Vuelta 2026: Movistar pakt uit met speciale uitrusting om rode Enric Mas extra in de verf te zetten
De eerste uren van de laatste etappe van een grote ronde zijn traditioneel redelijk saai. Zo staat er altijd het traditionele fotomoment op de planning, en dat was zondag niet anders. Opvallend bij het fotomoment waren de opvallende tenues van de winnende ploeg in deze Vuelta a España, Movistar. Eindwinnaar Enric Mas was uiteraard in zijn rode trui, zijn ploeggenoten rijden rond in een speciaal rood plunje om hun leider extra in de verf te zetten.
Na twaalf etappes als leider zijn we Spanjaard Enric Mas ondertussen wel gewend in zijn rode Vuelta-leiderstrui. Ook in de laatste etappe in en rond Granada zagen we Mas zondag in zijn rode trui, zijn ploeggenoten bij Movistar zaten daarentegen wel in een nieuw jasje.
Tijdens het traditionele fotomoment tijdens de laatste etappe van een grote ronde, waarbij alle ploegen op de fiets een groepsfoto maken, zagen we Mas’ ploeggenoten in een opvallend nieuw plunje. Anders dan het wit met blauwe plunje waarin de renners van de Spaanse ploeg in deze Vuelta rondreden, stapten ze zondagnamiddag in het opvallend wit-rood uit de bus.
Rood was duidelijk de belangrijkste kleur en zo werd het normaal blauwe Movistar-logo op de borst van de renners door een rood logo vervangen. De kleuren van het shirt werden zo gekozen, zodat leider Mas op de ploegfoto extra zou opvallen. Hij behield het traditionele blauwe Movistar-logo. Ook werden de renners uitgerust met een nieuwe rode broek, een rode helm en een rode bril.

foto: Fotopersburo Cor Vos
Enric Mas werd op zijn beurt door fietssponsor Canyon verrast met een volledig rode fiets, en zelfs de bestickering van de Movistar-volgwagens kleurde rood.

De volledig rode Canyon van Enric Mas. – foto: Fotopersburo Cor Vos
Tenslotte mocht ook de staf van de Spaanse ploeg niet ontbreken. Zij kregen een wit T-shirt met het rode opschrift “De Vuelta, Mas que nunca”, normaal ‘más que nunca’ (meer dan ooit).

Het shirt van de staff. – foto: Fotopersburo Cor Vos
Om te reageren moet je ingelogd zijn.