zondag 28 juni 2026 om 14:24 Volg in Google

Wilco Kelderman kan het nog niet echt geloven: “Dit was de dag”

Video Wonderen bestaan: dat bewees Wilco Kelderman zondag op het Nederlands kampioenschap op de weg in en rond Nijmegen. De 35-jarige coureur van Visma | Lease a Bike soleerde op een loodzwaar parcours naar zijn eerste nationale wegtitel en eerste zege in elf(!) jaar tijd.

Een dolgelukkige maar ook nog wat beduusde Kelderman zocht na afloop bij de NOS dan ook naar de juiste woorden. “Dit is een heerlijk gevoel. Het is lang geleden dat ik nog eens een rit-in-lijn wist te winnen, ik denk van bij de beloften. Ik heb wel eens een tijdrit gewonnen, maar nog niet eerder op een dergelijke manier. Het moest er een keer van komen. Weet je, het komt natuurlijk niet altijd zo makkelijk. Dit was de dag.”

Kelderman gooide al vroeg de knuppel in het hoenderhok. “Het was niet perse mijn insteek om gelijk zo vroeg te gaan. Ik merkte al heel snel dat de koers moeilijk te controleren was en dat je beter van voren kon zitten. Ik besloot dan ook meteen mee te sluipen in de aanval. De samenwerking was echter niet top en zo kwam er nog een groep aansluiten. Ik trok nogmaals in de aanval. Je moet dan natuurlijk wel de benen hebben, maar die had ik vandaag.”

foto: Fotopersburo Cor Vos

“Nog niet echt ingedaald”
Kelderman was aanvankelijk op pad met Tim Marsman en Darren van Bekkum, maar wist ze bergop uit het wiel te kletsen. Voelde de ervaren coureur zich onderweg ook de sterkste? “Dat is moeilijk om te zeggen. Je moet vooral slim koersen en meezitten. Op de klimmetjes kon ik het verschil maken en dan is het op de tussenstukken zaak om je eigen tempo aan te houden.”

Dit bleek genoeg om op overtuigende wijze naar de Nederlandse driekleur te soleren. “Ik kan het bijna niet geloven. Met nog één ronde te gaan bedroeg mijn voorsprong anderhalve minuut. Ik dacht nog bij mezelf: word ik toch nog ingerekend? Het is nog niet echt ingedaald.”

Niet naar de Tour
Kelderman mag zich nu dus een jaar Nederlands kampioen noemen, maar we zien de kenmerkende rood-wit-blauwe trui straks niet in de Tour de France. “Dat hoop ik in ieder geval niet”, verrast Kelderman. “Ik heb me namelijk niet voorbereid op de Tour. Ik ben wel in goede doen, maar de jongens die al maanden bezig zijn met de Tour, zijn er wel klaar voor.”

“Er zijn ook nog andere wedstrijden en doelen. Mijn doel was aanvankelijk om te presteren in de Giro d’Italia, maar daar ben ik uitgevallen. Ik heb daarna de Ronde van Zwitserland gereden. Ik heb daar alles gegeven, maar was nog niet top. Dan merk je wel dat je niet over een super goede conditie beschikt, maar je ziet ook wat er mogelijk is als je ervoor gaat. Ik zal in de Ronde van Polen waarschijnlijk voor het eerst te zien zijn in de kampioenstrui.”


(advertentie)

   
Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
14:44
40 jaar nadat schoonpapa John Talen de amateurtitel greep in Geulle,
Pakt Wilco Kelderman als prof een 2de wegtitel voor de familie!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.