Vuelta 2026: Wat een bikkel! Luca Van Boven rijdt zevende rit uit met gebroken ribben en klaplong
Zoek niet meer naar Luca Van Boven in de Vuelta a España 2026. De 26-jarige Belg van Lotto-Intermarché kwam in de finale van de zevende rit in de Ronde van Spanje bij een opmerkelijke val hard op een stoeprand terecht. Van Boven had overduidelijk pijn, maar haalde wel de finish. Hij kwam als allerlaatste binnen, op ruim 33 minuten van dagwinnaar Andreas Leknessund.
Het is ook meteen het laatste wapenfeit van de Belg in deze Vuelta. Vrijdagavond laat bracht zijn werkgever naar buiten dat Van Boven de rit had uitgereden, met twee gebroken ribben en een klaplong. Onderzoek in het ziekenhuis had dat na de rit uitgewezen. Daar heeft hij ook de nacht moeten doorbrengen, omdat ze hem in de gaten willen houden. Logischerwijs komt hij daardoor niet meer aan het vertrek van de volgende etappe.
Hero of the day: Luca Van Boven ❤️🩹
He completed stage 7 of La Vuelta after a painful crash. pic.twitter.com/jy37zPZcmy
— Lotto-Intermarché (@LottoIntermarch) August 28, 2026
Het is een hard gelag voor de Belg. Zijn contract bij de Belgische formatie loopt namelijk af en in deze Ronde van Spanje had Van Boven zich nog kunnen bewijzen. Eerder dit jaar werd hij zevende in de Brabantse Pijl, zijn beste resultaat van dit seizoen. Binnen Lotto-Intermarché staat de pechvogel gekend als een gewaardeerd helper. Het Belgische WorldTeam blijft met zes man over in Spanje. In rit vijf gaf Roel van Sintmaartensdijk al op.

Als vers gecrashte renner zal je het wellicht niet altijd meteen merken, maar ergens moet er toch iets fluisteren dat dit niet snugger en of/gezond is?