Waarom het zo lang duurt voordat Mathieu van der Poel en Wout van Aert hun crossprogramma delen
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
Niels Bastiaens
woensdag 20 november 2024 om 07:15

Waarom het zo lang duurt voordat Mathieu van der Poel en Wout van Aert hun crossprogramma delen

Aankomende zondag is in Antwerpen de eerste manche van de Wereldbeker veldrijden. De crosswinter is alweer een goede zeven weken onderweg, maar met wereldkampioen Mathieu van der Poel en eeuwige rivaal Wout van Aert schitterden de twee beste cyclocrossers nog altijd door afwezigheid. Hun rentree lijkt echter nabij. Maar waarom duurt het zo lang voordat we die programma’s kennen? WielerFlits probeerde dat uit te zoeken.

We legden ons oor te luister bij hun ploegen Alpecin-Deceuninck en Visma | Lease a Bike, alsmede bij Christophe Impens van organisator Golazo. Zij organiseren onder meer de X2O Trofee, de Exact Crossen en sommige manches van de Superprestige. “Wij zijn helemaal nog niet bezig met Wout en Mathieu”, stelt Impens.

“De managers van hen weten dat ze meer dan welkom zijn op onze crossen. Ze kennen onze kalender. Wij wachten rustig af wat ze samen met hun coaches beslissen, over waar ze gaan crossen. Wij maken ook geen deals met die mannen. Ze zeggen: ‘daar ga ik crossen en daar niet’.”

“Meestal zijn Wout en Mathieu wel zo fair om de kerk in het midden van het dorp te houden. Dat wil zeggen: dat ze overal wel een keer zichtbaar zijn in alle klassementen”, gaat de Golazo-baas verder. “Van Wout horen we dat hij zal crossen, maar het hangt nog af van het herstel van zijn blessure (aan zijn knie als gevolg van zijn val in de Vuelta a España, red.). Van Mathieu weet écht niemand iets. De broers Roodhooft hebben ook gezegd: ‘we weten het zelf nog niet’. Als er één partij is waar ik zeker van ben dat ze oprecht en transparant zijn, dan zijn zij het wel. Ze zijn er nog niet uit van hoe en of, daar gaan ze niet over liegen.”

We kregen de voorbije jaren leuke duels tussen Van Aert en Van der Poel – foto: Cor Vos

Op korte termijn meer duidelijkheid
Net daarom besloten we beide ploegen te vragen wat eraan ten grondslag ligt dat het programma gevoelsmatig lang op zich laat wachten. Van Aert traint momenteel in Spanje, waar hij zich zo goed mogelijk probeert te voorbereiden op deze winter en het nieuwe wegseizoen. Een aantal wedstrijden staan vast, de vraag is nu alleen nog wat de eerste gaat zijn.

Dat hangt af van hoe Van Aert zijn huidige trainingsstage afwerkt. “Het besluit omtrent zijn programma volgt na zijn stage in Spanje; dat zal begin december zijn”, laat een woordvoerder weten. Daarop is het simpelweg wachten. Dát de Belg zal crossen, heeft hij zelf in ieder geval al aangekondigd.

Alpecin-Deceuninck heeft nog niet gecommuniceerd over de winterplannen van de kopman, die daar zelf eerder openlijk over twijfelde. Maar uit het kamp-Van der Poel klinkt dat er in de loop van volgende week meer duidelijkheid komt. Wordt vervolgd, maar de crossfans hoeven niet lang meer te wachten op het verlossende antwoord of en waar we weer duels tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert krijgen. Vorige winter crossten ze van 22 december tot 21 januari zeven keer tegen elkaar: MVDP won het eerste zestal, Van Aert was in de laatste confrontatie in Benidorm de beste.

RIDE Magazine
26 Reacties
19-11-2024 07:13
De lezers zijn weer een stuk wijzer geworden.
19-11-2024 09:08
Eigenlijk geeft dit artikel geen antwoord op de vraag gesteld in de titel, maar dat was te verwachten
    19-11-2024 10:54
    Toch wel gedeeltelijk: "Dat hangt af van hoe Van Aert zijn huidige trainingsstage afwerkt. "
19-11-2024 10:47
alweer een compleet nutteloos artikel, wat mij betreft moeten de grote 2 echt niet crossen zo krijgen we teminste leuke cross om naar te kijken
    19-11-2024 11:03
    Een ander artikel in deze kwestie gaat over de gestegen kijkcijfers.
19-11-2024 08:40
"Wij maken geen deals met die mannen"...haha, iemand een duimstok om de neus op te meten? Gaat allemaal goed komen, tuurlijk gaan ze beiden een pak crossen doen, paar extra envelopjes zijn nooit weg.
19-11-2024 09:45
Impens blaast koud én warm… er is wel degelijk overleg tussen managers en organisaties. Hun optredens zijn niet goedkoop en voor beide partijen financieel belangrijke factoren…
Neem ons niet voor idioten..
    19-11-2024 12:33
    Er is toch een verschil tussen hen betalen voor te crossen en deals te sluiten?

    Ik denk dat hij hierbij bedoeld dat ze vaak wel deals sluiten met crossers om bv een gehele competitie te rijden bij hun (x2o of SP) of bij bepaalde crossen ze zeker een publiekslieveling aan de start willen krijgen en ze daardoor wat extra betalen.

