Voorbeschouwing: Amstel Gold Race 2024 – Alle ogen op Mathieu van der Poel
foto: Cor Vos
zondag 14 april 2024 om 12:00

Voorbeschouwing: Amstel Gold Race 2024 – Alle ogen op Mathieu van der Poel

Met de Amstel Gold Race breekt er een nieuw tijdperk aan. De kasseikoersen zijn voorbij, leve de heuvelklassiekers! De Brabantse Pijl vormde nog een brug, maar op zondag 14 april zijn we definitief aanbeland in een nieuwe fase van het wielerjaar. De meeste ogen zullen gericht zijn op Mathieu van der Poel, maar er zijn veel meer kapers op de kust. We blikken vooruit op het parcours en de favorieten.

Historie

Laatste winnaars Amstel Gold Race
2023: flag-si Tadej Pogacar
2022: flag-pl Michal Kwiatkowski
2021: flag-be Wout van Aert
2020: Geen editie wegens de coronacrisis
2019: flag-nl Mathieu van der Poel
2018: flag-dk Michael Valgren
2017: flag-be Philippe Gilbert
2016: flag-it Enrico Gasparotto
2015: flag-pl Michal Kwiatkowski
2014: flag-be Philippe Gilbert


Laatste editie

Uitslag Amstel Gold Race 2023
1. flag-si Tadej Pogacar (UAE Emirates) in 6u02m02
2. flag-ie Ben Healy (EF Education-EasyPost) op 38s
3. flag-gb Tom Pidcock (INEOS Grenadiers) op 2m14s
4. flag-dk Andreas Kron (Lotto Dstny) z.t.
5. flag-kz Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) z.t.


Parcours

Flanders Classics wordt na deze editie de nieuwe organisator van de Amstel Gold Race. Leo van Vliet zal de komende twee jaar voor Flanders Classics nog actief blijven als koersdirecteur en voor organisatorische zaken om zo het DNA van de Limburgse wielerklassieker in goede handen over te dragen. Het parcours is min of meer een blauwdruk van vorig jaar, al is er wel één belangrijke wijzing, in vergelijking met voorgaande jaren.

De Zuid-Limburgse klassieker start vanaf dit jaar niet meer vanaf het Vrijthof, maar op de Markt van Maastricht. De wedstrijd vertrekt al sinds 1998 vanuit de hoofdstad van Limburg. Dit gebeurde jarenlang op de Markt, maar sinds 2019 verzamelden de renners zich op het Vrijthof voor de ploegenpresentatie. Vanaf de komende editie zal de presentatie echter weer plaatsvinden vanaf de Markt.

De renners trekken na de start in noordelijke richting, helemaal naar Sittard. Onderweg komen ze met de Maasberg – een kort kasseiklimmetje – het eerste obstakel van de dag tegen. Later volgen ook nog de Adsteeg, Bergseweg en Korenweg. Geen Cauberg dus in de beginfase, zoals de afgelopen jaren (voor 2023) nog wel het geval was. De beroemde klim in Valkenburg moet dit keer twee in plaats van drie keer beklommen worden. De eerste passage is na 172 kilometer, als de coureurs al de nodige hellingen in de benen hebben.

Vooral tussen kilometer 95 en 130 liggen enkel langere klimmen, waaronder de Camerig (een van de langste beklimming in Zuid-Limburg en Nederland) en die naar het Drielandenpunt in Vaals. Vervolgens wacht onder meer ook nog de pittige Gulperberg vanuit Partij, de klim waar Mathieu van der Poel in 2019 een bom gooide, op weg naar zijn sensationele zege. Na de eerste passage aan de finish in Berg en Terblijt, net na de eerste beklimming van de Cauberg, zitten we in de laatste tachtig kilometer.

De echte finale begint op een kleine vijfenveertig kilometer voor het einde met de Gulperberg, nu vanuit Gulpen. Via de afdaling aan de andere kant naar Partij gaan de renners vervolgens via de Geuzeweg en Cappucijnenweg over smalle, onoverzichtelijke­­­­­ wegen naar de voet van de Kruisberg. Meteen daarna doemt de bekende en gevreesde Eyserbosweg op, waarna ook de Fromberg en loeisteile Keutenberg zich razendsnel aandienen.

