Jurgen Van den Broeck rijdt volgend seizoen voor Katusha. Dat meldt de Belgische krant Het Nieuwsblad. De 32-jarige Belg is mondeling akkoord met de Russische formatie en verlaat na negen seizoenen de Lotto-ploeg.
Ook IAM Cycling en Orica-GreenEDGE toonden de voorbije maanden interesse in Van den Broeck, die van zijn ploeg niet mee mocht naar de Tour. Bij Katusha wordt hij herenigd met algemeen manager Viacheslav Ekimov en ploegleider Jose Azevedo, waarmee hij nog samen reed bij US Postal.
40 Reacties
Katusha versterkt hun klim-roster. Eerst Taaramae nu VDB.
Misschien dat russische methoden er wel voor kunnen zorgen dat hij gaat winnen.
Zo niet de minste ploeg, dit kan nog wel eens positief uit gaan pakken voor VdB.
Ze hebben alvast de joker ingezet…
edit redactie: niet doen
@Wheely, meen je dat echt?
Waar zijn ze deze klimknechten voor aan het halen?
Voor klassementen Zakarin?
Met alle respect voor JvdB trouwens hoor.
Kan een goede knecht zijn. Ervaring, redelijke klimmer, redelijke tijdrijder.
Ben geen vdb fan maar dit is in zijn geval en dat van katuscha een goede zaak.de ploeg Kon een kopman wel gebruiken naast purito
@laurens
VdB een kopman??? Eerder een tijdrijder op ’t moment, maar flink achteruit gegaan qua klim vermogen.
Ik vind het maar een rare combinatie. Maar ik wens hem succes.
Fijn voor Jurgen.
Ik denk dat hij wel toe is aan een nieuwe uitdaging in een nieuwe omgeving. Volgens mij waren hij en Marc Sergeant ook wel een beetje op elkaar uitgekeken.
Niet de minste ploeg, JvdB had dus toch diverse mogelijkheden, Iam vind ik eigenlijk beter bij hem passen, meer mogelijkheden, minder druk ….. Katusha, t kan goed uitpakken, maar net zo goed wat minder, krijg wat een Steegmans gevoel dat hij zich daar niet gaat thuis voelen.
Een Belg die in de nadagen van zijn loopbaan nog eenmaal gaat knallen bij een buitenlandse topploeg…waar hebben we dit noh hoord? Dit kan idd alle kanten uit en zeker met VDB eerder downhil dan uphil. Maar bon hij mag mij positief verbazen natuurlijk.
Ik vind het altijd moeilijk om JVDB te plaatsen. In potentie is het een klasbak in het rondewerk, echter laat zijn klimvermogen hem de afgelopen jaren in de steek. Als tijdrijder tikt hij nu tegen de subtop van de wereld aan. Dat is niet mis. Verder een vraagje voor het forum hier. Ik lees vaak dat het een goede knecht zou zijn? Waar is dat op gebaseerd? Ik vind het een vrij egocentrische renner, heb niet iets op mijn netvlies staan. Waarvan ik dacht kijk dat is echt een goede knecht. Zie bijvoorbeeld de afgelopen Giro.
Het klimmen gaat minder en het tijdrijden beter. Had zich wellicht eerder op kleinere rondes moeten richten, had hij een vollere prijzenkast gehad. Als knecht heb ik geen beeld bij hem.
Die laatste zin in dit stuk is niet erg positief..
Bij Katusha nog één keer alles uit de kast halen (…)
Die gaat dus beter presteren, dat lijkt me duidelijk.
Hoop dat VDB weer aan het fietsen toekomt bij de Russen. Hij heeft altijd de potentie gehad maar het is er bij Lotto nooit uit gekomen. Had eerst een zwak voor hem maar daarvan is niet veeL meer over. Aan hem de taak om zijn belofte in te lossen!
@hardfietser
Bij Lotto nooit eruit gekomen? Twee keer 4e in de Tour… voor een renner die zichzelf in elk geval niet inschaalt als supertalent is dat toch het maximale, lijkt me.
@hardfietser
Serieus? 2x 4de in de tour, 3de Dauphiné, ritwinst Dauphiné,6de in de giro, en nog 2 keer top 20 in de tour… Dan weet ik toch niet wat jou verwachtingen waren van VDB bij lotto?
@Laatste man
Die laatste zin in dit stuk is niet erg positief.
Of net wel
Jungels zou naar Etixx gaan
1 x wat winnen misschien?
Zeker en vast niet mijn favoriete team, maar hier gaat JVDB hopelijk ten minste knechten mee krijgen. Bij de Lotto’s mocht hij al blij zijn als hij er één had in de tdf. Purito in de Giro en Vuelta en JVDB in de Tour. Goh, dat klinkt eigenlijk niet slecht.
Goed russisch gesoigneerd worden, beetje wodka erin en hij rijdt volgend jaar in de prijzen!