Verlenging lockdown mogelijk slecht nieuws voor NK veldrijden

dinsdag 12 januari 2021 om 19:10
Verlenging lockdown mogelijk slecht nieuws voor NK veldrijden

foto: Cor Vos

Nederland blijft ook de komende weken in lockdown. De regering heeft vandaag besloten om de huidige lockdown te verlengen tot minstens 9 februari en dus is het onzeker of we deze winter nog een NK veldrijden krijgen.

De Nederlandse wielerbond KNWU hoopt deze winter alsnog de nationale kampioenschappen veldrijden te kunnen organiseren, maar de wielerfederatie hoeft nu in elk geval niet meer te rekenen op een NK in januari. De KNWU hoopte na de persconferentie perspectief te hebben voor de komende periode.

“Met de organisatoren wil de KNWU zoeken naar haalbare mogelijkheden om deze winter nog rood-wit-blauwe veldrittruien te verdelen”, zo klonk het eerder nog. Een Nederlands kampioenschap in februari behoort nog altijd tot de mogelijkheden, al is het maar zeer de vraag of Nederland over drie weken toe is aan een versoepeling van de coronamaatregelen.

Ook de organisatie van de Internationale Cyclocrosswedstrijd Rucphen zal in onzekerheid leven. De Brabanders hoopten op 3 februari alsnog de veldrit van Rucphen te kunnen organiseren, maar dit valt nu binnen de lockdownperiode.

Dit artikel delen:

14 Reacties

Wradley Biggins 12 januari 2021 om 19:39

Opsturen naar MvdP, bij de vrouwen steen, papier, schaar om de winnaar te bepalen!

0
Wheely 12 januari 2021 om 19:48

Of de uitslag zoals ze die rijden op het WK laten gelden.

0
ssj 13 januari 2021 om 13:45

En dan geven aan de 2e NLse dame? Wel zo leuk als we die trui ook in het veld zien.

0
willempie72 12 januari 2021 om 21:10

Ik snap niet dat dit een issue is voor die maximaal 30 renners aan de start. Een week er voor of een week er na staan ze 100km zuidelijker in Belgie of weet ik veel waar met zijn 30-en aan de start. Veldrijden belangrijk? Nee. Maar een NK schaatsen??? Voetbal?

Wel trainen en alleen in het buitenland wedstrijden rijden is inconsequent.

0
rogierb 13 januari 2021 om 00:14

Er wordt wel gewoon basketbal gespeeld. Binnen!

0
Hans Baas 12 januari 2021 om 22:03

Is het reglementair niet mogelijk het NK in het buitenland te rijden? We zouden toch prima een wedstrijd in Belgie moeten kunnen organiseren?

0
rogierb 13 januari 2021 om 00:15

België zit daar natuurlijk niet op te wachten.

0
SolitaryShell 12 januari 2021 om 22:40

Als je met tig man mag voetballen, moet dit ook kunnen.

0
$kedel 12 januari 2021 om 22:56

Misschien wil Flavio best iets regelen zodat het toch doorgang kan vinden ;)

Anders gewoon schriftelijk afhandelen en van der Poel de zege geven.

0
vanSpringel 13 januari 2021 om 00:02

Of lotjes trekken.

0
Arie den Blanken 13 januari 2021 om 09:29

Hoewel ik tien keer liever heb dat het veldrijden kan doorgaan dan het wegwielrennen zijn er momenteel wel belangrijker zaken om je druk om te maken.

0
HoofdIsVrij 13 januari 2021 om 10:34

Mathieu zal hoe dan ook niet starten. Komend seizoen kan het eerste sinds heugenis zijn dat hij gewoon in zijn Alpecin kloffie het veld in moet.

Kan wel een leuke strijd worden tussen Van der Haar, Van Kessel, Nieuwenhuis en Kamp, met Lars uiteraard als uitgesproken favoriet.

0
Arie den Blanken 13 januari 2021 om 12:12

Dat kan zo maar veranderen als over een maand blijkt dat bijna het hele voorjaar op de weg wordt geannuleerd.

0
Chrono 13 januari 2021 om 12:17

Uitslag van Hulst aanhouden en klaar is Kees.

Voor junioren en jonger… wat zegt een NK in een seizoen waarin verder geen wedstrijden zijn geweest? Streep onder het cross seizoen en door naar hopelijk wat normaler seizoen op de weg wat later in het voorjaar en vanaf het volgend cross seizoen hopelijk alles weer 'normaal'.

0

Headlines

Populair

Materiaalzone