Nadat de Cauberg voor de tweede en laatste keer beklommen is, begint de slotronde op zestien kilometer voor het einde. Hierin zijn de Geulhemmerberg en Bemelerberg, die eerder ook al een keer bedwongen moesten worden, de scherprechters. De top van de Bemelerberg ligt op zeven kilometer van de finish. Eenmaal boven, slaan de coureurs linksaf, richting het nabijgelegen Terblijt.

Via de Rijnsbergweg komt men uit op de Sibberweg, waar de vod van de laatste kilometer wappert. De finishstreep is getrokken op de Rijksweg. Wie volgt hier de ditmaal afwezige Tadej Pogacar op?


Zondag 14 april, Amstel Gold Race: Maastricht – Berg en Terblijt (253,6 km)
Start: 10.45 uur
Finish: tussen 16.45 en 17.00 uur

Alle hindernissen in de Amstel Gold Race 2024

Beklimmingen
1. Maasberg (0,3 km aan 5,1%) – nog 241 km
2. Adsteeg (0,7 km aan 4,7%) – nog 222 km
3. Bergseweg (2,5 km aan 3,3%)  – nog 205 km
4. Korenweg (0,9 km aan 5,7%) – nog 203 km
5. Nijswillerweg (1,3 km aan 2,7%) – nog 198 km
6. Rijksweg N278 (3 km aan 2,9%)- nog 189 km
7. Wolfsberg (0,9 km aan 3,4%)  – nog 168 km
8. Loorberg (1,4 km aan 5,3%) – nog 165 km
9. Schweibergerweg (2,3 km aan 4,6%)  – nog 154 km
10. Camerig (3,7 km aan 4,2%) – nog 147 km
11. Drielandenpunt (3 km aan 3,8%) – nog 135 km
12. Gemmenich (0,9 km aan 6%) – nog 130 km
13. Vijlenerbos (1,4 km aan 5,5%) – nog 127 km
14. Eperheide (2,4 km aan 4,7%) – nog 118 km
15. Gulperberg vanuit Partij (0,5 km aan 9,8%) – nog 109 km
16. Plettenberg (1 km aan 3,5%) – nog 105 km
17. Eyserweg (2 km aan 4,6%) – nog 103 km
18. St. Remigiusstraat (1,4 km aan 5,2%) – nog 99 km
19. Vrakelberg (0,5 km aan 7,6%) – nog 94 km
20. Sibbergrubbe (1,8 km aan 4%) – nog 86 km
21. Cauberg (0,8 km aan 6,6%) – nog 81 km
22. Geulhemmerberg (0,7 km aan 6,6%) – nog 76 km
23. Keerderberg (1,8 km aan 3,6%) – nog 70 km
24. Bemelerberg (1 km aan 4,4%) – nog 66 km
25. Loorberg (1,4 km aan 5,3%) –  nog 51 km
26. Gulperberg vanuit Gulpen (0,9 km aan 5,5%) – nog 43 km
27. Kruisberg (0,7 km aan 7,3%) – 9 38 km
28. Eyserbosweg (1,1 km aan 7,6%) – nog 37 km
29. Fromberg (1,7 km aan 3,8%) – nog 33 km
30. Keutenberg (1,6 km aan 5,2%) – nog 29 km
31. Cauberg (0,8 km aan 6,6%) – nog 18 km
32. Geulhemmerberg (0,7 km aan 6,6%) – nog 13 km
33. Bemelerberg (1 km aan 4,4%) – nog 7 km


Favorieten

De Amstel Gold Race is in meerdere opzichten een bijzondere wedstrijd. De Zuid-Limburgse klassieker is de eerste race van het (we noemen het gemakshalve maar even) Ardense drieluik, het is in zekere zin het begin van een nieuwe fase in het wielerjaar én het is een wedstrijd waar verschillende type renners aan bod komen. De Amstel Gold Race staat hoog op het verlanglijstje van de heuvelspecialisten, maar ook de bonkige Flandriens met een voorliefde voor kasseien willen er nog wel eens een hoofdrol vertolken.

Kijk maar eens naar de (wat meer recente) erelijst van Neerlands grootste eendagskoers. Erik Zabel (2000), Erik Dekker (2001), Philippe Gilbert (2010, 2011, 2014 en 2017), Mathieu van der Poel (2019) en Wout van Aert (2021)… Dit zijn renners die hun strepen hebben verdiend in de kasseiklassiekers, maar ook op de erelijst staan van de Amstel Gold Race. Akkoord, het wielrennen van nu is niet meer te vergelijken met dat van pakweg twintig en misschien wel tien jaar geleden, maar het wil toch iets zeggen.

