Wielerploegen 2026: Moet Team Picnic PostNL nu al degradatiezorgen hebben?
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 20 februari 2026 om 10:00

Wielerploegen 2026: Moet Team Picnic PostNL nu al degradatiezorgen hebben?

Nu het wielerjaar 2026 op gang komt, neemt WielerFlits de belangrijkste ploegen uit het peloton onder de loep. We stellen in de reeks Wielerploegen 2026 deze teams voor, aan de hand van de transfers, de selecties en de doelstellingen. Vandaag is Picnic PostNL aan de beurt. Wat kunnen we verwachten van Fabio Jakobsen en Max Poole?

NL flagTeam Picnic PostNL 2026

UCI WorldTeam
Team Picnic PostNL
NationaliteitNL flagNetherlands
UCI CodeTPP
Sinds2005
FietsLapierre
Renners28
General ManagerNL flagIwan Spekenbrink
Team Ranking#24

Terugblik op 2025

Vorig seizoen behaalde Picnic PostNL slechts vier zeges. De ploeg won de Surf Coast Classic met Tobias Lund Andresen, Nokere Koerse met Nils Eekhoff, een rit in de Giro met Casper van Uden en een etappe in de Ronde van Zwitserland. Dat hadden er meer moeten zijn.

Toch zal er goed worden teruggekeken op het afgelopen jaar. De ploeg reed zich knap uit de degradatiezone en behaalde met Oscar Onley en bijna sensationele vierde plaats in de Tour de France.


Transfers

Bij Picnic PostNL vertrokken er deze winter grote namen. Romain Bardet ging na het Criterium du Dauphine met wielerpensioen, terwijl Oscar Onley de overstap maakte naar Ineos Grenadiers. Ook de transfer van sprinter Lund Andresen naar Decathlon CMA CGM was een opvallende. Grote namen kwamen er niet voor terug, maar met Frits Biesterbos en Timo de Jong heeft de ploeg wel weer twee leuke Nederlandse renners om in de gaten te houden.

Wijzigingen:
Overall
+732

Inkomend

NL flagFrits Biesterbos
BEAT Cycling Club
1525
IE flagDillon Corkery
St Michel – Preference Home – Auber93
1297
NL flagTimo de Jong
VolkerWessels Cycling Team
1443
FR flagAlexy Faure Prost
Intermarché - Wanty
1135
IT flagMattia Gaffuri
Team Polti VisitMalta
1401
GB flagJames Knox
Soudal - Quick Step
1192
GB flagOliver Peace
Development Team Picnic PostNL
1115
FR flagHenri-François Renard-Haquin
Wagner Bazin WB
1329
Totaal:
10437

Uitgaand

Totaal:
9705

Ambities


Onze verwachtingen

Max Poole – foto: Cor Vos

Youri IJnsen (verslaggever WielerFlits): Picnic PostNL bungelt al jaren onder in de WorldTour en dat gaat in 2026 niet veranderen. Toch weten ze altijd wel ergens relevant te zijn. De laatste twee jaar was dat in de Tour de France – met Oscar Onley vorig jaar en de ritzege van Romain Bardet het seizoen ervoor. Max Poole staat er intern goed op. Hij haalde in 2024 al de waardes van Tom Dumoulin in zijn beste tijd en stond een jaar terug in deze periode op hetzelfde niveau als Onley. Weet Poole eens ongeschonden door een seizoen of voorbereiding te komen, dan is top-5 in de Giro en Vuelta geen onrealistisch doel.”

“Verder is de hoop de vader van de gedachte bij de revival van Fabio Jakobsen. Ik geloof nog altijd dat hij kan terugkeren op een hoog niveau. Dat geldt tevens voor Nils Eekhoff in de tweede helft van 2026. Casper van Uden en Pavel Bittner moeten tot die tijd voor stabiliteit zorgen. Ik zie bij deze ploeg geen potentiële tegenvaller, omdat er niemand van het kaliber is waarbij je dat kunt stellen.”

“De revelatie en beste nieuwkomer zijn in mijn ogen dezelfde: Timo de Jong. Hij heeft de kwaliteiten om in kleinere klassiekers finales te rijden. Een zegekoning van de ploeg kan ik niet noemen, omdat ik me daaraan ga branden. Een gewaagde voorspelling heb ik wel: Pavel Bittner, Nils Eekhoff, Fabio Jakobsen en Casper van Uden gaan hun aflopende contract niet verlengen.”


