Wielerploegen 2026: Gaat Fenix-Premier Tech opnieuw grote voorjaarszege boeken?
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 24 februari 2026 om 18:30

Wielerploegen 2026: Gaat Fenix-Premier Tech opnieuw grote voorjaarszege boeken?

Nu het wielerjaar 2026 op gang komt, neemt WielerFlits de belangrijkste ploegen uit het peloton onder de loep. We stellen in de reeks Wielerploegen 2026 deze teams voor, aan de hand van de transfers, de selecties en de doelstellingen. Vandaag is Fenix-Premier Tech aan de beurt. Wat kunnen we verwachten van Puck Pieterse en Charlotte Kool?

BE flagFenix - Premier Tech 2026

UCI Women's WorldTeam
Fenix - Premier Tech
NationaliteitBE flagBelgium
UCI CodeFPT
Sinds2020
FietsCanyon
Renners18
General ManagerBE flagPhilip Roodhooft
Team Ranking#11

Terugblik op 2025

2025 was een heel behoorlijk jaar voor de vrouwen van Fenix-Premier Tech. Hoewel er slechts vijf zeges werden behaald, liet de ploeg zich in de meeste wedstrijden waarin het startte zich van de beste kant zien. Dat begon al in het voorjaar: van de Omloop Het Nieuwsblad tot Luik-Bastenaken-Luik eindigde Pieterse in alle koersen waarin zij startte bij de eerste tien. Het hoogtepunt: de zege in de Waalse Pijl. Ook haar tweede plek in Luik-Bastenaken-Luik en derde plaats in de Amstel Gold Race waren fraai.

Voor de klassementen was het afgelopen jaar misschien net iets minder goed dan 2024, maar toch werden er prima uitslagen behaald. Yara Kastelijn eindigde op het podium in de Tour de Romandie en de Vuelta a Burgos, terwijl Pauliena Rooijakkers vierde werd in de Giro d’Italia. In de Tour de France Femmes had het team op meer gehoopt.


Transfers

Fenix-Premier Tech nam afgelopen winter afscheid van kopvrouw Pauliena Rooijakkers, die naar UAE Team ADQ vertrok en ploegleider Michel Cornelisse met zich meenam. Een grote verandering dus, die het deels al opving in augustus vorig jaar toen Charlotte Kool de transfer maakte van Picnic PostNL. Verder is ook de transfer van Lotte Claes een interessante. Deze lijkt zich al vroeg in het seizoen te lonen: de Belgische scoorde namelijk al de nodige UCI-punten.

Wijzigingen:
Overall
+3471

Inkomend

BE flagLotte Claes
Arkéa - B&B Hotels Women
1434
NL flagMylene De Zoete
Ceratizit Pro Cycling Team
1066
NL flagCharlotte Kool
Team Picnic PostNL
1634
BE flagFien Van Eynde
Fenix-Deceuninck Development Team
1416
Totaal:
5550

Uitgaand

Totaal:
2079

Ambities


Onze verwachtingen

Youri IJnsen (verslaggever WielerFlits): Puck Pieterse is uiteraard het uithangbord van deze ploeg, maar ik denk dat ze met de komst van Charlotte Kool een goede zet hebben gedaan. Fenix-Premier Tech is niet een ploeg die veel wint en op dat gebied verwacht ik wel het een en ander van Kool. Pieterse heeft op haar beurt de kwaliteiten om iedere voorjaarsklassieker te winnen. Na de Waalse Pijl vorig jaar denk ik dat ze er dit voorjaar opnieuw een of twee pakt. De grootste tegenvaller voor de ploeg gaat het vertrek van het duo Pauliena Rooijakkers en ploegleider Michel Cornelisse zijn. Dat gemis zullen ze voelen.”

Yara Kastelijn is in deze ploeg ook altijd een onderschatte factor, terwijl Christiana Schweinberger in finales tevens haar partij kan meeblazen. Verrassingen kun je hen niet meer noemen, wellicht dat die rol komend seizoen weggelegd is voor Brits kampioene Millie Couzens. Met Kool (die normaal gesproken verreweg de meeste zeges voor Fenix-Premier Tech zal behalen) in de ploeg kan ze veel lessen leren. Als nieuwkomer denk ik ook dat Lotte Claes haar plafond nog niet bereikt heeft, ondanks dat ze ‘al’ 32 is. Maar bovenal zal het om Pieterse draaien. Na het voorjaar kan ze ook hoge ogen gooien in de Tour en op het WK? En waarom niet winnen in Montréal?”


Selectie 2026

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
3 Reacties
24-02-2026 18:52
"Na de Waalse Pijl vorig jaar denk ik dat ze er dit voorjaar opnieuw een of twee pakt". Zo werkt het natuurlijk niet. "Na de Waalse Pijl vorig jaar zal ze waarschijnlijk de ambitie hebben er dt voorjaar opnieuw 1 of 2 te pakken" klinkt al een stuk aannemelijker.
24-02-2026 08:11
"Belangrijkste overwinningen" en dan staat er amper een wegwedstrijd tussen.
    24-02-2026 09:24
    Op de weg zijn er in 2025 slechts twee overwinningen behaald (nationale kampioenschappen van landen met minder dan vier capabele rensters tellen niet mee): Flèche Walonne (WWT) en GP Oetingen (Pro) – erg karig! Geen wonder dat Cornelisse ontslagen is.

Reacties zijn gesloten.