De organisatie van de Amstel Gold Race had ongetwijfeld gehoopt – of meer nog – rekening gehouden met een titanische tweestrijd tussen Remco Evenepoel en Mathieu van der Poel. Die eerste zou dit jaar voor het eerst zijn opwachting maken in de heuvelklassieker, maar een valpartij in de Ronde van het Baskenland heeft er anders over beslist. In de horrorcrash op weg naar Legutio brak de renner van Soudal Quick-Step zijn sleutelbeen en schouderblad, waardoor hij voorlopig langs de kant staat. Dit betekent geen Amstel Gold Race en – misschien nog wel belangrijker – geen Luik-Bastenaken-Luik.

Mathieu van der Poel is bezig aan een supervoorjaar – foto: Cor Vos

Het is een bittere pil voor Evenepoel, maar ook de organisatie van de Amstel Gold Race zal balen van de afmelding van de oud-wereldkampioen. Gelukkig geeft de huidige wereldkampioen op weg, Mathieu van der Poel, wel acte de présence. De grote vraag is wat er nog in de tank zit bij de kopman van Alpecin-Deceuninck, na een al buitengewoon succesvol maar ook energievretend voorjaar. Van der Poel reed dit jaar weliswaar nog maar vijf wegwedstrijden, maar dwong zijn lichaam – zeker in de Ronde van Vlaanderen – wel tot het uiterste.

Met winst in de E3 Saxo Classic, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix is Van der Poel zonder twijfel dé man van het voorjaar. “Mijn seizoen is al geslaagd. Alles wat er nu nog bijkomt, is bonus”, vertelde de Nederlander al na Vlaanderens Mooiste. Van der Poel zal met andere woorden zonder – of toch met veel minder – druk of stress aan de start verschijnen. Met de gedachte: ‘Niks moet, alles mag’. Dit zal de concurrentie ongetwijfeld nog wat extra angst inboezemen. Zijn we, vijf jaar na zijn heroïsche en knotsgekke zege in 2019, weer getuige van iets bijzonders?

Een goede Van der Poel moet in staat zijn om een rol van betekenis te spelen in de Amstel Gold Race. Dat heeft het verleden al aangetoond. Maar binnen de ploeg van Alpecin-Deceuninck draait het zeker niet alleen om MVDP. Met Søren Kragh Andersen, Quinten Herman, Gianni Vermeersch en Axel Laurance als bliksemafleiders is de Belgische formatie bijzonder sterk in de breedte. Jasper Philipsen was ook voorzien voor deze wedstrijd, maar haakte op het laatste moment af. De ploeg draait als een tierelier: in Parijs-Roubaix finishten drie renners van Alpecin-Deceuninck in de top-6.

Tom Pidcock stond al eens op het podium, maar nu ook helemaal bovenaan? – foto: Cor Vos

In de dagen voor de 58ste editie van de Amstel Gold Race zal het (vanuit Nederlands oogpunt) vooral gaan over Van der Poel, maar op het lijstje met kanshebbers voor de zege prijken nog meer namen. We zouden Tom Pidcock in een koers als de Amstel normaal zelfs op gelijke hoogte durven zetten met Van der Poel, maar na een valpartij in de verkenning van de openingstijdrit van de Ronde van het Baskenland was de Brit van INEOS Grenadiers even een vraagteken. Pidcock liep weliswaar geen breuken op, maar klaagde wel over een zeer pijnlijke heup.

Dit belette hem niet om een week na zijn val ‘gewoon’ aan de start te verschijnen van Parijs-Roubaix. Het lijkt met andere woorden wel mee te vallen met de schade, en dat tevens is goed nieuws richting de Amstel Gold Race. Voor het koersverloop is het te hopen dat Pidcock – in 2021 al eens bijna winnaar van de Amstel Gold Race, maar een controversiële  finishfoto wees Wout van Aert aan als winnaar – zijn kansen ook voor de volle 100% kan verdedigen. Mocht dit toch niet het geval zijn, dan is er nog geen man overboord bij INEOS Grenadiers.

De Britse formatie rekent namelijk ook op Michal Kwiatkowski, die al twee keer de beste was in ‘zijn’ Amstel Gold Race. Dat de Pool nog geen al te best seizoen achter de rug heeft, wil niet veel zeggen. Dat was ook in 2022 het geval en wie schreef dat jaar de wedstrijd bij op zijn palmares?