Selectie 2026

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
12 Reacties
19-02-2026 23:12
Ik lees hier al jarenlang berichten dat er weer een dramatisch seizoen aan komt voor Picnic (of voorlopers) en elk jaar valt dat weer reuze mee. Zal dit jaar niet anders zijn.
    20-02-2026 11:17
    Jup jup, blijft lastig WF en Picnic
19-02-2026 11:16
Echt gewaagd vind ik die voorspelling niet, zeker niet gezien de twijfel die er sowieso al is over het voortbestaan van de ploeg. Om het wat gewaagder te maken:

- Picnic eindigt dit seizoen onder Unibet
- Als de ploeg er eind dit seizoen mee ophoudt, wordt niet eens de helft van de renners opgevist door WT-teams.
19-02-2026 20:21
Dit seizoen wordt dramatisch, maar daarna nog twee seizoenen om het recht te trekken mits er een sponsor wordt gevonden met wat centen. Je bent dan iig verlost van contract van Jakobsen.
    19-02-2026 21:39
    Ze hebben een licentie voor 1 jaar, niet 3
20-02-2026 07:52
Uiteraard moet Picnic-PostNL nu al degradatiezorgen hebben! De ploeg was vorig jaar al dramatisch zwak maar dat werd nog een beetje verbloemd door Onley, zonder de punten van Onley was de ploeg al gedegradeerd. De inkomende transfers deden al vermoeden dat 2026 niet veel beter zou worden en dan vertrok Onley ook nog eens om 5 voor 12. Je zou je voor minder zorgen maken! Al is niet een mogelijke degradatie maar de huidige financiële situatie momenteel de grootste zorg van de ploeg. Want je beste renner verkopen doe je niet uit luxe, het geeft misschien even wat financiële ademruimte maar het is op de langere termijn geen houdbare zaak. Dat nog los van het feit dat je de ploeg sportief aan het uithollen bent.

Kijken we naar dit seizoen: de ploeg leunt heel zwaar op hele jonge renners. Ze spreken over Bittner (23) en Poole (22) als speerpunten. En hoe wel dat zeker geen slechte renners zijn zijn het ook geen renners die een ploeg kunnen dragen. Bovendien is vooral Poole nogal blessure gevoelig. Verder zal het hopen zijn op Van Uden (24) en een wederopstanding van Jakobsen. Kortom: zelfs al zou de licentie "gewoon" met 2 jaar verlengd worden dan nog ziet de toekomst er niet bepaald rooskleurig uit. En hoewel de ploegleiding maar bijna wanhopig blijft roepen dat ze geloven in hun eigen aanpak moeten zij dat toch ook zien?

Edit redactie: Scherp gezien
    20-02-2026 12:57
    Vind Bittner juist wel iemand die de ploeg is gaan dragen. Die levert zelden niet. Afgelopen jaar ook bijna tien keer podium gereden, waarvan vijf keer tweede in de WorldTour. Nog één stapje erbij en je zit gewoon tegen een veelwinnaar aan. Ben heel benieuwd naar zijn ontwikkeling dit jaar, liet zich in Renewi Tour ook zien in de Geraardsbergenetappe, dus dan zit er ook wel potentieel in voor dit voorjaar.
20-02-2026 13:18
blessuregevoelige renners die toch best allemaal plots niet meer blessuregevoelig zijn, jonge talenten die toch best allemaal verrassend vroeg doorbreken én gevestigde waarden die toch best allemaal nog een stap voorwaarts zetten... er zijn nogal veel voorwaarden om uberhaupt competitief te zijn
20-02-2026 10:19
Mijn gedachte is dat TDT-Unibet hierin stapt en zo in de WT komt.
    20-02-2026 10:36
    Lijkt mij quasi onmogelijk. Picnic heeft sowieso enkel maar voor dit seizoen een WT-licentie gekregen en moet dus eerst al zien dat ze die verlengd krijgen. Bovendien hebben ze al 15 renners onder contract voor volgend seizoen en Unibet al 21, en daar zitten mannen als Van Den Broek, Bittner, Poels, Venturini, Eiking, Lafay, Larsen etc nog niet eens bij, waarvan ik aanneem dat ze die zeker zullen willen verlengen. Het is trouwens nog erg vroeg dag, maar Unibet lijkt in ieder geval mee te zullen bikkelen voor een plaats bij de eerste 3 PCT-ploegen en de daarmee gepaard gaande automatische wildcards, wat gezien het startrecht maar geen startplicht misschien zelfs voordeliger is voor het team zoals het momenteel staat. Als Picnic zou omvallen als ploeg zou er zelfs nog een extra ploeg doorschuiven.
20-02-2026 12:03
Nee. Next!
21-02-2026 00:22
Van degradatie einde van dit seizoen kan toch helemaal geen sprake zijn? Iig niet op basis van punten. Licentie loopt vooralsnog weliswaar slechts tot einde seizoen, maar als ze hun financiële zaken op tijd op orde krijgen wordt die gewoon verlengd, ongeacht aantal punten.
Lukt het niet qua financiën, dan is het einde verhaal, maar dat is ook weer ongeacht het aantal punten dat ze dit seizoen halen.

Reacties zijn gesloten.