in deze sport is om als eerste over de finish te komen. Het puntenklassement zit soms ritzeges in de weg. Ik wil in de komende Tour niet vanaf het begin focussen op de tussensprints.”
De 28-jarige coureur bereidt zich momenteel in de Ronde van Zwitserland voor op de Franse ronde. Zondag eindigde Van Aert als derde in de openingstijdrit, achter winnaar Stefan Küng en Remco Evenepoel.
Van Aert is een wereldtopper en heeft in iedere tour tot nu toe laten zien dat hij een absolute meerwaarde is voor TJV, maar ik zou hier toch over twijfelen als ploeg zijnde.
Snap de gok om Wout mee te nemen aangezien hij uniek is in zijn soort en een heel grote meerwaarde is voor de ploeg. Bij geen enkele andere renner hadden ze denk ik deze keuze gemaakt.
Wel lekker getimed zeg deze zwangerschap, gisteren ging ie ook al te vroeg aan.
Dat was vorig jaar alleszins alleen in het hoofd van Wout zo. Je hoeft niet met 200 punten verschil te winnen natuurlijk.
Laporte zie ik in een goed bezet sprintersveld niet telkens opnieuw hoog eindigen. Dan denk ik dat Girmay gevaarlijker is.
met reacties als deze zit mijn caseload overvol. Ik ga er gemakshalve maar vanuit dat je zelf nog geen kinderen gekregen hebt.
Wat een gezwam. Er is volgens mij al enige tijd bekend hoe lang een zwangerschap duurt. Wout zijn koersen zijn dit jaar van maart t/m augustus(WK). Dit betekent dat hij vervolgens 7(!) maanden vrij heeft waarin ze de bevallingsdatum hadden kunnen plannen. Dat dit dus 9 maanden voor de Tour, de belangrijkste koers van het jaar voor iemand die miljoenen verdient, is gebeurd vind ik op zijn zachtst gezegd, zeer onprofessioneel.
Erg wereldvreemde reactie
Alleen conceptie laat zich niet plannen. Of verwacht je werkelijk dat hij vanaf augustus heel de herfst / winter zijn worst in de broek houdt, zodat 'ie geen kind verwekken zou? Dat het jammerlijk samenvalt kan ik volgen, als Jumbo-Visma hem niet zou selecteren, ook... maar het als onprofessioneel wegzetten om de Tour te verlaten als zijn vrouw bevalt, da's toch echt een ander paar mouwen.