Ben Healy, op weg naar een tweede plaats in de Amstel Gold Race – foto: Cor Vos

Kwiatkowski stond dat jaar als winnaar op het hoogste schavotje van het eindpodium, maar Benoît Cosnefroy leefde na de finish even in de veronderstelling dat hij als eerste over de streep was gekomen. De Fransman werd door de jury zelfs als winnaar aangewezen, maar zijn vreugde was slechts van zeer korte duur. Cosnefroy heeft met andere woorden nog wel een appeltje te schillen met deze wedstrijd. Met de vorm van de puncheur van Decathlon AG2R zit het wel snor: Cosnefroy zegevierde woensdag nog in de Brabantse Pijl en werd daarvoor vierde in de Région Pays de la Loire Tour.

Over de Région Pays de la Loire Tour gesproken: de nummer zeven van deze ronde – Ben Healy – zal ook met de nodige ambitie aan de start verschijnen van de Amstel Gold Race. De Ierse kampioen van EF Education-EasyPost werd net als Cosnefroy al eens tweede op Limburgse bodem. In de editie van vorig jaar was Healy de enige die Tadej Pogacar het vuur wat aan de schenen kon leggen. Het bleek zeker geen sportieve toevalstreffer, want Healy ontpopte zich vorig seizoen tot een van de revelaties. Zet hij dit jaar de laatste stap met winst in een topklassieker?

Treedt Mattias Skjelmose in de voetsporen van zijn landgenoten Riis en Valgren? – foto: Cor Vos

Healy was zeker niet de enige renner die vorig jaar zijn doorbraak beleefde op het allerhoogste niveau. Denemarken heeft er sinds kort met Mattias Skjelmose een nieuwe topper op ronde- en klassiekergebied bij. De 23-jarige coureur liet dit voorjaar al zien dat hij een blijvertje is. Die eerste klassiekerzege lijkt een kwestie van tijd. Dan zal Skjelmose wel eerst de ‘MVDP-code’ moeten kraken, maar dit lijkt ons ook geen hogere wiskunde. Het is aan betere klimmers als Skjelmose om de koers onderweg zo hard mogelijk te maken, in de hoop de wereldkampioen zo af te matten.

Een ploeg die bij machte is om deze handschoen op te pakken en Van der Poel eventueel kan isoleren, is Visma | Lease a Bike. Het gemis van de geblesseerde Wout van Aert is uiteraard een flinke streep door de rekening, maar met Matteo Jorgenson en Tiesj Benoot als speerpunten zal de formatie zeker geen modderfiguur (willen) slaan. Het is wel de vraag of Jorgenson zich nog kan onderscheiden in de Limburgse heuvels, aangezien hij door ziekte geen ideale aanloop kende. Dat Benoot het in zich heeft om de Amstel Gold Race te winnen, liet hij twee jaar geleden nog zien met een derde plaats.

Juan Ayuso, de winnaar van de voorbije Ronde van het Baskenland – foto: Cor Vos

Een andere ploeg die meerdere ijzers in het vuur heeft: UAE Emirates. Titelverdediger Tadej Pogacar is er dan wel niet bij – de Sloveen zal in aanloop naar de Giro d’Italia alleen Luik-Bastenaken-Luik betwisten – maar dit biedt kansen voor Brandon McNulty, João Almeida, Marc Hirschi en/of Juan Ayuso. Over een sterk viertal gesproken! Toch verwachten we nog nét iets meer van Ayuso en McNulty, twee renners die al het hele seizoen uitstekend op dreef zijn. Een nadeel: ze hebben nog niet veel ervaring met de Amstel. Breekt dit ze in de finale op?

Wout van Aert doet zondag dan wel niet mee aan de Amstel Gold Race, het wil niet zeggen dat de Belgen bij voorbaat kansloos zijn voor de overwinning. Wel integendeel: met Maxim Van Gils en Dylan Teuns aan de start sluiten we niet uit dat zondagmiddag een Belg als eerste over de meet zal komen. Van Gils liet dit seizoen al mooie dingen zien in het tenue van Lotto Dstny – zo was hij derde in Strade Bianche – en werd in 2023 reeds zevende in de Amstel. Teuns was dan weer zeer sterk in de Ronde van Vlaanderen en wil hier graag op voortborduren.

