Tour 2024: Jasper Philipsen gedeclasseerd vanwege insluiten Wout van Aert
Jasper Philipsen is na afloop van de zesde etappe van de Tour de France gedeclasseerd vanwege een onreglementaire sprint. De snelle man van Alpecin-Deceuninck eindigde in Dijon als tweede achter Dylan Groenewegen, maar wordt dus teruggezet in de uitslag. Hij staat nu als nummer 107 in de uitslag.
Philipsen kreeg in de laatste rechte lijn een uitstekende lead-out van Mathieu van der Poel. Het duo zat aan de rechterkant van de weg, maar er was nog wel een gaatje bij de boarding. Wout van Aert probeerde daar in te duiken. Philipsen deed de deur echter dicht, waardoor zijn landgenoot van Visma | Lease a Bike niet meer voluit kon sprinten. Om die reden is Philipsen nu gedeclasseerd.
Omdat Philipsen is gedeclasseerd, schuift Biniam Girmay op naar de tweede plaats in de daguitslag. De Eritrese groenetruidrager doet daarmee goede zaken voor het puntenklassement. Ondertussen is Fernando Gaviria, die als vierde de eindstreep passeerde, de nieuwe nummer drie geworden.
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Dit is een terechte beslissing.
De ironie is dat Philipsen misschien wel gewonnen had als hij gewoon strak rechtdoor was gereden, dan had hij net wat minder afstand hoeven af te leggen - het was maar een banddikte.
Ook geen rechte lijn.