Veenendaal-Veenendaal is gered en kan doorgaan in 2026
Goed nieuws voor Veenendaal-Veenendaal. De Nederlandse eendagskoers deed vorige week een noodoproep omdat door financiële problemen de doorgang van de wedstrijd onzeker was, maar nu heeft de gemeenteraad van Veenendaal dat gat gedicht. “We kunnen nu echt gaan organiseren”, klinkt het vanuit de organisatie voor de editie van 2026.
“Alles is duurder geworden. Zo zijn de kosten voor de tv-productie met 40% gestegen en verhoogden meerdere leveranciers hun prijzen”, zei voorzitter André Homma vorige week. “Het gebrek aan continuïteit maakt het vinden van sponsoren niet makkelijker. De organisatie heeft de afgelopen jaren steun gekregen van tientallen bedrijven, maar onvoldoende om de kosten te dekken. Bovendien is de subsidie vanuit de gemeente Veenendaal al sinds de gulden hetzelfde en bedraagt nog geen 10% van de totale begroting.”
Die uitspraken hebben ook de gemeenteraad van Veenendaal bereikt. Die heeft donderdagavond besloten om de organisatie te steunen, ook financieel. De wedstrijden voor vrouwen (vrijdag 22 mei) en mannen (zaterdag 23 mei) kunnen daardoor doorgaan dit jaar. “We zijn ontzettend dankbaar voor de steun vanuit de gemeenteraad. Als organisatie snappen wij tegelijkertijd ook onze verantwoordelijkheid. We kunnen nu gaan organiseren, maar blijven ook kritisch kijken naar de kosten”, reageert Homma bij Regiosport Veenendaal.
“Bovendien doen we er nog steeds alles aan om extra sponsoren te vinden”, gaat Homma verder. “De afgelopen maanden zijn we veel bezig geweest met de financiën, maar we kunnen nu echt gaan organiseren. De steun voelt goed en we gaan er samen weer een fantastisch feest van maken.”
Laatste winnaars Veenendaal-Veenendaal
| Jaar | Winnaar |
|---|---|
| 2026 | |
| 2024 | |
| 2023 | |
| 2022 | |
| 2019 | |
| 2018 | |
| 2017 | |
| 2016 | |
| 2015 | |
| 2014 |
Laatste winnaars Veenendaal - Veenendaal
| Jaar | Winnaar |
|---|---|
| 2026 | |
| 2024 | |
| 2023 | |
| 2022 | |
| 2018 |
Reacties zijn gesloten.