Wie ook een goede Ronde van Vlaanderen reed, was Michael Matthews. Al was dit niet meteen te zien aan zijn eindnotering. De snelle Australiër werd na een volgens de jury ongeoorloofde sprint namelijk teruggezet van de derde naar de elfde plaats in de daguitslag. Matthews was na de finish ontroostbaar, maar een goede topsporter weet hier vaak ook motivatie uit te halen voor de komende wedstrijden. Neemt de renner van Jayco AlUla in zijn favoriete eendagskoers sportieve revanche? Na vijf toptienklasseringen – waaronder een derde plaats in 2015 –  zal hij nu echt gebrand zijn op de winst.

Marijn van den Berg maakte woensdag nog veel indruk in de Brabantse Pijl – foto: Cor Vos

Verder kijken we uit naar de prestaties van Maximilian Schachmann (5e in 2019 en 3e in 2021) van BORA-hansgrohe, Richard Carapaz, Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost), Valentin Madouas, Stefan Küng en toptalent Romain Grégoire (Groupama-FDJ), Warren Barguil, Oscar Onley (dsm-firmenich PostNL), Alex Aranburu, Davide Formolo, Iván García Cortina (Movistar), Michael Woods en Stephen Williams (Israel-Premier Tech).

Andreas Kron (Lotto Dstny), Vincenzo Albanese (Arkéa-B&B Hotels), Ide Schelling, Simone Velasco (Astana Qazaqstan), Pello Bilbao (Bahrain Victorious), Andrea Bagioli (Lidl-Trek), Francesco Busatto (Intermarché-Wanty) en dark horse Paul Lapeira (Decathlon AG2R). Verder zijn we benieuwd of de mannen van Tour de Tietema-Unibet – met onder meer Hartthijs de Vries en Jelle Johannink – een (hoofd)rol kunnen vertolken.


Favorieten volgens WielerFlits
**** Mathieu van der Poel
*** Tom Pidcock, Benoît Cosnefroy
** Ben Healy, Mattias Skjelmose, Maxim Van Gils
* Juan Ayuso, Michael Matthews, Brandon McNulty, Dylan Teuns

Website organisatie
Deelnemerslijst


Weer en TV

In startplaats Maastricht lijkt het zondag in de ochtenduren droog te blijven, al vertrekken de renners wel onder een licht wolkendek. In de daaropvolgende (koers)uren zal het bij momenten opklaren, en krijgt de zon af en toe de kans om door te breken. Het kwik zal oplopen naar de twintig graden Celsius. De wind (3 tot 4 Beaufort) komt waarschijnlijk uit het zuidwesten.

De Amstel Gold Race is zondag live te zien bij de NOS (NPO1), Sporza (op VRT1) en Eurosport 1, alsook de online kanalen Eurosport.nl en Discovery+. Bekijk alle tv-zenders en uitzendtijden in onze tv-gids Wielrennen op TV.



Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
55 Reacties
08-04-2024 11:44
Benieuwd wie Leo van Vliet dit jaar wil laten winnen. Nou ja, obvious eigenlijk: de wereldkampioen natuurlijk. Dan maar de vraag hoe: derny bovenhalen, wazige finishfoto, DSQ van een tegenstander, ...
Verras ons, Leo !
    08-04-2024 12:29
    Die heeft dat niet nodig
    09-04-2024 14:12
    Van der Poel krijgt 20 KM voorsprong …en de Belgen beginnen bij de dames…dan weet jij dat.
    12-04-2024 19:57
09-04-2024 00:11
Heeft er iemand misschien weet van of de officiële website van de AGR ook in andere talen te bezoeken is ? (Ik ben de optie om de taalinstellingen te veranderen in de afgelopen jaren nog niet tegengekomen.)

Het lijkt er wederom op dat de AGR de enige World Tour race van het seizoen is die geen Engelse versie van de officiële website heeft, wat het uiteraard altijd makkelijk maakt voor de buitenlandse bezoekers die geen woord Nederlands begrijpen....

Ik organiseer nu al jarenlang een internationale wielercompetitie, waarbij ik mijn deelnemers geruim op tijd voorzie van de startlijsten, link naar de officiële website en de nodige profielen van het parkoers.. En of deze race nu in Italië, Frankrijk, België, Timboektoe of Antartica is, overal begrijpen ze dat er ook buitenlanders zijn die de officiële website graag bezoeken.


Enkel in Limbo-land zijn ze blijkbaar nog in de twintigste eeuw blijven hangen ?!?!

