Rafal Majka gaat niet van start in de zeventiende etappe van de Tour de France. De Poolse meesterknecht van Tadej Pogacar maakte gisteren een slippertje. Hij liep daarbij een dijbeenblessure op, waardoor hij niet in staat is om de wedstrijd te vervolgen. Dat meldt UAE Emirates.
Na zijn ongelukje van gisteren, ging eerst het nieuws rond dat Majka kampte met pijn aan zijn knie. Nu blijkt met name zijn dijbeen gekwetst. “Majka liep een verrekkingsblessure op aan zijn dijbeen, nadat hij door mechanische problemen in de zestiende etappe zijn ketting brak”, zegt Adrian Rotunno, de ploegdokter van UAE Emirates. “Dit resulteerde in een hoogwaardige scheur van zijn rechter quadriceps-spier, en helaas kan hij vanwege de spierbeschadiging niet verder rijden.”
De opgave van Majka is een aderlating voor Tadej Pogacar, de nummer twee in het algemeen klassement. Majka was zijn belangrijkste helper in de bergen. Eerder zag de tweevoudig Tourwinnaar twee andere klimknechten, George Bennett en Marc Soler, al uitvallen. Soler was ziek en kwam dinsdag buiten tijd binnen, Bennett testte voorafgaand aan de tiende etappe positief op corona. Ook Vegard Stake Laengen verliet reeds de koers vanwege een positieve coronatest.
Unfortunately @majkaformal will not start stage 17 of the #TDF2022 today.
👨⚕️ Dr. Adrian Rotunno (Medical Director): "Majka sustained a strain injury to his thigh after some mechanical trouble on stage 16 when his chain broke. pic.twitter.com/kiNomp9wUG
— @UAE-TeamEmirates (@TeamEmiratesUAE) July 20, 2022
33 Reacties
Een gemis voor UAE. Trouwens, wat zou PatLev hiervan vinden, zo’n knieblessure ?
En Lance ?
Wat mij opvalt is dat er dit jaar wel erg veel problemen zijn met de drive-train (schakelen, kettingen die van de tandwielen aflopen, etc.) met alle gevolgen van dien.
De warmte en dus stof? Elektronica dat lijdt onder deze temperaturen?
Teveel kracht, te smalle (en daarmee minder sterkere) ketting vanwege 12-speed ?? Geen idee, het valt me gewoon op. Stof of temperatuur lijkt me niet de reden.
Komt deels doordat er begin dit jaar veel ploegen met shimano 12-speed reden icm 11-speed kettingbladen, wat natuurlijk niet werkt.
Verder heb ik het niet meer gezien dan voorgaande jaren.
Al vele jaren zo, zie ook in het veldrijden. Kwaliteitsspul wordt niet meer gemaakt, enkel rotzooi om wielerfanboys geld uit hun zakken te slaan (en die zijn niet erg intelligent doorgaans, aldus…)
Heb je daar een bron van Merlinappa? Lijkt me namelijk bijzonder sterk dat ze die fout maken.
Gezien met welke versnelling hij reed op dat moment? Zou in principe niet mogen, maar als je zo’n kracht zet kan het wel eens verkeerd lopen. Ewan zal het op die plaats niet tegenkomen
@fransestinkkaas
volgens mij een filmpje van GCN ofzo tijdens de voorjaarsklassiekers. Mechaniekers waren er iig niet over te spreken haha
@Al Phila Ik dacht ook direct aan die nog dunnere 12-speed kettingen. Maar dat zal niet bekend gemaakt worden vrees ik I.v.m. commerciële belangen.
Oei dat is de volgende uitvaller. Dat zal Pogacar niet leuk vinden.
Oei, Pogacar gaat deze wel voelen…
Pijnlijk! Leek gisteren nog niet zoveel aan de hand al kwakt het been natuurlijk even door.
Niet goed voor de koers, zo’n uitgekleed UAE. Maakt de kans van aanvallen van ver voor Poga nihil.
Balen inderdaad, ik gun pogacar wel het geel wegens zijn attractieve stijl van koersen
Nu gaat het wel heel lastig voor UAE worden om iets slims in elkaar te zetten, anders dan Pogi’s brute kracht. Maar als je dan ook zelf nog je bidonnen moet gaan halen…
Het zit die ploeg ook niet echt mee he.
En ik dacht dat TJV pech had…
Mooizo, geen coup iig.
Ik zie liever een strijd tussen gelijke ploegen. Is ook mooier om te winnen van een volwaardige UAE dan van een UAE die veel uitgevallen renners heeft
Met enkel nog McNulty aan z’n zijde doet dit erg veel pijn voor Pogacar. TJV kan (moet?) vandaag al een poging wagen om de genadeklap uit te delen op de slotklim. Hoe eerder hoe beter.
Jammer dat maakt het een stuk minder aantrekkelijk qua ploegen spel.
Lijkt op de ongelukkige blessure van Pinot in 2019.
McNulty nog over nu. En Bjerg en Hirschi die ergens onderin het klassement bungelen. Afgelopen zondag leek een ‘rampdag’ te zijn voor Jumbo, maar dat dubbeltje valt nu weer de andere kant op
Jammer, al die uitvallers bij TJV en UAE. Het kan haast niet anders dan dat Ineos hier wat mee gaat doen. Die hebben bijna nog de volledige ploeg. Eigenlijk een must zou je zeggen.
Yates staat ook nog maar op 5.28. Pidcock op 10.11. Laat één van de twee maar in de aanval gaan zou ik zeggen. Dar zou Thomas toch gebruik van moeten maken.
Heb je Ineos al wat zien doen deze Tour? Heb jij Yates en Thomas zien aanvallen, deze Tour?
Nee, daarom zou het nu toch moeten zou je zeggen. Anders is het wel zwakte.
Zou het te maken hebben met elektrisch schakelen en hitte?
Dit geeft “solo aankomen” straks een hele andere betekenis…
Kennelijk wil UAE niet opnieuw een renner de hele dag voor de bezemwagen uit laten rijden. Verstandig.
“hoogwaardige scheur” in de quadricepspier ? Een spierscheuring met kwaliteit?
ja, dat klinkt alsof hij daar flink geboft heeft. Niet zomaar een scheur, nee een heuse hoogwaardige. Gefeliciteerd.
OT: dit is natuurlijk waardeloos voor de koers, winnen en verliezen wil je op basis van kwaliteit, niet van toeval.