Een zware valpartij in de derde etappe van de Tour de France leverde meerdere opgaves op. Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) werd als eerste abandon gemeld in deze 102e editie van de Ronde van Frankrijk. WielerFlits zet de opgevers op een rij.
Slachtoffers valpartij etappe 3
Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)
William Bonnet (FDJ)
Simon Gerrans (Orica-GreenEDGE)
Dmitriy Kozontchuk (Katusha)
De overige renners haalden allemaal de streep in Huy.
35 Reacties
Valpartij viel eigenlijk wel mee, helaas wel veel grote namen.
EDIT: De grootte van de valpartij viel mee.
‘Viel wel mee’ zou ik niet zeggen hoor, als je de slachtoffers alleen al ziet
Viel mee? Als je met 70 per uur met de auto tegen een boom rijdt mag je blij zijn dat je het na kan vertellen, val eens met 60/65 met een fiets op asfalt…
Dit zijn de opgevers, maar wie lagen er nou allemaal bij?
Bovenstaanden, Cancellara, Matthews…?
@thoin
42 per uur volgens de organisatie. Erg zat.
Ten Dam is er nog wel bij, hoe zit het met Gesink dan? Misschien heeft iemand nummer 131 verward met 137 toen ten Dam abandon gemeld werd.
Haha ok dan! Op televisie zeiden ze 60/65
die commentatoren toch
In de herhaling te zien, ging het vooral snoeihard.
Het waren rond de 25 renners die vielen, maar wel allemaal keihard.
^&^%$#@!!!
Er stuiterden nogal wat fietsen en ook renners nadat ze het asfalt raakten. Ik dacht ik ook één renner een complete salto zag maken.
Jammer, had anders het geel kunnen pakken..
Toont nog maar eens dat je veel geluk moet hebben tot ploegentijdrit qua opgaves. De ploeg met de meeste renners zal de meeste kans hebben.
Ik betwijfel zeer of die 42 km/h van de organisatie wel kloppen.
Lijkt me verstandig dst de ASO deze valpartij en soort gelijke valpartijen waar wel degelijk sprake van schuld is gaat onderzoeken. Net als in de F1 accident under investigation met Aftrek WT punten.
De organisatie kan mij heel veel vertellen, maar dit ging echt wel harder dan 42 per uur.
Er vallen tot nu gemiddeld 42 renners per uur in de Tour, misschien bedoelde ze dat..
Meevallen is wel heel ironisch! Man wat een smak, er had zomaar een renner vol op die lantaarnpaal kunnen knallen.
De andere 194 hebben de rit uitgereden.
@ Valverder
+1 hahaha
+2. Mijn medepassagiers in de trein keken vreemd op toen ik opeens hardop moest lachen
Enig gelukje bij het ongeluk voor Tom was (lijkt mij) dat hij over het gras schoof/stuiterde ipv het asfalt, en geen fietsen in zijn nek kreeg.
Horror crash, deed me denken aan Nascar (maar waar coureurs in kooien zitten in dikke pakken)
vanavond de analyses…
en dan die Gerrans, wat een onvoorstelbaar rampjaar voor hem
Het was een hele zware valpartij, maar we hebben wel een heel slecht geheugen als we doen alsof dit zo’n unieke valpartij was (meer dan de val zelf zullen het feit dat Geel, Wit en meerdere Nederlanders erbij betrokken waren die reactie verklaren). Dit is helaas ook wielrennen. Morgen gaan we gewoon weer verder en vallen er weer renners en breken er weer botten.
Zullen morgen waarschijnlijk nog wel opgaves bij gaan komen. Met deze blessures over de kasseier, dat wordt vrezen voor o.a. Cancellara, Matthews en ook Ten Dam zal een zware rit hebben morgen. Als zij morgen al van start zullen gaan.
Die Ten Dam is ook wel een ultieme bikkel hoor. Schoudertje terugzetten en door…
Hopelijk blijft hij niet te lang doorfietsen zoals hij in het verleden wel heeft gedaan, doorrijden om te finishen is voor hem niet meer nodig. Dan beter knallen in de Vuelta.
Voor veel ploegen zal deze valpartij ook nog eens heel grote gevolgen gaan hebben voor de ploegentijdrit. Zo laat in de tour pas een Ploegentijdrit dat is vragen om problemen.
Een ploeg als Orica kan de winst in de TTT nu al bijna vergeten.