Isaac Del Toro slaat toe op Grand Colombier na chaotische bergrit, Seixas lost na harde val
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 13 juni 2026 om 16:20

Isaac Del Toro slaat toe op Grand Colombier na chaotische bergrit, Seixas lost na harde val

Isaac Del Toro heeft de zevende etappe van de Tour de Auvergne-Rhône Alpes gewonnen. De Mexicaan van UAE Emirates XRG kwam solo over de streep nadat hij Juan Ayuso van Lidl-Trek, die tweede werd, had gelost. Paul Seixas ondervond op de slotklim hinder van een val eerder in de rit, moest al relatief vroeg lossen en werd uiteindelijk zevende. Luke Tuckwell blijft de leider in het klassement.

In de zevende rit moesten de klassementsrenners opnieuw op de afspraak zijn. Het peloton kreeg enkele stevige beklimmingen in het Jura-gebergte voor de kiezen, zoals de Col de Richemond (7,7 km à 6%) en de Lacets du Grand Colombier (7 km à 8%). De beslissing zou echter waarschijnlijk vallen op de slotklim: de Col du Grand Colombier (8,4 km à 10%). In totaal telde de etappe 133,3 kilometer.

Etappe 7
Start: 12:15 (FR flag Le Bridoire)
Finish: 15:50 - 16:14 (FR flag Le Grand Colombier)

Vanuit de start ging het meteen bergop met de Col du Blanchet (5,3 km à 5,7%). Een aantal renners probeerden hier een kopgroep te vormen, maar deze pogingen liepen op niets uit. Ook op de volgende beklimmingen van de Col de la Crusille (2,9 km à 4%) en de Côte de Saint-Maurice-de-Rotherens (4,9 km à 7,1%) slaagde er niemand in om een gat te slaan met het peloton. Opvallend is dat de afdaling van deze beklimming door de organisatie geneutraliseerd werd vanwege losliggend grind op het wegdek.

Tour Auvergne Rhone Alpes 2026 - 78th Edition - 7th stage La Bridoire - Grand Colombier 133,6 km - 13/06/2026 - Scenery - photo Alessandro Perrone/SprintCyclingAgency©2026 /© Cor Vos 2026

foto: Fotopersburo Cor Vos

Paul Seixas komt ten val
Op 96 kilometer van de streep sloeg het noodlot vervolgens toe voor de Franse topfavoriet Seixas. De klimmer kwam ten val en moest in de achtervolging vervolgens bijna vier minuten goedmaken. Seixas werd in deze bijna onmogelijke opgave nog steun van een aantal ploeggenoten, maar hij leek zijn klassementsambities op te kunnen bergen. Aan de voet van de Lacets du Grand Colombier op zo’n 65 kilometer van de streep was zijn achterstand wel geslonken tot 2’30”.

Op de Grand Colombier reed vervolgens een groepje weg met onder anderen Quinn Simmons van Lidl-Trek, de Belg Laurens De Plus en zijn ploeggenoot Carlos Rodríguez van Netcompany INEOS en Valentin Paret-Peintre van Soudal Quick-Step. Op de top had het zestal met ook George Bennett (NSN Cycling) en Clément Berthet (Groupama-FDJ) twintig seconden voorsprong op het uitgedunde peloton.

Een gehavende Seixas in de achtervolging – foto: Fotopersburo Cor Vos

Seixas vecht zich terug
De koplopers liepen in de afdaling vervolgens verder uit en breidden hun voorsprong uit naar 40 seconden. Daarachter leek Seixas ondertussen het onmogelijke te gaan doen: hij had zijn achterstand verkleind tot nog maar 30 seconden. Het peloton schoot vervolgens weer in gang, mede met behulp van Simmons die zich uit had laten zakken, om de terugkeer van Seixas te voorkomen, maar op 36 kilometer van de streep sloot hij met hulp van zijn ploeggenoot Léo Bisiaux terug aan in het peloton.

