UCI luistert naar kritiek en komt met meer veiligheidscontroles
foto: Cor Vos (archief)
dinsdag 25 augustus 2020 om 14:40

UCI luistert naar kritiek en komt met meer veiligheidscontroles

De UCI geeft gehoor aan de oproep van het wielerpeloton om de veiligheid tijdens wielerwedstrijden te verbeteren. De internationale wielerunie zal de komende wielermaanden meer veiligheidscontroles uitvoeren en kijken naar verdere hervormingen richting 2021.

De wielerwereld draait inmiddels weer op volle toeren, maar de wielersport is de afgelopen weken ook meerdere keren negatief in het nieuws gekomen vanwege zware valpartijen. Vaak werd er met een beschuldigend vingertje gewezen naar de organisatoren en de UCI, die verantwoordelijk zijn voor (het controleren van) de veiligheid tijdens een koers.

Zo brak Maximilian Schachmann zijn sleutelbeen nadat hij in de finale van de Ronde van Lombardije werd aangereden door een nietsvermoedende bestuurster, terwijl Steven Kruijswijk en Emanuel Buchmann tijdens het Critérium du Dauphiné ten val kwamen in een, volgens Tom Dumoulin levensgevaarlijke, afdaling.

Kritiek na vele valpartijen
Reden voor rennersvakbond CPA om een standpunt in te nemen. De vakbond deed begin augustus een oproep aan de UCI. De CPA vraagt om strikte regels en nog strengere controles op de veiligheid van aankomststroken. Richard Plugge, de teammanager van Jumbo-Visma, gaat nog een stapje verder en wil een extern bedrijf inhuren dat de veiligheid van parcoursen gaat controleren.

De UCI heeft vandaag dus gereageerd op de kritiek. “Ook al zijn risico’s deel van onze sport, de UCI kan niet tolereren dat de vele ongevallen van de laatste weken vaak het resultaat waren van het niet respecteren van de veiligheidsmaatregelen, die van toepassing zijn op alle spelers van het professionele wielrennen.”

Meer controles én hervormingen 
De organisatie belooft twee dingen. “We zullen tot het einde van het seizoen de veiligheidsinspecties voor en tijdens evenementen opvoeren. En ondanks de bestaande regels zal de UCI kijken naar een vergaande hervorming van de veiligheidsregels, samen met de renners, teams en organisatoren. Dit moet een objectieve beoordeling van situaties mogelijk maken en verbeteringen introduceren door gebruik te maken van nieuwe technologieën.”

RIDE Magazine
10 Reacties
25-08-2020 14:56
Ook te vertalen als: shit, we zijn best wel bang dat die gasten in het peloton echt mondig worden en ook nog eens macht naar zich toe gaan trekken. Dat moeten we niet hebben dus proberen we hen af te leiden met wat aanpassing aan onze kant. Waarschijnlijk veranderd er niets, maar het staat wel leuk op papier. Groetjes UCI
    25-08-2020 15:21
    Precies. Hopelijk zet Plugge door.
    25-08-2020 18:07
    De UCI moet omvergeworpen worden. Totaal incapabele mensen daar. Structuur en daadkrach, nul. Zelf voor de veiligheid zorgen door een extern bedrijf dat échte verantwoordelijkheid draagt zou een mooi begin zijn.

    Over dat incident met Schachmann wil ik wel nog het volgende zeggen: De honderden seingevers die nodig zijn om wegen af te zetten zijn meestal vrijwillers, en soms, mentaal minder bedeelden. Niet bij wijze van spreken he, maar echt.
    25-08-2020 19:10
    Frank V. Daarom pleit ik ook voor meer wedstrijden op afgesloten circuits zoals bijvoorbeeld Imola en Nürburgring . Niet alle wedstrijden maar beetje bij beetje.
    Door de in een paar decennia extreem gegroeide verkeersintensiteit in West Europa met als gevolg de evenredig gegroeide verkeersremmers op wegen is het eigenlijk niet meer van deze tijd wielrennen nog op de openbare weg te laten plaatsvinden.
    Omdat alle veranderingen bijna altijd op veel weerstand stuiten is een gelijdelijke verandering het beste.
    Als voorbeeld denk ik aan de stratencircuits bij de het motorracen. Daar gebeurden veel te veel fatale ongelukken en daar heeft het ook een tijd geduurd voor er alleen nog maar op afgesloten , speciaal aangelegde circuits wordt gereden.
    25-08-2020 19:18
    Gesloten circuits, gadverdamme.
    25-08-2020 19:31
    Dus Amstel Gold Race over de VAM berg ipv Cauberg.
25-08-2020 15:02
iets met een kalf en een put...
    25-08-2020 17:57
    Dat is bijna overal zo. In de F1 zo'n 3 decennia geleden. En bij motorracen heeft het ook heel lang geduurd dat de stratencircuits verdwenen zijn.
    En iemand die ideeën oppert die de veiligheid van de sport sterk verbeteren wordt gelijk door het wielerwereldje neergesabeld. Ideeën als eerder neutralisatie bij gevaarlijke situaties bij extreem weer en meer wedstrijden op gesloten circuits. Waarbij in het algemeen allerlei drog redenen worden aangehaald waarom dat niet zou kunnen.
    25-08-2020 19:07
    Tsja, dat merk je overal, pas als het uit de hand loopt, komt er tijd en geld voor.
    Maak er dan maar gebruik van nu. Je kunt alleen maar aanmoedigen dat er nu aandacht op blijft staan.
    25-08-2020 19:12
    Ik bedoelde : En iemand die al ver voor het verdronken kalf ideeën oppert die de veiligheid van de sport sterk verbeteren wordt gelijk door het wielerwereldje neergesabeld.

Reacties zijn gesloten.