Van Houwelingen: “Menchov nam geen risico”
Denis Menchov eindigde gisteren in de proloog van de Ronde van Catalonië op een op papier teleurstellende 120e plaats, tevens laatste Raborenner. Het parcours van de Spaanse ronde was gisteren door regen drijfnat, en om die reden nam de Rus geen enkel risico en is zijn lage klassering verklaarbaar. Dat verklaart ploegleider Van Houwelingen op RaboSport.
“Iedereen reed op een nat parcours, maar Denis heeft op zeker gereden en daardoor vooral de eerste twee kilometer veel tijd verloren. Vooral daar was het erg bochtig. We weten wat de oorzaak is. Denis nam geen risico’s, andere renners bij ons ook niet. De winnaar wel. Die verwacht je ook niet in een proloog van 3,6 kilometer. De nummers twee en drie – Leipheimer en Klöden – dan weer wel. Denis reed de laatste anderhalve kilometer met rechte stukken wel op vol vermogen. Als Ardila dat laatste stuk net zo hard had gereden, had hij de proloog hier gewonnen.”
Gezien het parcours betwijfelt de ploegleider of de oranje formatie kans maakt op eindwinst in Catalonië. “In andere jaren zat er altijd wel een langere tijdrit in en een aankomst bergop. De finales zijn nu wel lastig, maar ik ben bang niet lastig genoeg om grote verschillen te maken. Maar goed, we zullen nu aanvallend en uitdagend moeten gaan rijden en daarvoor hebben we wel de ploeg bij ons.”