    Nu zullen Van Aert en VdPoel hun vaste vergoedingen hebben en gewoon zeggen: wij willen dan, dan en dan crossen en zullen de gelukkige organisatoren daar met veel plezier voor betalen.
    20-11-2024 08:18
    Zo en zo moeten ze overleggen, als het niet over startvergoedingen gaat dan over de praktische kant van de eventuele deelname(s). Die 2, of die 3, gaan niet plots opdagen, het logistieke verhaal voor de entourage én de organisaties verandert redelijk drastisch als het gaat gebeuren…
19-11-2024 10:12
Hoop dat Mathieu er toch een paar meepakt. Al is het om mijn kerstvakantie te verrijken.

Maar...ik kreeg vorig jaar het gevoel dat hij er weinig meer van geniet. Tis voor hem toch veel gedoe: de druk, de kou, de pers, de biergooiende en boeroepende toeschouwers. En voor wat? Hij is toch al de beste crosser ooit. En het kost hem een piek in het wegseizoen.

Jaartje skippen, het echt moeten missen en dan volgend jaar met nieuwe zin weer terug, dat idee staat hem wel aan denk ik.
    19-11-2024 10:31
    Volgens mij zit de cross echt in zijn DNA.
    Kan mij niet voorstellen dat hij dit seizoen compleet overslaat, maar dat blijft koffiedik kijken.
    19-11-2024 14:23
    `De beste cro
    sser ooit, Ik heb me slap gelachen. Ben jij komiek of zo?
    19-11-2024 15:44
    @Berretje
    Hij heeft niets gepresteerd zeker in de cross?
    Waarschijnlijk ben je geen fan van hem, maar zo een domme reactie zegt veel over de geestelijke gesteldheid.
    Nog vaak contact met de Helden van Vroeger?
19-11-2024 12:28
Volgens mij staat er 1 zin in dit artikel die echt van belang is: “Wij zijn helemaal nog niet bezig met Wout en Mathieu”. Ik volg de cross niet, maar zo de koppen van de artikelen af en toe bekijkend neemt een deel van het veldrijden zichzelf niet erg serieus. Als je alles laat afhangen van 2 of 3 wielrenners die het veldrijden er enkel nog bij doen en er geen hoofddoel meer van maken ben je als sport in mijn optiek niet erg goed bezig. Leuk dat ze af en toe meedoen, maar zijn ze er niet, dan is dat jammer maar ook niets meer. De sport wordt beoefend door degenen die er mee bezig zijn, iedereen die er niet is kun je niet verslaan en is op dat moment ook irrelevant. Ook als hun naam Van Aert is of Van der Poel is.
    19-11-2024 23:16
    Eens. Met die belangrijke zin. Ik hoop dat er meer artikelen komen waarin de organisatoren worden bevraagd. Mn die in de vs zou ik graag nog eens horen. Ook over hoe zij kijken naar (pogingen tot) internationalisering.
19-11-2024 12:52
'De kerk in het midden van het dorp houden'. Geweldige uitspraak, kende ik nog niet.
    19-11-2024 13:39
    Blijkt dus toch echt een leerzaam artikel te zijn, al is er heel weinig nieuws onder de zon.
19-11-2024 07:31
Ze beginnen toch ten vroegste eind december dus als we het al 2 weken op voorhand weten zal het wel goed zijn zeker. Een WK met beiden aan de start zou leuk zijn, liever dat dan dat ze al eind november zouden starten en vroeger stoppen (in wva zijn geval dan, mvdp zie ik het WK sowieso rijden als hij iets gaat doen deze winter).
19-11-2024 12:33
Lijkt me dat ze in Hulst op 21 dec wel willen rijden toch? Volgende winter het wk daar
    19-11-2024 13:41
    Maar het definitieve parcours in Hulst 2026 is nog niet bekend.
    Door de stad of wordt het de Perkpolder?
    19-11-2024 16:36
    Perkpolder was een mooie cross...
    19-11-2024 16:49
    Ik mag toch hopen door de stad qua beleving en parkoers. De wind was in de polder destijds al vrij hard en je moet er niet aan denken dat het nog harder waait en de race wordt afgelast.
    19-11-2024 16:59
    @Mike1976
    Door de stad inderdaad veel mooier.
    Maar de Gemeente beslist in dit geval en de wind in Zeeuws-Vlaanderen kan absoluut een flinke rol spelen.
    Echter, afgelasting is wel heel drastisch.
    19-11-2024 17:00
    Tja als je ziet dat zelfs het NK Tegenwind afgelast wordt ivm veiligheid ...
    19-11-2024 19:27
    @Mike1976
    NK Tegenwind vergelijken met WK Veldrijden in Hulst is wel een brug te ver.
    Sorry, er is geen brug maar een tunnel. Gelukkig eindelijk wel tolvrij vanaf 2025 voor personenauto's.
    19-11-2024 23:15
    @AMM Jonkers..wordt in Hulst zelf gereden

    Zie ook:
    https://www.pzc.nl/hulst/feest-door-wk-veldrijden-is-in-hulst-nog-groter-dan-in-perkpolder~a2a629d4/

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine