Verrassend: Fabio Jakobsen op weg naar Visma | Lease a Bike
Breaking Het mag een van de meest verrassende transfers van deze zomer worden genoemd: Fabio Jakobsen staat op het punt om een contract bij Visma | Lease a Bike te tekenen. De sprinter besloot vorige maand in gezamenlijk overleg met de teamleiding van Team Picnic Post NL zijn contract bij deze ploeg per 31 juli te ontbinden. Jakobsen zou deze maand al voor Visma | Lease a Bike kunnen uitkomen.
De komst van Jakobsen bij Visma | Lease a Bike is zeker verrassend. Al was het Nederlandse WorldTeam niet de enige ploeg die zich voor de Zuid-Hollander meldde. Ook EF Education-EasyPost en Alpecin-Premier Tech hadden serieuze interesse om Jakobsen nog een kans te geven.
Bronnen binnen Visma | Lease a Bike geven aan Wielerflits aan dat het een uiterst afgewogen beslissing is geweest om de Nederlandse sprinter in te lijven. Jakobsen woont niet ver van Mathieu Heijboer, Head of Performance, met wie hij zijn hele loopbaan al regelmatig in de regio fietst, waardoor er altijd korte lijntjes met de ploeg zijn geweest.
Bij Visma | Lease a Bike waren ze voor 2027 op zoek naar een sprinter voor de vlakkere wedstrijden. Zodoende kwam Jakobsen voor komend seizoen in beeld. Toen duidelijk werd dat de wegen van Jakobsen en Picnic PostNL eerder gingen scheiden, werd intern de mogelijkheid besproken om Jakobsen nog dit seizoen vast te leggen. De ploeg hoopt nu het contract met Team Picnic PostNL is ontbonden op korte termijn een akkoord met de Zuid-Hollander te bereiken voor een direct overstap.
Dit betekent dat Jakobsen wellicht deze maand al in de kleuren van Visma | Lease a Bike is te zien. Hij treft in het Nederlandse team een ploeg die vertrouwen heeft dat hij de komende jaren weer op zijn oude niveau kan terugkeren.
Jakobsen kende geen gelukkige periode bij Team Picnic PostNL waar hij in 2024 in dienst trad. Na zijn horrorcrash in de Ronde va Polen in 2020 keerde hij op het hoogste niveau terug met een ritzege in de Tour de France in 2022 als hoogtepunt. In 2025 onderging Jakobsen een zware operatie vanwege een beknelde bekkenslagader aan beide kanten; een blessure waardoor hij al langere tijd niet op topniveau kon presteren. Later in 2025, in de Renewi Tour, brak hij zijn sleutelbeen op vijf plaatsen, waardoor hij opnieuw moest revalideren.

Winst in de Tour de France 2022. foto: Fotobudo Cor Vos
Overtuiging bij zijn nieuwe ploeg
Bij Visma | Lease a Bike zijn ze overtuigd dat hij fysiek weer honderd procent op zijn oude niveau kan terugkeren. De ploeg begrijpt dat Jakobsen zowel fysiek als mentaal van heel ver moet terugkomen. Hij krijgt het vertrouwen om zich via een kleiner programma weer omhoog te werken. Verder denken ze dat hij grote stappen kan zetten door een andere manier van training.
Daarbij speelt de leeftijd van Jakobsen, nog altijd pas 29 jaar, in zijn voordeel. Zeker voor een sprinter is dit een leeftijd waarop je kunt terugkeren aan de top. Topsprinters als Mark Cavendish en Marcel Kittel zijn na tegenslagen en tegenvallende seizoenen op oudere leeftijd ook weer bij de absolute wereldtop in het sprintersgilde terug gekeerd.
Natuurlijk zal het voor Jakobsen geen makkelijke weg terug worden, want zijn laatste overwinning dateert alweer van april 2024 toen hij een rit in de Presidential Tour of Turkiye won. Het vertrouwen dat hij van de nieuwe ploeg zal krijgen, is natuurlijk de beste motivatie die hij zich kan wensen.
Teams Fabio Jakobsen
| Jaar | Team |
|---|---|
| 2026 | (WTT) |
| 2025 | (WTT) |
| 2024 | |
| 2023 | (WTT) |
| 2022 |
zou uitdraaien.
Ook alle credits naar Visma Lab toe om hem het voordeel
van de twijfel te willen geven terwijl velen het wellicht
een verloren zaak vinden.
Als je elk jaar kijkt hoeveel progressie renners maken die net de overstap hebben gemaakt naar vislab, dan is het zo als een ploeg fabio stappen kan laten maken is het vislab wel. Ik zie hem dan kilometers maken in de ronde van Turkije, Slovenië, Denemarken etc etc. Daar zou hij nog wel van waarde kunnen zijn.
We gaan het meemaken.
Ben benieuwd wat deze transfer gaat brengen!
Dat geldt ook voor de transfers van de andere twee genoemden.
Dappere move. Ik vrees er wel een beetje voor.
Fabio gun is wel een goed einde van zijn carrière en voor Visma is het een goedkoop gokje lijkt mij.
Win-win-win