UAE Emirates heeft de Tourploeg rond titelverdediger Tadej Pogačar gecommuniceerd. Met onder meer Rafal Majka, Brandon McNulty, Davide Formolo en Marc Hirschi beschikt de Sloveen over meerdere sterke helpers in de bergen.
‘Eén team, één doel” is het motto van UAE Emirates in aanloop naar de Tour. Met Pogačar beschikt de ploeg over een duidelijke kopman. De 22-jarige Sloveen won vorig jaar, bij zijn debuut, de Ronde van Frankrijk en hoopt dit jaar zijn titel te prolongeren. Pogačar maakte dit seizoen al indruk met winst in de UAE Tour, Tirreno-Adriatico en Luik-Bastenaken-Luik.
De regerende Tourwinnaar won in aanloop naar de Franse ronde ook met verve de Ronde van Slovenië, al werd hij daarna op de nationale kampioenschappen twee keer geklopt. Pogačar kan in de bergen rekenen op steun van de eerder genoemde Formolo, McNulty, Majka en de ervaren Rui Costa. De Deense hardrijder Mikkel Bjerg en de Noor Vegard Stake Laengen zijn meegenomen voor de wat vlakkere etappes.
Opvallende afwezigen
Matteo Trentin zal niet te zien zijn in de Tour. De Italiaanse sprinter liep onlangs bij een val in de Ronde van Slovenië een huidinfectie aan zijn voet en enkel op. Trentin besloot uit voorzorg het Italiaans wegkampioenschap te skippen, maar blijkt nu ook niet op tijd klaar voor de Tour. Ook Alexander Kristoff, Jan Polanc en David De la Cruz, de laatste weken goed op dreef, zijn er straks niet bij. Marc Hirschi is wel van de partij.
Selectie UAE Emirates voor de Tour de France 2021 (26 juni-18 juli)
Mikkel Bjerg
Rui Costa
Davide Formolo
Marc Hirschi
Vegard Stake Laengen
Rafal Majka
Brandon McNulty
Tadej Pogačar
54 Reacties
Opvallender dan het ontbreken van Trentin is het niet meenemen van boezemvriend Polanc. Verder een logische selectie waarbij Majka, Costa en Hirschi hier hun goed betaalde contracten zullen moeten waarmaken. Uiteindelijk zal het verschil echter door de grote baas worden gemaakt.
Costa heeft al lang geen goed betaald contract meer. is geselecteerd na zijn sterke Ronde van Zwitserland. Trentin heeft nooit op de voorlopige lijst gestaan van de Tour. Was meteen duidelijk dat het Vuelta zou worden.
Costa als knecht? Ik weet het niet lijkt een ego mannetje maar goed we gaan het zien. Wel goed dat Laengen meegaat, topknecht
@Murcia Ik vind het ontbreken van De la Cruz anders nog een grotere verrassing. Polanc was al even duidelijk dat die zou ontbreken.
Sterke ploeg, maar wel wat verbaasd over het ontbreken van De La Cruz en Polanc. Die eerste was vorig jaar de beste knecht en leek in goede doen. De tweede lijkt me iemand die Pogacar er graag bij zou hebben.
Ze hebben ogenschijnlijk meer voor namen (Rui Costa/Majka) gekozen, dan voor het beste team. Maar goed, dat is een inschatting van buiten af en alsnog is dit natuurlijk een uitstekende ploeg.
Bjerg en Laengen zijn gewoon top op het vlakke! Laengen enorm sterk in Slovenië ook.
Bergop veel vraagtekens met een Mcnulty ( vorm slecht in Dauphine) en Hirschi ook geen goede vorm.
Dat Pogacar niet blij was dat Polanc niet geselecteerd is is geen goed punt. ook De La Cruz zette net op zijn insta dat hij het een “schande” vindt niet geselecteerd te zijn na al het werk.
De grootste afwezige is voor mij Alan Peiper als teamleider.
Geen Peiper is om meerdere redenen een gemis, hopelijk is dit geen gezondheids kwestie. De man is kundig, ervaren en bovendien enorm sympathiek. Net als bij Jumbo Visma zijn er wat vraagtekens, met name Hirschi en McNulty maar tegelijkertijd staat er een ploeg die de kopman hier echt wel voldoende kan ondersteunen.
Waar zie je dat Allan Peiper er niet bij zou zijn in de Tour de France?
Team Manager Joxean Matxin Fernandez (Spa) will lead the squad alongside Sports Directors Andrej Hauptman (Slo) and Simone Pedrazzini (Swi)
Ja, maar ze gaan toch niet met drie ploegleiders naar de Tour de France? Ik weet niet hoe ze dat vorig jaar brachten, maar volgens mij maakt Peiper gewoon weer deel uit van de staf in de Tour.
