Vuelta 2015: De Marchi wint bergrit, Dumoulin blijft derde
Alessandro De Marchi heeft in de Vuelta de etappe met aankomst bovenop Alto Campo gewonnen. De renner van BMC was na de langste etappe van deze Vuelta de sterkste renner uit een vlucht van vijf man. Fabio Aru blijft aan de leiding van het algemeen klassement.
Tijdens een razendsnel eerste uur werden 46 kilometers afgelegd. Er waren diverse vluchtpogingen, maar deze werden in de kiem gesmoord. Samuel Sanchez en Thomas De Gendt konden het tempo niet volgen en gaven vroegtijdig op. Uiteindelijk slaagde een vijftal erin om weg te geraken. Salvatore Puccio (Sky), Mikael Cherel (AG2R La Mondiale), Alessandro De Marchi (BMC), Carlos Quintero (Colombia) en José Joaquin Rojas (Movistar) kregen de zegen van het peloton en reden een maximale voorsprong van meer dan tien minuten bij elkaar. Cherel verzamelde onderweg aardig wat punten voor de bergtrui. Zowel op de Puerto de Estacas de Trueba (3e categorie) als de Puerto del Escud (1e categorie) kwam de Fransman als eerste boven.
Strijd tussen Italianen
In de slotfase werd duidelijk dat de renners onderling uit mochten maken wie er die dag zou gaan winnen. De kopgroep begon gezamenlijk aan de 18 kilometer lange slotklim. Cherel probeerde tot twee maal toe om te ontsnappen, maar slaagde daar niet in. De Italianen Puccio en De Marchi hadden meer succes. De Marchi besliste het duel om de dagzege in zijn voordeel.
Dumoulin houdt schade beperkt
Tussen de favorieten onstond er op de slotklim een mooie strijd. Aru plaatste een versnelling, welke aanvankelijk enkel door Quintana beantwoord kon worden. De twee werden weer bijgehaald, waarna Rodriguez en Quintana van Aru wegreden. De kopman van Astana zou aan de finish enkele seconden verliezen op de twee, maar won wel tijd op Dumoulin. De Limburger blijft derde, maar staat nu op 49 seconden.
Vuelta a Espana 2015 (2.UWT)
Uitslag etappe 14: Vitoria – Fuente del Chivo (215 km)
1. Alessandro De Marchi (BMC) in 5u43m12s
2. Salvatore Puccio (Sky) op 20s
3. José Joaquin Rojas (Movistar) op 32s
4. Mikael Cherel (AG2R La Mondiale) op 38s
5. Carlos Quintero (Colombia) op 1m00s
6. Nairo Quintana (Movistar) op 3m32s
7. Joaquim Rodriguez (Astana) op 3m38s
8. Esteban Chaves (Orica-GreenEDGE) op 3m39s
9. Fabio Aru (Astana) op 3m39s
10. Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) op 3m44s
15. Tom Dumoulin (Giant-GreenEDGE) op 3m58s
Uitslag etappe 14
Algemeen klassement na rit 14
1. Fabio Aru (Astana) in 57u20m10s
2. Joaquim Rodriguez (Katusha) op 26s
3. Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 49s
4. Esteban Chaves (Orica GreenEDGE) op 1m29s
5. Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) op 1m33s
6. Mikel Nieve (Sky) op 2m10s
7. Alejandro Valverde (Movistar) op 2m11s
8. Daniel Moreno (Katusha) op 2m13s
9. Nairo Quintana (Movistar) op 3m00s
10. Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step) op 3m39s
Klassement na etappe 14
Vraag me trouwens af of Tom heel erg zijn vermogens checkt en daar rekening mee houd tijdens de aanvallen, volgens mij kan hij nooit enorm veel tijd gaan verliezen zolang hij eigen tempo blijft rijden
Krankzinnig genoeg.
mooi wat boni's weggraaien.
Eerlijk gezegd vond ik Aru kraken, en niet zozeer de anderen. Het zou me niet verbazen als Fabiootje nog een tik op de nog jonge billen krijgt de komende dagen.
En die Chaves..... Wat een menneke. Gaat het nog niet redden deze ronde, maar zijn talent is evident. Als die zijn tijdrit weet aan te scherpen.....
Ook voor Tom geldt dat hij niet kansloos is, kraakt ook niet, maar verliest de komende dagen wel steeds een beetje. Hij moet echter niet alleen verwoestend uithalen in de tijdrit, maar ook de voorlaatste rit nog overleven om de ronde te winnen. Tis wel spannend za'k maar zeggen. Overigens, mocht het linksaf gaan, en Tom minder dan vijfde staan na de tijdrit, zou het me niet verbazen als hij alsnog de Vuelta verlaat tbv de wk tijdrijden.
Ergo, ik denk dat Purito de grootste kans heeft op de eindzege. We gaan het zien.
Maar ook al rijdt hij geen podium of top 5 dan nog was het een geweldige Vuelta. Misschien dat hij de tijdrit nog wint en in de slotetappe ligt er nog een kans voor Danny van Poppel.
Ja, in een apart topic waar alles ingevuld, bijgehouden en waar iedereen naartoe gemodereerd wordt wanneer je er op de verkeerde plek over begint.
Oja ;)
Ondanks Purito blijft Aru voor mij topfavoriet. Als ze tijd op hem wouden nemen, moest het vandaag. Naar mijn gevoel is Aru altijd minder als we naar de 2000 meter hoogte gaan. En in het vervolg van de Vuelta gaan we altijd richting de 1500, dus ik zie Aru wel ontploffen. Enigste nadeel is zijn tijdrit, maar ik zie het uiteindelijk wel goedkomen.
Dumoulin ook weer erg sterk. Majka viel toch wat tegen en Aru kon geen tijd pakken. Aru viel dan wel weer aan, wat ik mooi vind.
Rodriquez is goed bezig en kan nog winnen. Zijn tijdrit is de laatste jaren niet meer zo belabberd, dus wie weet.
De lichte ironie niet gevat zeker;-)?
@KK
Tja, daarom stel ik mijn verwachting maar niet al te hoog.
klaarblijkelijk niet!
@Romāns Vainšteins
kijk eens naar het gezicht van die jongen als die over de streep komt. Die heeft echt de longen uit het lijf gefietst. Dumoulin fietst zo hard als hij kan, dat is ook niet laf.
tuurlijk was de vergelijking met sprinters ironisch.