UCI legt Franck Bonnamour vierjarige dopingschorsing op
Franck Bonnamour werd begin 2024 voorlopig geschorst door de UCI vanwege afwijkende bloedwaarden, maar heeft nu zijn definitieve straf te horen gekregen. Hij is voor vier jaar geschorst. De 29-jarige Fransman ontkent doping te hebben gebruikt, maar gaf eerder al aan dat hij zichzelf niet meer zal verdedigen omdat dit te duur zou zijn.
De internationale wielerunie UCI besloot Franck Bonnamour begin 2024 voorlopig te schorsen. Bij de Franse renner waren afwijkingen (Adverse Analytical Finding) geconstateerd in zijn biologische paspoort. “Gebaseerd op controles die zijn uitgevoerd voor zijn komst bij het team op 1 januari 2023”, liet Decathlon AG2R destijds wel meteen weten in een eerste verklaring. De ploeg zette Bonnamour eerst alleen op non-actief, maar ontbond eind maart het contract.
Bonnamour hield ondertussen vol onschuldig te zijn. De coureur schreef op X ‘altijd de regels te hebben gerespecteerd’. Hij zei geen verboden middelen te hebben gebruikt en wilde dat aantonen met de hulp van zijn advocaten. In november 2024 besloot hij echter de strijd op te geven. “De verdediging wordt te duur”, klonk het toen in gesprek met Ouest-France. De Franse krant schreef destijds dat Bonnamour ‘verbitterd’ was door de gang van zaken en vindt dat hem onrecht is aangedaan.
De schorsing van Bonnamour begon op 5 februari 2024 en loopt tot en met 4 februari 2028.
-
Lees ook Franck Bonnamour staakt strijd tegen dopingschorsing en beëindigt 'verbitterd' profcarrière
Jaar | Team |
---|---|
2024 | Decathlon - AG2R La Mondiale |
2023 | Ag2r Citroën Team |
2022 | B&B Hotels - KTM |
2021 | B&B Hotels p/b KTM |
2020 | Team Arkéa - Samsic |
2019 | Team Arkéa- Samsic |
2018 | Team Fortuneo - Samsic |
2017 | Fortuneo-Oscaro |
2016 | Fortuneo-Vital Concept |
2015 | Bretagne - Séché Environnement |
2014 | Bretagne - Séché Environnement |