Vuelta 2024: Visma | Lease a Bike ziet Cian Uijtdebroeks met coronabesmetting opgeven
Het zit Cian Uijtdebroeks dit jaar niet mee in de grote rondes. Nadat de jonge Belg wegens ziekte al moest opgeven in de Giro d’Italia, is er nu ook een vroegtijdig einde gekomen aan zijn Vuelta a España. De 21-jarige klimmer heeft een coronabesmetting onder de leden en kan zijn weg niet vervolgen.
“We zijn verdrietig dat we moeten mededelen dat Cian Uijtdebroeks zich vanwege een COVID-infectie moet terugtrekken uit de Vuelta a España”, laat Visma | Lease a Bike enkele uren voor de start van de vijftiende etappe weten via sociale media. “We wensen hem een spoedig herstel. Beterschap, Cian!”
Zo komt er voor Uijtdebroeks op een wel zeer abrupte manier een einde aan een teleurstellende Vuelta. Waar de Belg vorig jaar nog een van de revelaties was in de Spaanse ronde – de klimmer werd achtste in het eindklassement – was de drieweekse rittenkoers dit keer vooral een lijdensweg.
🇪🇸 #LaVuelta24
We are sad to communicate that Cian Uijtdebroeks will have to withdraw from La Vuelta due to a Covid infection. We wish Cian a speedy recovery. Get well soon, Cian! pic.twitter.com/U69W9UzJKY
— Team Visma | Lease a Bike (@vismaleaseabike) September 1, 2024
Lijdensweg
De beloftevolle ronderenner begon met de nodige ambitie aan de 79ste Vuelta a España, maar werd al snel met zijn neus op de feiten gedrukt. De Belg moest in de eerste bergritten al bijzonder vroeg afhaken en kwam in de tiende etappe zelfs als voorlaatste over de streep. Uijtdebroeks kampte met name in de eerste bergritten met een ‘verdoofd gevoel’ in zijn benen.
“Ik rijd zo hard als ik kan en mijn hartslag is nog niet op de limiet, maar ik krijg gewoon een verdoofd gevoel in mijn benen en alles blokkeert gewoon. Het is alsof je met gezwollen benen rondrijdt”, vertelde hij na de zevende etappe.
De laatste dagen leek Uijtdebroeks juist weer aan de beterende hand. In de laatste twee bergritten verloor hij niet al te veel tijd op de mannen voor het klassement en gisteren reed hij lange tijd op kop van het peloton, in dienst van zijn ploegmaat Wout van Aert. Door een coronabesmetting kan hij deze stijgende lijn echter niet doorzetten.
Uijtdebroeks is – na Dylan van Baarle – de tweede renner van Visma | Lease a Bike die moet opgeven in de Ronde van Spanje.
Wees gewoon lief voor elkaar zonder uitzondering!
Altijd wat met die Cian, kan z’n verwachte potentie bij lange na niet waarmaken en dan komen fanboys als wielerllover tevoorschijn
Nee, beter is het niet zo’n moed als Cian te hebben! Altijd maar zeuren, zwak, ziek en misselijk
Dan is de eerste stap gezet!
Je zag dat Cian de laatste dagen juist weer opfleurde en beter begon te rijden. Juist dat soort ervaringen zijn superbelangrijk. Doorzetten en er enigszins doorheen komen.
We leiden sowieso al een hoop mietjes op en mensen worden veel te veel gepamperd. Ook als het even minder gaat juist leren doorzetten en dan het gevoel krijgen dat het ook beter wordt zijn waardevolle ervaringen voor een jong renner. En dan iemand benaderen van 'ach jongen het is wel zwaar he, nou stap maar af hoor', daar leer je werkelijk niets van.
Nu met Covid is de situatie natuurlijk anders en kan bij een topsporter geen Enkel risico worden genomen.
Het zal niet in je narratief passen, vrees ik.
2x pech.....
eerst waren het gewoon 'snottebellen'.....dan voegde men er koorts aan toe,
dewelke een opgave vereiste wegens het risico hiermee......en vele
weken later kwam opeens 'longontsteking' naar boven, dewelke momenteel
dan nog eens gewijzigd wordt naar 'Covid-besmetting'.
En dan zeggen dat de geel zwarte tenen lang zijn...