De organisatie van de Ronde van het Baskenland heeft aangekondigd welke teams een wildcard ontvangen voor de komende editie, die op 5 april begint. Alpecin-Fenix, dat als beste ProTeam van 2020 automatisch een uitnodiging krijgt, ziet af van zijn deelname.
Naast de negentien WorldTeams gaan ook de Spaanse ProTeams Burgos-BH, Caja Rural-Seguros RGA, Euskaltel-Euskadi en Kern Pharma van start in de Ronde van het Baskenland, die vorig jaar als gevolg van het coronavirus werd afgelast. Total Direct Energie is het vijfde ProTeam dat van de organisatie een wildcard ontving.
Afgelopen maand deed de organisatie het etappeschema al uit de doeken. De renners beginnen op 5 april met een individuele tijdrit in Bilbao. Vijf dagen later eindigt de ronde met een korte, maar erg zware koninginnenrit naar Arrate. Ion Izagirre was in 2019 de laatste winnaar van de Ronde van het Baskenland.
Wildcards voor de Ronde van het Baskenland 2021
Burgos-BH
Caja Rural-Seguros RGA
Euskaltel-Euskadi
Kern Pharma
Total Direct Energie
5 Reacties
Het zal Total geholpen hebben dat ze 2 Spanjaarden hebben aangetrokken, al zijn dat geen renners die ik hier voorin zie meedoen. Simon of Vuillermoz kunnen wellicht nog een leuke uitschieter hebben in de heuvels.
Leuk zoveel Spaanse pro conti teams opeens weer, maar voor de rest van de pro conti teams is dit natuurlijk niet leuk. Gazprom met Zakarin bijvoorbeeld zou hier toch veel beter passen dan wat ze nu uitgenodigd hebben. Gazprom is op die manier ook al de Giro misgelopen… zo blijft er weinig over waar ze zich kunnen tonen.
Inderdaad, van Gazprom had/heb ik hoge verwachtingen. Hebben toch ambitieus ingekocht maar ze moeten het natuurlijk ook kunnen tonen.
Ook geen Quintana dus hier
Opvallend ook hier weer geen Arkea. Lijkt erop dat die ploeg toch behoorlijk wat grote koersen gaat missen.