Richard Plugge nodigt UCI uit in ‘control room’ Visma | Lease a Bike na aankondiging onderzoek
Video Visma | Lease a Bike kondigde eerder vandaag aan tijdens de Tour de France haar eigen innovatieve ‘control room’ te introduceren. Deze minibus moet een centraal verzamelpunt van real-time data vormen. De Internationale Wielerunie (UCI) gaat echter onderzoeken of deze innovatie wel in lijn is met de eigen regels, laat het in een statement weten.
“De Union Cycliste Internationale (UCI) is op de hoogte gebracht van de recente aankondiging van het gebruik van een ‘Control Room’ door UCI WorldTeam Visma | Lease a Bike”, begint de UCI het statement. “We voeren momenteel verificaties uit om ervoor te zorgen dat de setup die door het team bedacht is in overeenstemming is met het geldende regelgevingskader, met name met betrekking tot het verzamelen en verzenden van gegevens zoals uiteengezet in artikel 1.3.006bis van het UCI-reglement.”
De UCI doelt hiermee op regels dat er geen data van de coureurs zelf (hartslag, vermogen, snelheid, etc.) direct naar de ploegleider gestuurd mogen worden. “Onze prioriteit is het handhaven van de integriteit van de sport, het waarborgen van sportieve eerlijkheid, gelijke toegang tot technologie en de voorrang van de mens boven machine. De UCI zet zich in voor het hooghouden van deze principes en zal passende maatregelen nemen op basis van de bevindingen van het onderzoek.”
Richard Plugge
Richard Plugge heeft inmiddels gereageerd op het statement van de UCI. “Uiteraard overtreden wij de regels niet”, zegt hij tegen WielerFlits. “Wij maken gebruik van publiek beschikbare informatie voor de control room. Wij bewandelen op geen enkele manier een grijs gebied. En we maken hiermee het werk van de ploegleiders veiliger. We zullen de UCI informeren en ze zijn uiteraard van harte welkom een kijkje te komen nemen.”
Denk ook niet dat dit het wielrennen leuker zal maken, wordt nu al zoveel geklaagd over wattagemeters maar als dit er doorheen komt kun je obv hartslag, wattages etc berekenen hoe goed iemand die dag is, welke range etc hij kan trappen voor welke periode. Dan krijg je gewoon robots die gaan uitvoeren wat de data modellen voorschrijven, vooral gecombineerd met AI/ML obv historische data van de renners.
Typisch zo'n standaard PR-lulverhaaltje over een zogenaamd fantastische nieuwe innovatie zoals je dat zo vaak bij ploegen ziet vlak voor de grote wedstrijden. Met de huidige regelgeving heeft het allemaal weinig toegevoegde waarde.
gewoon doorgaan.
Laat iedereen maar zeuren
Maar dan wel een busje waarin ze... ja wat eigenlijk gaan doen? Gebakken lucht zoals wel vaker bij Plugge.
UCI zou eens moeten kijken of de renners geen remote controled robots, cyborgs of holografische projecties zijn :-)
Kan me voorstellen dat de ploegleiders in de auto dit niet continu kunnen bijhouden. 1 aan het stuur en 1 aan het coachen.
Ze zullen ongetwijfeld wat publieke data binnenkrijgen. En op basis daarvan kunnen berekenen hoe diep iemand is gegaan.