Vorig jaar was het Matxin, Peiper en Hauptmann. Peiper wordt niet genoemd.
The team will be led by Team Manager Joxean Matxin Fernandez (Spa) along with Sports Directors Allan Peiper (Aus) , Simone Pedrazzini (Swi) and John Wakefield (RSA).
Dit stond er vorig jaar. Ook toen werd niet iedereen die aanwezig was genoemd. Lijkt me dat ze dit jaar alleen de eerste ploegleiders noemen en Peiper niet in de eerste auto lijkt me goed bij zijn rol passen.
Hoe goed is jouw Spaans? “Una pena” in zinsverband kan ook gewoon “jammer” betekenen. En hij wenst in dezelfde post zijn ploeg veel succes.
Hmmmmmmmmm, gaat Peiper nou wel of niet ?!?
Geen De la Cruz vind ik heel opvallend. Leek mij beter bergop dan Costa in Zwitserland en Costa staat bovendien niet echt bekend als een teamplayer. Geen Polanc was al bekend, maar vind ik toch ook heel opvallend. Daarnaast hebben Formolo en Hirschi de vorm bergop dit jaar ook nog niet echt te pakken en wordt McNulty er op de echte beklimmingen ook snel afgereden vrees ik. Ik ben voor Pogacar een beetje bang dat het werk bergop toch voornamelijk op de schouders van Majka gaat rusten.
Al met al denk ik dat de ploeg bergop een klein beetje overschat wordt. Niet per se een ramp voor Pogacar, maar schade repareren kan wel eens moeilijk worden.
Trentin heeft nog nooit op een lijstje gestaan voor de tourploeg rond Pogi, die staat op de planning voor de Vuelta sinds begin dit seizoen.
Het ontbreken van DLC is inderdaad een stuk opvallender.
Zou toch mooi zijn wanneer iemand zou weten waarom De La Cruz en Polanc er niet bij zijn
Misschien iets met contracten?
bedoel je dat ze mss aan het vertrekken zijn?
Renners die vertrekken zullen zelden in een Tour ploeg zitten. Dennis denk ik ook niet bij Ineos.
ik kan er eigenlijk niet veel over zeggen. Maar ik zal het anders formuleren
– Kristoff zat in de selectie tot hij met andere teams praat. Kristoff niet in de selectie
– Polanc was vorig jaar al aan het praten met andere teams? Verlengde met 1 jaar. Stond op de startlijst. Haalt niet de selectie
– De La Cruz einde contract ook. Zat in de selectie heeft het ook niet gehaald.
ik weet uit goede bron van in januari dat er veel staat te veranderen bij Uae met in en uitgaande transfers.
Zo heel sterk hebben die dit jaar nog niet gereden, dus zo raar is het nou ook weer niet. Anderzijds geldt dat net zo goed voor Hirschi en Majka.
Wat is je bron lander? Wel geinig die inside info, of zwam je maar wat?
Hij zwamt niet.. maar ik denk niet dat hij gaat vertellen hoe hij dat weet
Ik zwam niet. Maar ik kan blijkbaar niet antwoorden op PB berichten. Nog niemand problemen ermee?
lander stuur me een pb
Hij heeft al een PB van mij. Dat is de laatste tijd vaker.. problemen met PB.. bij mij werkt het vandaag mss een keer je cookies weggooien
Het lukt me niet om ze te verzenden…
Polanc’s aanwezigheid is opvallend. Hij eindigde nog wel voor Pogacar in het nationaal kampioenschap tijdrijden!
Kwetsbare ploeg, die de koers niet zal kunnen dragen. Terwijl de status van de kopman nogal anders is dan vorig jaar.
Vind ik wat kort door de bocht.
Ze zullen in ieder geval flink getest worden.
Veel namen, geen ploeg.
Pogacar was blijkbaar kwaad dat Polanc niet geselecteerd was.
Erg dat er geen rekening gehouden wordt met de wensen van de topfavoriet. Een goeie vriend en landgenoot die voor rust zorgt op de slaapkamer en in de groep lijkt mij belangrijk.
Formolo ook opvallend na zijn tegenvallende Giro.
Ik had Polanc en Delacruz genomen ipv Costa en Formolo.
Pogacar was blijkbaar kwaad dat Polanc niet geselecteerd was.
Waar heb je dat gevonden?
Is dat zo? Pogacar lijkt me mentaal ook wat zwakke plekjes te hebben (zie Baskenland), dus ik zou dan als ploeg niet zo snel tegen zijn wens ingaan…
Dus eigenlijk zijn de winnaars van de Gele, Groene, Witte en Bollentrui van vorig jaar een stel slapjanussen?
In mijn ogen toch echt wel een degelijke ploeg. Als Formolo en Majka hun niveau halen, zal Pogacar echt niet vroeg alleen zitten. En ook Hirschi en McNulthy zullen dan van waarde zijn. Op het vlakke voorzie ik eerder problemen eerlijk gezegd.
Bjerg en Laengen zijn toch 2 monsters op het vlakke? Bjerg enorm sterk en heb je Laengen gezien in Slovenië? Laengen was vorig jaar in de Tour ook al heel goed.
Ik heb Bjerg en Laengen nog nooit zijn uitblinken in 'oorlog' op het vlakke. Het gaat niet om domme horse power. Van Aert, Kwiatkowski dat soort renners zijn onmisbaar in een uitgebalanceerde ploeg. Daarom dat Peiper ook per se Kristoff in de ploeg wilde hebben. Deze ploeg gaat het niet redden als er een paar keer genoeg wind staat en chaos ontstaat.
Monsters lijkt me overdreven maar zullen wel hun ding doen ja.
@Lo squalo dello Stretto eindelijk kan je toegeven dat ik al maanden gelijk had ivm Kristoff
Waar niemand met een woord over rept is Alexander Kristoff. Deze beer heeft de laatste 8 jaar elke tour gereden en ook uitgereden. Op zich knap! Hij is goed voor 4 etappezeges, waarvan de laatste de openingsetappe van vorig jaar is. Dit jaar nog geen zege en gezien het enige doel wat UAE heeft ook een logische keuze van de ploeg. Maar ik meen dat hij zelf ook een andere voorbereiding op het WK koos. Maar ik wilde deze baas en winnaar van 2 monumenten toch nog even onder de aandacht brengen
Op papier een sterke ploeg en een stuk betere ondersteuning in de bergen voor Pogacar dan vorig jaar. Maar aan de andere kant ook een ploeg met de nodige vraagtekens. Er zitten best veel ‘het kan vriezen, het kan dooien’-renners tussen, soms ontzettend goed en soms flink tegenvallend. De druk op UAE zal in ieder geval een stuk groter zijn dan vorig jaar, toen Pogacar lange tijd lekker in de schaduw mee kon peddelen. Ik ben wel benieuwd of in dit team alle neuzen ook dezelfde kant op blijven wijzen als het even wat tegenzit.
Als ze allemaal 100% voor Pogacar rijden en de vorm mee zit is het een puike en uitgebalanceerde ploeg.
Ik denk niet dat de vorm zal meezitten. eerlijk de ploeg rijdt als bagger
Betere ploeg van vorig jaar maar geen klimmers die er bij de laatste 10-15 nog zullen bijzitten normaal gesproken. Deze knechten hebben niet het niveau van INEOS/Jumbo knechten. Ook Kelderman heeft betere klimknechten.
Majka is de sleutel. Nog geen resultaat gereden dit jaar, ok slovenie maar stelde niks voor. maar majka kan zomaar in topvorm verkeren
Met Majka weet je het inderdaad maar nooit… uit mijn hoofd was hij in de tour van 2014 op het allerlaatst opgetrommeld, en toen won hij 2 ritten.
Deze hele ploeg moet sowieso om Pogacar draaien. Dat is het enige doel. Kristoff niet meenemen is dus ok. Je kunt je afvragen of het slim is om De La Cruz en Polanc niet mee te nemen. Formolo valt dit seizoen tegen. McNulty lijkt zijn kruid eerder dit seizoen al te hebben verschoten. Majka zal de belangrijkste man bergop worden voor Pogacar.
Deze het-kan-vriezen-het-kan-dooien-ploeg gaat met argusogen gevolgd worden en dat weten ze. Met de vorm en tactiek van vorig jaar heeft Pogacar vermoedelijk maar op een paar momenten z’n eigen ploeg nodig. Aan de rest en de windgoden om dat af te dwingen.
Jammer dat Kristoff gevallen is vorig weekend; dat de la Cruz en Polanc niet meegaan snap ik helemaal niet. Had Rui Costa, Langen en McNulty thuis gelaten (in de plaats van 3 eerstgenoemden).
Pieper was voorstander van Kristoff en Polanc, onbegrijpelijk dat Poga zijn oren heeft laten hangen naar Matxin… Peiper en Polanc waren belangrijk voor m. Hier komt heibel van
Op zich een prima ploeg. Wel een beetje afhankelijk van doorgaans wisselvallige renners (Majka, Formolo). Verder valt het me ook op dat er niemand is om Pogacar bij een eventuele misser in de wind terug te brengen. Aangezien bergop het windvoordeel te verwaarlozen is en de koers daar toch door INEOS of JV gedragen word had het mij verstandig geleken om een paar beulen van 80kg mee te nemen. Zeker als je in acht neemt dat het een echt waaier parcours is dit jaar en dat Pogacar het nog wel is vaker heeft gepresteerd om in de mongolenwaaier te zitten.