zondag 19 juli 2026 om 18:52 Volg in Google

Visma | Lease a Bike zwaar aangeslagen na uitvallen Jonas Vingegaard: “We hadden nog steeds geloof”

Video Bij Visma | Lease a Bike is de opgave van kopman Jonas Vingegaard in de Tour de France hard binnengekomen. De nummer twee in het algemeen klassement was volgens Head of Racing Marc Reef net in zijn beste vorm.

Op 20 kilometer van het einde liep het mis in de vijftiende etappe van de Tour. In de snelle afdaling van de Col de la Croisette ging Vingegaard zelf als eerste tegen de grond. “Voor ons was het niet helemaal duidelijk wat er gebeurde”, aldus Reef voor onze camera. “In een keer lagen ze tegen de vlakte. Het was wel meteen duidelijk dat Jonas veel pijn had en niet meer voort kon. Daarna is hij in de ambulance gestapt.”

Volgens Pogacar kon het feit dat Vingegaard ’s nachts een dopingcontrole had, misschien leiden tot wat minder concentratie. Reef wil dat niet gezegd hebben. “Het ging allemaal zo snel. Dat moest ook wel, als we de kopgroep nog wilden terughalen. We hoorden dat de bocht gevaarlijk was, maar een valpartij kan altijd gebeuren denk ik. Er lagen een aantal renners bij, waar Jonas er eentje van was.”

Voor Reef is het enorm balen dat ze hun kopman kwijt zijn. “Dit was ons grote doel van het jaar. We waren nog steeds heel goed onderweg, het plan liep perfect en ook in de koers zaten we heel goed. We hadden voorin Victor Campenaerts en Bruno Armirail die de klim met voorsprong waren over gekomen. Jonas voelde zich heel goed en Sepp Kuss was klaar om de slotklim te doen. Het is balen dat het eindigt.”

“Jonas voelde zich echt heel goed. We hadden alles op de komende ritten staan, ondanks het grote tijdsverschil hadden we nog steeds geloof in Jonas. We wilden daarom vertrouwen blijven uitstralen en de koers in handen nemen”, aldus de ploegleider.

Voor de andere jongens zouden na het vertrek van Vingegaard extra kansen kunnen komen, maar Reef vindt het op dit moment nog wat te vroeg om daarover te praten. “Laten we eerst de dag van vandaag laten bezinken”, klinkt het. “Daarna kijken we vooruit. Het is gewoon een harde klap voor iedereen, omdat we er zo hard voor hadden gewerkt.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
4 Reacties
19-07-2026 19:16
Bitter dit. Visma echt leuke ploeg, ervoor blijven gaan met een plan.
19-07-2026 18:53
Wat een rottour voor deze ploeg zeg! Iedereen behalve Vin en Piga rijdt ook echt als een natte krant!
19-07-2026 20:19
Benieuwd of ze er nog wat van kunnen maken bij Visma-LAB. Dit wordt zo wel hun bleekste Tour in jaren, ondanks ‘het voordeel van 1 leider’. Hopelijk voor heb toch nog een eer reddend ritje.

Ze hebben al een erg goed jaar gehad, maar dit is toch wel een flinke domper voor de ploeg.
19-07-2026 20:43
Ik had het toch graag gezien in het hooggebergte. Met Vingegaard was er een eerste tweestrijd met Pogacar geweest.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.