Of ik ben dringend aan een brilletje toe, dat kan ook natuurlijk op m'n oude dag. ;)
    09-04-2024 12:40
    Wat heeft de website amstel.nl met Limbo land te maken? (of is er een andere officiele site?)

    Iedere moderne browser kan websites voor je vertalen.

    Denk je dat de wedstrijdinformatie niet in het Engels aan deelnemende ploegen wordt verstrekt?

    Voor fans en de toertocht is Nederlands informatie voldoende.
    09-04-2024 14:13
    Is het voor een race van dit kaliber echt nodig mbt de info voor een wielerspelletje? AGR als grote WT-klassieker is toch wel bekend genoeg, met een nauwelijks tot niet veranderde parcours in de laatste 12 jaar, en dus wel redelijk bekend wie de favorieten zijn. Hoogteprofielen en startlijsten heb je geen vertaling voor nodig en voorbeschouwingen genoeg.
    10-04-2024 00:58
    Het is gewoon een service die je je fans bezorgt.... Niet iedereen heeft zin om 35 pagina's te vertalen.... En veel van mijn deelnemers zijn al op leeftijd en niet altijd even handig met een computer...

    @Crevaison .. > Het is wel te merken dat je zelf nog nooit aan de Tour tocht hebt meegedaan, want dan zou je weten dat het aantal niet Nederlands sprekende deelnemers toch behoorlijk kan oplopen. Enkel voor deze mensen zou deze doodnormale service er al moeten zijn.

    En of mensen die meedoen aan een betaalde competitie graag beschikken over parkoerswijzigingen en alle andere laatste informatie in een taal die ze machtig zijn blijkt wel uit het feit, dat ik jaar op jaar wordt aangeschreven waarom er geen Engelse versie van de website is een tijdperk dat iedere ploeg en koers op dit niveau dit wel aanbied (Behalve de AGR). Zelfs onze Franse zuiderburen bieden al jarenlang een Engelse versie aan van al hun ploegenwebsites en races....

    Anno 2024 zou dit iets dood normaals moeten zijn, Dus sorry, ik noem dit gewoon puur amateurisme..... Maar veel meer kan je eigenlijk ook niet verwachten
    [i]edit wf:*** houd het netjes[/i]
    Het is maar goed dat de hele organisatie wordt overgenomen door Flanders Classic per volgend jaar....
    12-04-2024 04:31
    Wat een tirade om niks.

    Op https://inschrijven.amstel.nl/en/ kun je gewoon inschrijven in het Engels. Dat was niet zo moeilijk volgens mij
    13-04-2024 20:46
    Limboland??
08-04-2024 14:16
Ik gun het Michael Matthews met zijn sterke comeback en de pech dit voorjaar.
08-04-2024 20:19
Denk dat Mathieu hier gewoon weer beetje gek gaat doen en van veraf probeert. De vraag is alleen hoeveel noodzaak hij nog heeft na de absolute topweek en of hij de zin heeft gehad nog goed te trainen. Verwacht daarom dat hij de smaakmaker wordt maar niet de winnaar. Matthews, Pidcock, Ayuso, van Gils en Skjelmose geef ik meer kans en dat heeft niks met kwaliteit te maken.
    09-04-2024 17:03
    Op zich valt het trainingswerk wel mee denk ik tussen al de weekends door, dat is vooral herstellen en scherp houden want het zwaarste en saaiste trainingswerk ligt al even achter hem. Hij plakt nooit zomaar wat aan zijn programma dus hij gaat sowieso wel top zijn. En wat geeft de supercompensatie van de RVV en PR om nu nog de Amstel en LBL mee te nemen ???
    09-04-2024 17:48
    Met alle respect voor de Amstel maar die is van ondergeschikt belang voor hem met het oog op LBL. Zou hij hem graag winnen, tuurlijk, maar niet boven alles. Er zal vast wel wat decompressie zijn nu en om dan richting topniveau(benen en mentaal) te gaan heb je toch wat arbeid nodig, ik denk dat die arbeid verricht gaat worden in de AGR en de dagen erna met het oog op Luik.
08-04-2024 20:37
Mathieu is bliksemafleider voor andere alpecin rijders. Laat mathieu zich maar focussen op Luik. Ik zou wel oppassen voor valpartijen, want heel zuid Limburg staat vol met verkeersmeubilair.
    12-04-2024 20:03
    Over koers kunnen de Belgen ons nog veel leren maar als ze één ding in orde hebben in Limburg dan is het wel het verkeersmeubilair. Die zijn in tegenstelling tot de meest landen hier vaak te verwijderen. Het draaien en keren is een duidelijke keuze om de koers zijn karakter te geven. Niet mijn keuze overigens.
08-04-2024 08:48
Ondanks de uitspraken geen verwachtingen want al lang voorjaar en prijzen al binnen toch wel een hele grote kans voor Van der Poel hier. De echte toppers in dit werk staan niet aan de start. Ben wel benieuwd naar zijn koerstactiek, zou hij weer zoals in de editie die hij won vroeg aanvallen?
    08-04-2024 13:59
    Lang voorjaar? Hij is pas sinds San Remo in koers en de Amstel is dacht ik zijn 6e koersdag. Hij lijkt juist in topvorm heel subliem zijn vorm te benutten. San Remo is een kleine maand geleden.
    09-04-2024 08:29
    @FDJ, heb je helemaal gelijk in en ben ik het mee eens. Ik denk ook dat hij nog heel goed in vorm gaat zijn en dat er een gedachte achter zit. Echter bedoelde ik het meer in de zin van dat andere mensen dit al gezegd hebben, waaronder journalisten en A3.
08-04-2024 16:06
Ik verwacht opnieuw dat Alpecin de koers in handen neemt. Al was het maar om met een hoog tempo de benen van types als Skjelmose, Ayuso, Van Gils en Healy etc al vanaf de start in de verzuring te brengen. Dat zijn die jongens niet zo gewend.

