Tour de France bewaakt door antiterreureenheid
dinsdag 24 mei 2016 om 14:05 Volg in Google

Tour de France bewaakt door antiterreureenheid

De Tour de France wordt dit jaar beter beveiligd dan ooit. Voor het eerst zal de Franse antiterrorisme-eenheid GIGN worden ingezet om het parcours te bewaken, liet het ministerie van Binnenlandse Zaken dinsdag weten. In totaal zullen er ongeveer 23 duizend gendarmes en gewone agenten worden gestationeerd om de veiligheid te waarborgen.

Door ‘de bijzondere context’ en het ‘zeer hoge risico van terrorisme’ is besloten de beveiliging voor de Tour, die van 2 tot en met 24 juli wordt verreden, op te schalen. Zo komt er bij alle aankomststeden een operationele commandopost te staan. Verder wordt er niet alleen vanaf de grond, maar ook per helikopter gesurveilleerd.

De GIGN is een elite-eenheid van de gendarmerie die wordt ingezet bij de meest complexe operaties. Onder meer bij het beëindigen van de bezetting van theater Bataclan eind vorig jaar in Parijs kwam de groep in actie.


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
4 Reacties
24-05-2016 14:10
Zolang ze niet in de weg van de renners rijden.. vind ik het goed.
24-05-2016 14:51
Die extreme beveiliging is al veel langer van kracht hoor.
24-05-2016 16:30
Je zou zeggen dat dit gewoonweg niet te doen is bij een wielerwedstrijd, hoe wil je de hele weg beveiligen?
24-05-2016 17:53
Zet er maar genoeg op de beklimmingen zijn we misschien ook een keer van die idiote meerenners af.
Verder is het beveiligen natuurlijk lastig en eigenlijk niet doen, het zal dan wel vooral de drukke plekken als start, finish en hopelijk de beklimmingen worden. 200 kilometer parcours beveiloigen/afzetten dat lukt met 23 duizend agenten nog niet voor 10%.

Reacties zijn gesloten.