Wout van Aert koerst dit weekend al opnieuw, met dank aan Tim Declercq
Tim Declercq, een van de meest gewaardeerde knechten uit het wielerpeloton, krijgt komende zaterdag zijn eigen afscheidscriterium in het West-Vlaamse Hooglede-Gits. Daar zullen enkele grote namen hem komen uitzwaaien.
Wout van Aert is de grootste naam aan de start. De drievoudige wereldkampioen veldrijden was nooit ploeggenoot van Declercq, maar zat wel enkele keren samen met de West-Vlaming in de nationale selecties. Het worden voor Van Aert de eerste competitiekilometers sinds zijn welverdiende vakantie, die hij mocht aanvatten na afloop van de SUPER 8 Classic in september.
Maar Declercq wist nog meer schoon volk te overtuigen om naar Hooglede-Gits af te zakken. Ook Visma | Lease a Bike-collega Tiesj Benoot is van de partij, net als Oliver Naesen (Decathlon AG2R).
Ex-ploeggenoten Tim Merlier, Mauri Vansevenant, Jordi Warlop, Louis Vervaeke, Yves Lampaert en Bert Van Lerberghe en Pieter Serry zijn eveneens van de partij, van zijn huidige team Lidl-Trek tekene nook Tim Torn Teutenberg en Daan Hoole present. Net als ex-renners zoals Philippe Gilbert, die ooit nog Belgisch kampioen werd in Gits.
Praktisch
Het parcours beslaat 35 ronden van 1,6 km, over de straten, met start en aankomst op de Markt van Hooglede. De festiviteiten beginnen op zaterdag 1 november rond 13 uur. Het wordt een afvallingskoers, met spannende tussensprints per categorie: familie/vrienden van Tim, beloftevolle jongeren en dan uiteindelijk de profs.
Na de wedstrijd volgen de huldigingen van de kinderkoerswinnaars, tussensprintwinnaars en de winnaar van het criterium. Het hoogtepunt van de dag: het afscheid en de officiële benoeming van Tim Declercq tot ere-burger en ambassadeur van Hooglede.
Deze zomer staat weer in het teken van de Tour!
Heb jij de tactische blik om te voorspellen wie er triomfeert op de Alpe d'Huez?
Weet je precies welke renner gaat verrassen? En wie, wanneer op het podium staat?
Daag je vrienden, familie en collega's uit en bewijs dat jij de ultieme wielerkenner bent!
Ik zou Gilbert, Boonen en Evenepoel toch hoger inschatten.
En ik heb ook niet het idee dat hij zijn palmares nog zo gaat uitbreiden dat hij een van hen gaat passeren.
Maar als all-round renner, veldrijder, tijdrijder, sprinter, gravelaar, grote ronde rijder is de balans natuurlijk andersom.
En als gevierd sportman en cultureel fenomeen in Vlaanderen en dus 'naam' is het ook duidelijk.
Gilbert was ook in Vlaanderen een erg populair coureur, hoor. Maar vooral bij de koersliefhebbers. Van Aert daarentegen is ook bij veel anderen bekend.
Ook Evenepoel is een echte BV, samen met Van Aert en Boonen wellicht de enige die we uit de wielerwereld gehad hebben deze eeuw (pakweg sinds Museeuw).
Van Aert is gewoon heel populair, Boonen riep al wat meer weerstand op bij velen met zijn levensstijl en zelfbewuste uitspraken, en Evenepoel is al helemaal een love him or hate him-figuur.
In Wallonië zal Gilbert dan veel meer een publiek persoon zijn, en Van Aert ‘gewoon’ een coureur.
zijn afgewerkte trainingen, kleur dient te bekennen over zijn vormpeil.
Wellicht bij zijn intrede in de cross of na zijn 1ste die hij verliezen zou ?
Fijn weekend, op naar de Koppenberg :-)
Was voor Julien Vermote ook nog een mooie koers geweest. Declercq en hij waren toch elkaars opvolgers bij Quickstep