Alpecin start trouwens ook hier met een verdomd sterke ploeg. Als VdP eenmaal demarreert, kunnen Laurance, Hermans, Kragh Andersen en Gogl de achtervolging vrij gemakkelijk platleggen.

Toch heb ik wel hoop op een beetje spanning. Zelfs een super Mathieu staat hier niet zo in zijn kracht als in Vlaanderen of in Roubaix. Hij zal sowieso minder kunnen profiteren van zijn techniek. Bovendien heeft hij nu een Vlaams voorjaar in zijn benen terwijl zijn opponenten wat frisser zijn.
    08-04-2024 16:19
    Het is maar de vraag wie frisser is. Skjellmos Ayuso bujvoorbeeld hebben denk 3x zoveel koersen in de benen. VDP kan wel eena verrassend voor de dag komen qua frisheid. Als je zie hoe fris die zondag in Roubaix over de finis kwam en vandaag al weer relaxed op de golfbaan stond.
    09-04-2024 08:55
    Uiteraard hebben die mee koersdagen, maar dat is wel tijdens rondjes die vaak als training aanvoelen natuurlijk en niet te vergelijken met klassiekers zoals Vlaanderen en Roubaix.
12-04-2024 09:16
Een tweede keer de AGR winnen staat denk ik niet zo hoog op de prioriteitenlijst van VDP. Volgende week zondag zal hij een stuk belangrijker vinden. Maar als hij een ploeggenoot kan laten winnen in Limburg zal hij het zeker niet laten.
    12-04-2024 11:57
    Maar is wel zijn grootste kans op winst. Want in LBL zal hij in de vorm van Pogacar wel een echte tegenstander vinden ( bovendien op een parcours dat het zijne niet is). Daarnaast is Pogi zowat de enige die VDP kan verslaan. Nee , VDP zal de Amstel niet laten liggen.
08-04-2024 07:12
Ik denk dat VdP bliksemafleider wordt.
    09-04-2024 09:27
    Voor zichzelf? Hermans en co zet ik hier toch een paar trapjes lager…
08-04-2024 07:27
Axel laurance erasior!
09-04-2024 02:20
Gregoire mag toch wel een sterretje. Dit ligt hem uitstekend. Je ziet in de AGR toch de laatste jaren net wat andere namen dan in FW en LBL waar de klimmerstypes meer naar boven komen.
09-04-2024 09:16
Had hiermee toch even gewacht tot de vertoning van een Teuns en een Matthews in de Brabantse Pijl morgen…

Over het reeksje winnaars uit de kasseiklassiekers: Gilbert verdiende zijn strepen in de kasseiklassiekers pas helemaal toen hij zijn top in het heuvelende werk al bijna voorbij was…

