Tour 2016: Froome verschalkt Dumoulin, Mollema verliest weer tijd
Chris heeft zijn tweede ritzege in deze Tour de France gepakt. De 31-jarige Brit van Sky was in de klimtijdrit naar Megève sneller dan Tom Dumoulin en Fabio Aru. Froome behield daardoor zonder problemen zijn leiderstrui. Bauke Mollema eindigde als zeventiende op ruim een minuut.
Gevaarlijke laatste metersIn de eerste paar uur stonden geen grote favorieten voor de dagzege aan het vertrek. Wel kon men hier duidelijk zien welke renners de tijdrit hadden verkend en welke coureurs dat achterwege hadden gelaten. In de laatste driehonderd meter had de organisatie nog een scherpe chicane neergelegd, die volgde na een afdaling. Daardoor kwamen renners met hoge snelheid aan in de bewuste bocht, waardoor meerdere renners ten val kwamen. De meest spectaculaire tuimelpartij kwam op naam van Oliver Naesen, die over de boarding heen vloeg. Zonder erg, weliswaar.
Dumoulin op stoom
Het was voor velen wachten tot 21 minuten over drie. Op dat moment rolde Nederlands kampioen tijdrijden Tom Dumoulin van het podium. De 25-jarige Limburger had zijn zinnen op deze tijdrit gezet en ging als een stoomwals van start. Bij het eerste tussenpunt was onze landgenoot al sneller dan Thomas De Gendt, die op dat punt toentertijd de leiding had. Net voor het tweede tussenpunt haalde Dumoulin zijn voorganger Jan Bakelants in, die kopschuddend en glimlachend toekeek hoe de renner van Giant-Alpecin voorbij raasde.

Dumoulin: stylist pur sang – foto: Sirotti
‘Niet genoeg, denk ik’
Ook bij het tweede tussenpunt was Dumoulin ruim sneller dan De Gendt. In de laatste honderden meters was onze landgenoot op zijn hoede, maar de tijdrijder had het parcours goed verkend. Zonder problemen doorstond hij de chicane, waarna hij op de streep een tijd van 31 minuten en vier seconden realiseerde. “Het was een goede tijdrit, maar ik denk niet dat het genoeg is voor de winst. Chris Froome gaat deze tijd kloppen, denk ik. De tijd kan scherper. Maar je weet het niet, ik kan alleen maar afwachten”, zei hij direct na afloop.
Lang in de hete hot seat
Er restte Dumoulin niets anders dan te wachten in de hot seat, in het zonnig doch snikhete Megève. Wilco Kelderman, Wout Poels en Tejay van Garderen kwamen door verschillende omstandigheden niet in de buurt van de toptijden. Stef Clement lukte dat wel. De nummer negentien uit het klassement kwam steeds rond de vijfde stek door bij de tussenpunten. Dat was ook de plek waarop hij strandde aan de eindstreep, op een minuut en één seconde van Dumoulin. Ondertussen bleken Joaquim Rodriguez en Daniel Martin verrassend goed onderweg.
Froome houdt huis
De volgende klassementsrenners volgden al snel. Fabio Aru lijkt de rustdag het beste verteerd te hebben, omdat hij woensdag ook al goed voor de dag kwam. Die lijn zette de 26-jarige Italiaan voort in de klimtijdrit, waar hij op slechts twaalf seconden eindigde van specialist Dumoulin. Ondertussen was ook Richie Porte bezig aan een goede tijdrit, maar hij bleek te druistig te zijn begonnen. In het tweede deel verloor de Australiër weliswaar wat speelruimte, maar werd de grote winnaar van de dag. Chris Froome bleek zijn tijdrit het beste te hebben ingedeeld. Op het eerste punt was hij nog beduidend langzamer dan Dumoulin, maar op de klim floot hij onze landgenoot terug. De Tourzege voor Froome is, voor zover dat nog niet was, welhaast zeker.

Dat Mollema bij zijn vorige ploeg geen goede tijdritten reed is echt complete onzin. Het laatste jaar dat Mollema daar reed was inderdaad dramatisch met de nieuwe tijdritfietsen en de problemen, maar daarvoor reed hij ook bij Belkin/Rabo goede tijdritten. 2x 11e in 2013 in de Tour en 2x top 3 in de WT, tot nu toe nog niet verbeterd bij Trek.
Stop eens met je Rabo/Belkin/Lotto complex.
@Tripodboom,
Zoals vandaag al eerder aan je verteld. Clement behaalde z'n grootste overwinning bij z'n oude ploeg..
Ik snap het wel, maar het zijn niet de feiten.
Het is nogal ironisch dat degene die Mollema constant afzeek toen hij bij TLJ reed nu een lans voor hem breekt.
Ben ik trouwens de enige die zich irriteert aan de uitdrukking 'per saldo' van Herbert D.?
[quote]Want Mollema blijft wel mooi tweede staan en mag ik er fijntjes aan herinneren dat niemand van Rabo/Belkin/TLJ dat ooit is gelukt met nog twee etappes voor de boeg![/quote]
Nog nooit gehoord van Menchov?
Solitary Shell, lol.
Ik stel sooike als Wielerflitslid op prijs en dicht hem zeker veel wielerkennis toe. Wat er echter met hem gebeurt als Lotto-Jumbo besproken wordt, zit compleet in zijn blinde vlek. Het heeft geen nut volgens mij om aanvallen te pareren, al betrap ik mezelf er ook regelmatig op. Hij is met geen tien paarden naar ratio of nuance te brengen en zal per definitie ageren.
Jammerlijk zijn er echter ook leden die met oneliners reageren die veel meer kansloos zijn. Gelukkig zijn dat veelal Tour-leden die in augustus weer verdwijnen. Dan hebben we alleen sooike nog, dat redden we wel.
Voor de zoveelste (en misschien wel de laatste keer): ik heb in principe niets tegen TLJ. Als ze goed presteren ben ik lovend (de sprint van Groenewegen in de ZLM Tour), maar helaas is er dit seizoen weinig reden voor complimenten. In de belangrijkste wielerwedstrijd van het jaar rijden ze volstrekt anoniem mee en ik probeer dan een tegengeleuid te geven, vooral op deze site, als er velen zijn die vinden dat je TLJ alleen maar positief mag benaderen, omdat het een Nederlandse ploeg is. Dus er is geen sprake van een "blinde vlek", wel van voortdurend realisme. En ja, achter diverse tactische manoeuvres en plannetjes van enkele ploegleiders zet ik grote vraagtekens. Jij niet dan? In geen enkele bepalende ontsnapping waren ze vertegenwoordigd en dat is in de publicitair belangrijkstewedstrijd van het jaar ook naar de sponsoren toe, geen leuke constatering. Dione en haar team redden de meubelen voor TLJ met nog enige nationale publiciteit, voor de rest kun je dus die tien paarden gewoon op stal laten staan en normaal met me van mening verschillen !
Ik doelde natuurlijk op de prestaties van Nederlandse renners, ik dacht dat je dat wel zou begrijpen. Menchov nam en neem ik overigens allang niet meer serieus.
Tot zover ben ik het zeker met je eens. Maar dat je "in principe niets tegen Lotto-Jumbo hebt" is natuurlijk niet waar. Je hebt in je eentje een anti-campagne gestart. Ieder topic wat enigszins verdraaid kan worden, gebruik jij ertoe. Ik vind het vreemd dat je dat stukje blijft ontkennen. Want op inhoud ben ik het regelmatig eens.
Wat me daarnaast opvalt is dat jij jouw rol "om een tegengeluid" te geven serieus neemt, maar vind je echt dat LJ chronisch wordt opgehemeld? Ik vind namelijk exact het tegenovergestelde.
[quote]Voor de tweede keer rijdt Mollema een geweldige tijdrit, iets wat hij twee seizoenen geleden niet voor mogelijk had gehouden. Dus laat hij zich ook vandaag van zijn beste kant zien en imponeert hij[/quote]
Ben je de Tour de France van 2013 vergeten?
Het irriteert me inderdaad dat vooral op deze site ieder verkeerd woord of kritiek over en op TLJ wordt neergesabeld. Ik probeer iedere mening of opmerking te onderbouwen en op concrete gegevens te baseren. Vóór het begin van de Tour barstte het op deze site van de hoge verwavchtingen: top10, misschien wel top5 voor Kelderman, etappe zege, minstens 1 misschien wel meer voor Groenewegen, en een ideale ploeg voor dagzeges en toch op zijn minst meezitten in beslissende ontsnappingen. Ik waarschuwde nog voordat er één meter was gereden voor al te groot optimisme en vroeg me hardop af waarop al die posiviteit en hoge verwachtingen waren gebaseerd. immers het voorseizoen gaf daar geen enkele aanleiding toe. maar meteen was de kritiek niet van de lucht: zuurpruim, negatieveling, azijnzeiker etc. En nu de ploeg bijna voor spek en bonen meerijdt hoor je alleen maar excuses voor Kelderman (pijn na val) en Groenewegen (jong, geen trein, moet nog leren etc.). Het merkwaardige is dat je van die renners zelf reëlere verhalen hoort dan van de "fans"hier. Daarom geef ik een mening die neutraal is, maar wel gebaseerd op wat ik dagelijks zie. Een "tegengeluid" tegen al die ezxcuses hier. Serieus nemen die ik dat niet, zie het maar als onderdeel van het spel dat hier wordt gespeeld. Voor serieuzere zaken heb ik gelukkig andere dingen aan mijn hoofd.
@FL4
Was die tijdrit in 2013 even zwaar als die van gisteren dan ? Fris mijn geheugen maar op !
Volkomen terecht, want Groenewegen had natuurlijk nog helemaal geen ervaring op dit niveau en Kelderman is nogal wisselvallig dit seizoen. De vraag is echter, waar heb je die topics die uit hun voegen barsten van hoge verwachtingen gevonden!?? Volgens mij kon namelijk de grote meerderheid wel inschatten dat het moeilijk zou worden een rit te winnen. Een tegengeluid is welkom, maar regelmatig komt de vraag bij mij op of je niet tegen windmolens staat te schreeuwen wanneer je weer eens verwijst naar een werkelijkheid (de druk op de schouders van Groenewegen bijvoorbeeld) die niet bestaat.
[quote]Was die tijdrit in 2013 even zwaar als die van gisteren dan ? Fris mijn geheugen maar op ![/quote]
De tweede tijdrit was er een met een beklimming erin. Die elfde plek (met val in afdaling) werd toen trouwens ook als teleurstellend ervaren. Iets doet mij vermoeden dat je toen minder moeite zal hebben gehad met die teleurstelling. Zo'n klimtijdrit is verder trouwens niet in het nadeel van Mollema, denk maar aan zijn tijdritten in Baskenland en Zwitserland in het verleden.
Je bent moedig, maar deze strijd ga je verliezen, ook al heb je 100 % gelijk en hebben de meesten hier oogkleppen op :-)
sooike - 22 juli 2016 om 08:41
@Solitary Shell
Ik doelde natuurlijk op de prestaties van Nederlandse renners, ik dacht dat je dat wel zou begrijpen.[/quote]
Ja vast, voor Nederlanders die in de topdrie van de Tour stonden twee dagen voor het end kunnen we überhaupt zo'n beetje terug naar de periode dat er nog een Raiffeissenbank en een Boerenleenbank bestonden. Dat kun je de Rabo-ploeg niet verwijten.
[quote]Menchov nam en neem ik overigens allang niet meer serieus.[/quote]
Tsja, hij is toch echt tweede geworden. Dat gaat bij Mollema maar zeer zeer de vraag zijn.