Ton van Veen stapt na twee jaar op als topman van Jumbo
Ton van Veen, links in beeld - foto: Cor Vos
woensdag 29 januari 2025 om 17:33

Ton van Veen stapt na twee jaar op als topman van Jumbo

Jumbo Supermarkten – jarenlang actief in de wielersport, als hoofdsponsor van Jumbo-Visma – krijgt een nieuwe CEO. Ton van Veen, die twee jaar geleden het stokje overnam van de in opspraak geraakte Frits van Eerd, heeft besloten om zijn functie als topman over te dragen.

“Jumbo verlaten was voor mij absoluut geen makkelijk besluit om te nemen, want na meer dan twintig jaar intensief verbonden te zijn met Jumbo, heb ik een groot ‘geel hart’”, zegt Van Veen in een persbericht. “Ik heb er dan ook uitgebreid over gesproken met de Raad van Commissarissen (RvC) en Jumbo-eigenaren familie Van Eerd.”

Van Veen werd in september 2022 CEO van de supermarktketen, nadat Frits van Eerd werd aangehouden op verdenking van witwassen en fraude. Dit onderzoek loopt nog steeds. “De onverwachte gebeurtenissen, kort nadat ik plaatsnam in de RvC, leidden tot de vraag van familie Van Eerd en de RvC om terug te keren in het dagelijks bestuur en de rol van CEO op me te nemen. Met als doel om het bedrijf door een zeer uitdagende tijd te loodsen.”

“Sindsdien heb ik, samen met mijn directieteam en alle andere collega’s en aangesloten ondernemers, hard gewerkt aan herstel van het vertrouwen en het versterken van de basis, waardoor er nu een goed fundament ligt voor verdere groei.”

Nieuwe fase
“Dit voelt als een logisch moment om het stokje over te dragen. Dat doe ik met een gevoel van trots op wat is neergezet en met vertrouwen in de toekomst van dit prachtige familiebedrijf. Ik ben de familie Van Eerd zeer dankbaar dat ik samen met hen in 2004 het avontuur mocht aangaan. De aankomende periode blijf ik nog aan om te zorgen voor een goede overdracht.”

Het bedrijf is Van Veen dankbaar voor de geleverde inspanningen. “Samen met onze duizenden collega’s en ondernemers zijn we klaar voor een periode van duurzame groei en een geliefd en financieel gezond Jumbo, waarbij we van klanten fans blijven maken. We hebben vertrouwen in de toekomst en kijken vooruit. We gaan verder op de ingeslagen strategische koers zoals deze is ingezet. De gesprekken voor een nieuwe CEO – die verder vorm gaat geven aan deze nieuwe fase – zijn in gang gezet.”

Onder leiding van Ton van Veen werden er een aantal ingrijpende beslissingen genomen, om Jumbo Supermarkten uit het slop te halen. Het bedrijf verloor de voorbije jaren gestaag marktaandeel. Van Veen schrapte daarom 350 banen op het hoofdkantoor, probeerde de prijzen in de supermarkt te drukken en besloot meer te investeren in duurzaamheid en gezondheid.

Ook besloot Jumbo een einde te maken aan zijn sportsponsoring. “We zijn een aantal activiteiten erbij gaan doen die de formule niet noodzakelijk hebben versterkt”, gaf Van Veen begin 2024 nog aan. “We zijn in de flitsbezorging gestapt met Gorillas en we zijn heel actief geworden in de sportsponsoring. Maar als je kijkt naar de successen van de atleten en ploegen, moet je je afvragen of dat bij ons past.”

“Op het wereldtoneel hebben we niet zoveel te zoeken”, vindt Van Veen. “We willen het allerbeste assortiment en de beste service tegen de laagste prijs. Die uitersten combineren kan alleen als het bedrijf tiptop in orde is. Dat betekent dat we geen tientallen miljoenen meer in sportsponsoring stoppen, maar die gebruiken om de prijzen te verlagen. Dat is het wezen van Jumbo zoals het bedoeld was.”

RIDE Magazine
5 Reacties
29-01-2025 18:22
Wat heeft dit met wielrennen te maken?
    29-01-2025 19:52
    Ik denk dat hij een begin wil maken met een actieve carrière als profwielrenner.
29-01-2025 19:22
En?
29-01-2025 20:18
Benieuwd of alle personele wijzigingen bij Panasonic nu ook op Wielerflits gemeld gaan worden..
29-01-2025 21:17
Raar dat we niks hebben gelezen over de teleurstellende winstcijfers van PostNL.

Reacties zijn gesloten.