Op de Col de Richemond was het UAE dat namens Del Toro het tempo bepaalde. Met de Grand Colombier in het vooruitzicht hielden de favorieten hun kruit droog. Vlak voor de top moest Rodríguez vooraan afhaken en hadden de vier overgebleven vluchters nog 30 seconden voorsprong. In de afdaling richting de slotklim verdween deze echter als sneeuw voor de zon en op 12 kilometer van de meet werd het viertal ingerekend. Een uitgedund peloton begon zo aan de lastige slotklim

Beelden van de terugkeer van Seixas:

Seixas betaalt de prijs voor zijn inspanning
In de eerste kilometer van de klim werd al duidelijk dat de val en achtervolging bij Seixas niet in de koude kleren was gaan zitten. Samen met gele trui-drager Luke Tuckwell zakte hij al snel naar de laatste positie in de groep der favorieten onder het tempo van Visma | Lease a Bike. Ook Mattias Skjelmose van Lidl-Trek kreeg het al snel lastig. Met nog een kleine zeven kilometer te gaan was het Ayuso die de debatten opende. Alleen Visma-renner Ben Tulett kon het tempo van de Spanjaard volgen terwijl Del Toro en Jorgenson samen met Tobias Halland Johannessen en Cian Uijtdebroeks in een achtervolgend groepje verzeild raakten op zo’n 15 seconden. De groep Seixas en Tuckwell volgde op nog grotere afstand.

Ook Tulett moest al snel passen en zakte terug in het groepje Jorgenson, waar de Brit vervolgens op kop ging rijden om de schade te beperken voor zijn kopman. Desondanks liep Ayuso verder uit: op vijf kilometer van de top was zijn voorsprong opgelopen naar twintig seconden. Seixas en Skjelmose volgden toen op 35 seconden. Een kleine kilometer later ontbond Del Toro zijn duivels, schudde zijn mede-achtervolgers van zich af en pakte meteen een seconde of vijf terug op Ayuso. Wat volgde was een tweestrijd tussen de twee klimmers waarin Ayuso aanvankelijk weinig prijs gaf, maar in de voorlaatste kilometer kwam Del Toro echter rap dichterbij en op 1,7 kilometer van de top kwamen de twee samen.

Del Toro erop en erover
Niet snel daarna versnelde Del Toro nogmaals, waar Ayuso geen reactie op had. Bij de achtervolgers kwam Jorgenson in de problemen en moest hij Uijtdebroeks en Johanessen laten gaan. Del Toro liep in de slotkilometer ondertussen alleen maar verder uit. Zijn voorsprong kwam niet meer in gevaar en zo kwam hij als eerste over de streep. Ayuso werd tweede op 25 seconden. Johanessen, Jorgenson en Uijtdebroeks werden respectievelijk derde, vierde en vijfde.

Paul Seixas hield de schade enigszins beperkt en finishte op 1’22” als zevende vlak achter Skjelmose. Klassementsleider Tuckwell blijft in het geel dor als elfde op 2’33” te finishen. Zijn voorsprong op nummer twee Jorgenson bedraagt nog 42 seconden.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
24 Reacties
16:26
Wat een genot Del Toro en Ayuso. Pure klimmers met temperament. Balen van die val van Seixas maar het leverde wel een interessante koers op.
16:39
Prijs van de strijdlust is aan Seixas gegeven - helemaal terecht. Hopelijk krijgt hij er in de komende dagen geen weerslag van - de blessures alleen al zouden voor veel ongemak kunnen zorgen, maar ook nog eens deze inspanning er bovenop...

Het klassement is nu wel héél interessant geworden. Voor Tuckwell zal morgen allicht de dag teveel zijn, maar ver zal hij misschien ook niet wegzakken. Jorgenson, Del Toro en Ayuso op 24 seconden van elkaar, dat wordt een heerlijke finale.
16:23
Uijtdebroeks netjes hoor!
    16:51
    Bij Movistar staat zn zadel blijkbaar wél goed afgesteld…
16:24
Geweldige etappe.

Del Toro behoort na deze klim definitief tot de buitenaardsen wat mij betreft.
    18:42
    Toch nog maar even afwachten wat hij kan tegenover de grote twee. Daarachter heb je een groepje dat best heel breed is en dat kan in een goed jaar derde worden en in een iets minder jaar tiende.

