WK 2023: Lorena Wiebes is niet fit en past voor Mixed Relay ploegentijdrit
foto: Cor Vos
dinsdag 8 augustus 2023 om 13:49

WK 2023: Lorena Wiebes is niet fit en past voor Mixed Relay ploegentijdrit

Lorena Wiebes staat vanmiddag niet aan de start van de WK Mixed Relay ploegentijdrit. De renster van SD Worx zat in de Nederlandse selectie, maar haakt af omdat ze zich niet fit voelt. Riejanne Markus zal Wiebes vervangen.

Naast Markus, zijn Shirin van Anrooij en Loes Adegeest vanmiddag de vrouwen die het moeten doen voor Nederland. Het mannen-drietal bestaat uit Jos van Emden, Daan Hoole en Tim van Dijke, die zijn in de wegrit gevallen broer Mick vervangt.

De wegrit voor vrouwen staat aanstaande zondag op het programma. Vooralsnog zit Wiebes nog in de selectie voor die wedstrijd, samen met Demi Vollering, Annemiek van Vleuten, Marianne Vos, Riejanne Markus, Mischa Bredewold, Shirin van Anrooij en Loes Adegeest.

Ben Turner
Nederland is niet de enige ploeg die op het laatste moment wijzigingen door moest voeren in de selectie voor de Mixed Relay. Bij Groot-Brittannië moeten ze het stellen zonder de zieke Ben Turner. Josh Charlton, de Britse kampioen tijdrijden bij de beloften, is zijn vervanger.

RIDE Magazine
10 Reacties
08-08-2023 13:58
"Ze voelt zich niet fit".Dat kan van alles betekenen maar als het sparen is voor Zondag is dat wel knap lullig t.o.v. je collegae.
    08-08-2023 19:25
    Ik denk juist dat ze graag mee wilde doen met het oog op zondag. Het parcours (of toch een deel daarvan) een beetje verkennen en aanvoelen. Dus op het laatste moment afzeggen zal zeker een fysieke oorzaak hebben; beetje verkouden of grieperig misschien, of last van maag en darmen.
08-08-2023 17:06
Wiebes is sinds de Tour herstellende, dan is het lullig voor je ploeggenoten om op de dag zelf te besluiten niet te rijden. En dan valt Markus in, maar die heeft duidelijk geen zin om diep te gaan 2 dagen voor de individuele tijdrit.
08-08-2023 13:56
Maakt de ploeg eerder sterker dan zwakker. Hopelijk kan Wiebes wat verbeteren richting de wegwedstrijd en kan Markus ook nog een goede uitslag blijven rijden op de ITT.
08-08-2023 15:47
Eerste geruchten rond Wiebes steken al de kop op. Markus voelt weig voor dit onderdeel en zal donderdag deze extra spanning gaan bekopen. Komedie van Wiebes?
08-08-2023 16:16
Bij Eurosport weten ze nog van niks. Ze hebben het gewoon over Wiebes
08-08-2023 17:33
Is zij wel fit voor zondag?
08-08-2023 17:56
Zal allemaal wel , intussen moest de tijdrij ploeg het vanmiddag toen , met niet de eerste klas ploeg , vallen en opstaan op deze manier , werden ze 6 ? Kijk je doet mee of je doen niet mee , dit lijkt nergens op , bondscoach . Wanneer Mevrouw zondag in de top tien rijd , dan was ze vandaag niet ziek !
08-08-2023 14:19
Zal wel COVID-19 zijn. Ook bij Australie is een dame afgehaakt met vermelding COVID-19. Alleen in het wielrennen hoor je hier nog van. Blijft een vreemde sport dat wielrennen :) Met Markus zou Nederland er niet zwakker op worden, alhoewel haar vorm in de Tour de France niet over hield.
    08-08-2023 15:09
    Wielrenners worden ook nog steeds getest. Ik heb de indruk dat zij een uitzondering zijn.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine