In de maand augustus draait de transfercarrousel op volle toeren. Nu de ploegen bekend mogen maken welke renners zij voor volgend seizoen hebben aangetrokken, sturen de teams gretig de persberichten de deur uit. WielerFlits bundelt ook vandaag weer de laatste transfernieuwtjes.
Daniel Martin lijkt op weg naar UAE Emirates. Volgens Procycling.no wordt de 30-jarige Ier volgend jaar ploeggenoot van Alexander Kristoff. Martin maakte twee jaar deel uit van Quick-Step en reed voor de ploeg twee top tien klasseringen in de Tour. UAE Emirates ziet overigens Louis Meintjes vertrekken naar Dimension Data.
Rigoberto Uran
Rigoberto Uran heeft zijn contract bij Cannondale-Drapac verlengd. Ook ploeggenoot Dylan van Baarle vertelt aan het Algemeen Dagblad dat hij verwacht de komende jaren voor de formatie van Jonathan Vaughters te rijden. Hij is in onderhandeling over een contractverlenging van twee jaar. Tom-Jelte Slagter verlaat de ploeg en maakt de overstap naar Dimension Data.
Jan Hirt
Jan Hirt verdedigt de komende twee seizoenen de kleuren van Astana. Dat heeft de Kazachstaanse formatie vandaag bekendgemaakt. De 26-jarige Tsjech maakt de overstap van CCC Sprandi Polkowice. Klimmer Hirt finishte dit jaar als twaalfde in het eindklassement van de Giro.
Matteo Fabbro
Matteo Fabbro maakt volgend seizoen zijn profdebuut bij Katusha-Alpecin. Dat meldt de Zwitserse WorldTour-formatie op zijn website. De 22-jarige Italiaanse klimmer komt nu nog uit voor het Friuli Cycling Team. Dit seizoen brak hij twee keer zijn sleutelbeen. In de Giro delle Valle d’Aosta won hij de klimproloog. Vrijdag staat hij aan de start van de Tour de l’Avenir.
Iljo Keisse
Iljo Keisse blijft Quick-Step Floors trouw. De ploeg maakte vandaag bekend dat de 34-jarige Belg zijn contract met twee seizoenen verlengd. Waarschijnlijk komt er binnenkort ook nieuws over de contractverlenging van Niki Terpstra. De renner en de ploeg zijn naar verluidt dicht bij een akkoord.
Michael Hepburn
Ook Michael Herburn zal deze winter niet van ploeg veranderen. De 25-jarige Australiër blijft minimaal tot en met 2019 de kleuren van Orica-Scott verdedigen. “Ik rijd al sinds het begin bij deze ploeg en ik heb een goede relatie met de renners en de technische staf. Het voelt voor mij als thuis, dus ik ben erg blij dat ik kan blijven”, aldus de tijdritspecialist.
22 Reacties
Wow! Shock move Martin naar UAE…
Met het vertrek van Hirt is de wildcard voor ICA zo goed als binnen.
Denk dat ik nog wel een keer of 5 moet lezen dat Hirt naar Astana gaat voordat het enigszins binnen sijpelt.
Martin naar UAE is een goede zaak.
Sunweb en TLJ lijken nog niet heel actief op de transfermarkt. Mag hopen dat er nog iets gaat gebeuren.
@De Brigadier
Een goede zaak voor zijn bankrekening vooral. Nu mag hij luxeknecht van Aru gaan spelen. In de heuvelklassiekers kon hij ook maar beter Alaphilippe aan zijn zijde hebben dan tegen hem, maar als het geld roept…
Nog steeds geen “gossip” over Mathieu van der Poel valt me op.
Martin misschien meer de Echte kopman bij uae. Is nu in de heuvelklassiekers mede kopman en in de tour na de sprinter plan b. En het geld zal vast ook wel goed zijn
Goede kans dat Aru toch naar Trek gaat, als Martin inderdaad naar AUAEUEbu Dabi verkast…
QSF verliest toch echt een aantal goede renners. Zeer benieuwd hoe ze dat op gaan vangen, al hebben ze met Allphilippe en Gilbert toch al twee man voor de heuvelklasiekers. Verliezen ze wel de enige klassementsrenner.
Lefevere en een grote ronde winnen wordt nooit een succes.
Martin dus, dan lijkt het dat Landa en Aru passen voor UAE
@TeamNL Jungels vergeten?
Ze hebben bij QS nog Jungels, De la Cruz, Maz en De Plus… klimtalenten genoeg
Budget van QS blijft gelijk, maar vernieuwde/verbeterde contracten voor Gilbert/Gav/Ala/Jungels betekent automatisch dat er moet gesnoeid worden in het aantal kopmannen (Kittel, Martin) Wel nog steeds veel jonge talenten met potentie + qua transferbeleid heel goede laatste 5 jaar dus ik verwacht nog wel enkele goede vervangingen voor het “middenveld”.
Zou Aru dan naar Trek gaan? In een transferperiode 2 GC mannen aantrekken is wel veel, al wordt het budget wel flink verhoogd bij UAE natuurlijk.
Martin gaat lekker cashen dus. Wel begrijpelijk. Waarom zou hij dat moeten laten liggen. Ik ben geen fan van ploegen als UAE en Bahrein. Smijten met geld in de hoop snel te kunnen scoren. Voorlopig valt dat laatste best tegen. Beetje los zand.
Denk dat quickstep nog wel een grote vis gaat binnenrijven.
Quickstep misschien toch met beperkter budget vanaf volgend jaar. Daarnaast zijn een aantal renners inmiddels naast cash bewust op zoek naar eigen kansen.
@scott sunderland
Wil jij ons deelgenoot maken van je kennis qua salarissen en budgetten? Dat vind ik interessante materie, maar ik heb werkelijk geen flauw idee wat Martin nu verdient en straks bij zijn jieuwe ploeg.
@covadonga er was laatst een bericht dat UAE een verhoogd budget van 30 miljoen krijgt. Dat is na sky (geschat op 35 miljoen) en katusha (geschat op 32 miljoen, hoewel er volgens mij wel gesneden is in dit budget. Ik kan het alleen niet meer terugvinden) het hoogste budget in de world tour. Ik kan me dus indenken dat Martin o.b.v. zijn kwaliteiten en laatste jaar een loonsverhoging tegemoet kan zien. Over salarissen tast ik echter volledig in het duister (de schattingen lopen te erg uiteen).
VerlengT.
De australiër Jay Hindley zou voor 3 jaar naar Sunweb trekken.
Barguil kon twee keer meer verdienen bij een geïnteresseerde ploeg dan bij Fortuneo, vertelde hij. Een van de geïnteresseerde ploegen was UAE.