    Hij klopt hier een gehavende Seixas en verder Ayuso, Jorgenson, Uijtdebroeks en Halland Johannesen. Waarbij ik bij Jorgenson ook nog het gevoel had dat daar ook iets onder de leden zit. Hele vreemde actie dat hij Tulett mee laat gaan met Ayuso en zelf ook op kop blijft.
16:31
Zo makkelijk hoe Isaac wegreed bij groepje Jorgenson en daarna Ayuso.

Hoeveel zullen er overblijven als die zich straks op kop zet voor Pogi in de Tour? Drie, vier?
    16:33
    Hangt er vanaf wat ze met Del Toro zelf willen bereiken. Als die ook top 5 moet rijden, dan hangt er nog wel wat volk aan. Als Del Toro volledig mag parkeren (en alleen ergens voor een ritzege gaat), dan gaat die zo hard dat alleen Pogacar er nog aan hangt.
    Del Toro, Pogi, Vingegaard, Kuss

    Is wat ik verwacht op de cehte grote megasupervetgrootcols
Dat was een groots gevecht. Jammer dat Seixas er zo jammerlijk tussenuit viel.

Del Toro gaat op termijn klaar zijn om grote rondes te winnen
17:12
Seixas de morele winnaar wat mij betreft. Hij had er ook uit kunnen stappen maar laat zien uit het goede hout te zijn gesneden. Ik vond het dan ook een misselijke move van Skjelmose om op die laatse 100 meter nog even uit het wiel te kletsen. Begrijpelijk, maar toch.
16:29
Geweldig leuke rit om naar te kijken...... Ik heb oprecht genoten, en dat is misschien mede omdat het op dit moment onmogelijk is te zeggen wie zich morgen tot koning van de Dauphinè mag uitroepen.
17:53
Seixas vertelde in een interview na de rit dat hij een bocht verkeerd had ingeschat en dat hij blij was dat hij handschoentjes droeg. Hij gleed namelijk vooruit over het asfalt en zijn handschoentjes waren helemaal naar de gallemiezen. Ondanks dat had hij toch last van zijn handen en kon hij niet goed het stuur vasthouden bij het remmen. Hij was niet trots op zichzelf maar wel over de ploeg die hem weer vooraan bracht.
    Is het een beetje een slimme, die Seixas?
    18:20
    Merci, Lalsacien. Toen hij op het podium stond vroeg ik me al af hoe hij gevallen was. Beide knieën en beide ellebogen geschaafd zie je niet zo vaak. Die wonde aan/boven zijn rechterheup leek mij tijdens de wedstrijd het ergst, hopelijk valt dat toch mee. In ieder geval niet goed voor morgen - dat gaat na een pijnlijke nacht ook een pijnlijke dag worden vrees ik. Dat ze maar zorgen dat het niet ontsteekt zoals bij Van Aert.
16:30
Ondanks alles vind ik Seixas toch niet echt overtuigend
    16:36
    Nee, als je flink valt en daarna 4 minuten (dankzij enkel zijn ploeg) goedmaakt dan komt hij duidelijk tekort als daarna op bijna anderhalve minuut van de winaar binnenkomt...
    Vandaag heeft Seixas juist aangetoond een taaie vechter te zijn, verbazingwekkend hoe kort hij het nog houdt. Wie weet heeft ie een goede nacht en vecht hij zich helemaal terug nog.
    17:31
    had ook nog enige twijfels maar heeft mij vandaag echt wel overtuigd, niet alleen een toptalent maar ook grote weerbaarheid, hard gevallen, minuten op de grond gelegen en dan op een erg zware bu!iten categorie col direct voor eigen tempo gekozen en slechts iets meer dan 1 minuut verloren. Chapeau of Hoed Af.
Intussen traint Remco hard verder, heel hard.
17:27
Weet iemand wat er met Plapp is gebeurd? Kwam als een van de laatsten binnen…
18:33
Wordt nog spannend wie dit rondje met de bergrit van morgen gaat winnen. Onderlinge waardeverhoudingen en tijdverschillen zijn betrekkelijk gering, hoewel Del Toro er bovenuit lijkt te stijgen. Geef Seixas dan toch na een goeie nacht, ondanks z'n dikke minuut achterstand op Del Toro en Ayuso nog de meeste kans. Voor volk en vaderland en net een klasse beter. Naast Trek heeft Decathlon ook sterk team nog.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.