@chasse patat ‘pech’ bij Matthews als in : Philipsen net niet kunnen klemrijden voor de winst in MSR en Politt helemaal per abuis van de ene naar de andere kant van de Minderbroederstraat meegefladderd in de Ronde?
10-04-2024 07:11
Ben healy wint
11-04-2024 06:41
Geen passage door Meerssen. Als local, letterlijk opgegroeid aan de finishlijn van AGR, precies 5 dagen oud om Kneteman te “zien” finishen, is het schrappen van Meerssen wel een “dingetje”.
11-04-2024 08:19
Hier heeft VDP ondanks het uitvallen van Evenepoel normaal wél nog tegenstand. De Amstel zou wel eens een heel leuke wedstrijd kunnen worden dit jaar.
11-04-2024 11:49
Juan Ayuso met een verrassende uitval op het moment dat het stilvalt. Uitmunted tijdrijder, ga hem maar halen.
12-04-2024 13:17
Wat had ik graag het duel met Evenepoel gezien.
09-04-2024 09:09
AG2R heeft meerdere sterke mannen naast Cosnefroy. Godon rijdt een sterk seizoen dusver en dan hebben ze ook nog Naessen. En ben benieuwd hoe ver Lapeira kan komen.
09-04-2024 20:44
Waar zijn die sterren voor Maxim op gebaseerd?
    09-04-2024 22:30
    Plek 3 in strade plek 7 in san remo?
    10-04-2024 08:25
    Ik ben niet overtuigd Thijsssss. Wat ik wel veel zie, is sterretjes voor vlaamse renners, niets mis mee, maar lijken vaak net iets voor te hebben op renners met een ander vlaggetje. En niet omdat ze beter zijn. Maar misschien wel gewoon logisch, is met nederlandse renners niet minder, als die wat vaker op de afspraak zouden zijn.
    10-04-2024 09:02
    Van Gils gaat gewoon in alle drie de heuvelklassiekers top 10 rijden met waarschijnlijk een uitschieter daarbij.
    10-04-2024 22:43
    Vorig jaar ook al 7e. Dit jaar nog niet buiten de top 10 van eendagskoersen geëindigd. Het is één van de meest evidente namen om sterren te geven.
    11-04-2024 18:25
    @kraamverlof
    Neem er op PCS even het aantal overwinningen en podiumplaatsen per land bij voor dit seizoen (en het vorige) en kijk naar België in de ranking.
    Je gaat dan inderdaad sterretjes zien…
10-04-2024 20:11
Marijn van den Berg had ook wel een sterretje verdiend me dunkt.
    10-04-2024 20:46
    Drie zelfs! Als Healy net zoals in de Pays de la Loire Tour voor Marijn gaat werken ;-)
    10-04-2024 21:24
    Hij is de underdog van de favorieten
10-04-2024 22:15
Onley had ook wel een vermelding mogen krijgen op basis van GPMI en de slotrit in Baskenland. Kan zomaar eens mee gaan doen voor een podiumplek. Of in elk geval top 10.
11-04-2024 10:09
Staan Chrstophe Laporte en Dylan van Baarle nog aan de start?
    11-04-2024 11:38
    Niet volgens de laatste versie van de startlijst. Benoot, Hagenes, Jorgenson, Vader, Mick, Vermote en Tosh. Staune en Van Belle de reserves.
12-04-2024 11:16
Mathieu is vrij goed dit jaar, je moet van komen om mee te kunnen doen. Hopelijk laat Bini zijn pik nog eens zien, leuke renner.
    12-04-2024 23:15
    Zijn pik? Dat hoeft niet hoor wat mij betreft!
    13-04-2024 21:59
    vies ventje
12-04-2024 11:56
VDP neemt deze gewoon mee hoor. Kan zijn dat LBL hoger staat maar dat is op een parcours dat minder het zijn is en daar staat ook ene Pogacar aan de start ( de enige renner tegen wie VDP kan verliezen) In deze Amstel zie ik niet wie hem kan verslaan… ze gaan er hem niet afrijden op deze heuveltjes en niemand heeft van zijn concurrenten kan hem volgen als hij vol aanzet ergens in de laatste 30-40km. Of hij zou, geheel in de lijn van dit voorjaar, moeten vallen maar anders zal er weinig aan te doen zijn.
12-04-2024 12:55
Ik heb zo’n vermoeden dat Pidcock hier een slag zal slaan.
    14-04-2024 16:46
    Ik ga vnvd naar t casino

Reacties zijn gesloten.